3COM Enel L Serisi 650 VA incelemesi Veri güvenliği için

CHIP ONLINE Notu
68
  • Düşük tepki süresi
  • Sigorta koruması
  • İzleme yok
Özetle

Enel'in L Serisi 650 VA modeli, verilerinizi koruma altına alırken harcadığınız parayı ülkemize kazandıran başarılı bir ürün.

Elektrik kesintisinde verileriniz kaybolmasın.

UPS cihazları, bir diğer adıyla kesintisiz güç kaynakları, birçok kullanıcının ani elektrik kesintisinden sonra yaşadığı veri kaybı ile önemini anladığı, bu yüzden standart bilgisayar bileşenleri kadar revaçta olmayan ürünler. Her ne kadar daha çok masaüstü bilgisayarlar için tercih edilseler de, güç kaynakları, dizüstü bilgisayarlarının pil ömrünü bitirmek istemediği için bilgisayarını günlük kullanımda pilsiz kullanan kullanıcılar tarafından da tercih edilebilir. Bir Türk firması olan ve ürünlerini Türkiye'de üreten Enel firması da bu ay test merkezimize L Serisi 650 VA modeli ile konuk oldu. 8 saatte şarj olan ürün elektrik kesintisinden sonra standart bir bilgisayarı 10 dakika boyunca çalıştırabiliyor. Bu tip güç kaynaklarının asıl amacı kısa süreli elektrik kesintilerini veri kaybı olmadan atlatmak ve eğer kesinti uzun sürerse çalışmalarınızı kaydedip verilerinizi güvenceye alabilmek için gereken süreyi size sağlamak. Yaptığımız testlerde bu ihtiyaçlarımızı karşılayan ürün son kullanıcılar için gerekli olan bu süreyi sunmayı kolaylıkla başarıyor. Son olarak ürünün kısa devre, aşırı yük ve aşırı deşarj koruması olduğunu da belirtelim.

3COM Enel L Serisi 650 VA Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Enel L Serisi 650 VA
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 68
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Giriş/Çıkış gerilimi 220 / 230 / 240 VAC Tek Faz
Giriş/Çıkış frekansı 50/60Hz
Geçiş Süresi <4 ms
Aşırı Yük Kapasitesi %110 Yükte 20sn, %130 Yükte 3sn
Akü Tipi Kuru Tip
Sarj Süresi 8 saat (%90 kapasiteye kadar)

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

pahalı bir ürün

maalesef bu ürünü alma gafletinde bulundum.tamam elektrik kesintisinde belki 10 dk destekliyor ancak regülasyon yapamıyor cihaz.normalde şebekeden gelen 190 V'u 220 V ' yaklaştırması beklenir.Bu cihaz 190 V'u 175 voltlara indiriyor,ters regülasyon yapıyor.nasıl bir üretim anlamış değilim.

Sen de yorum yaz

Turhost