Epox 8KHA+ incelemesi VIA'nın En Yeni Chipseti

VIA'nın en son çıkan chipseti olan KT266A'yı kullanan Epox 8KHA+ şu an için AMD platformunda performans konusunda zirveye oynayan anakartların başında geliyor. PC1600/2100 DDR bellek modüllerini destekleyen anakartın BIOS'u oldukça iyi özelliklerle donatılmış.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
73
Ayrıntılı donanım izleme özelliklerinin yanı sıra CPU ısısının önceden ayarladığınız bir değerin üstüne çıkması durumunda sistemin otomatik olarak kendini kapatması sağlanabiliyor. Tabii en güzeli, anakart üzerindeki debug sensörü olarak kullanılan 2 basamaklı dijital gösterge.Bu sensör yardımıyla post sırasında sistem test ediliyor ve herhangi bir hata durumunda göstergedeki sayı/harf kombinasyonunun, anakart kitapçığındaki anahtardan kontrol edilerek problemin doğru teşhis edilmesi mümkün olabiliyor. 4x AGP slot’a ve ULTRA DMA 100 desteğine sahip olan anakart, VT8233 chip’i üzerinden AC97 ses desteği de veriyor.
Özetle

AMD işlemcili bir sistem satın almayı düşünüyorsanız, Epox 8KHA+, bir anakarttan bekleyebileceğiniz pek çok özelliği kendisinde barındırırken, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor.

Epox 8KHA+ Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Epox 8KHA+
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 73
Üretici Epox

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz