Exper M72SR incelemesi Derli toplu ve şık

Küçük ve hafif boyutlarıyla kolayca taşınabilen fakat performans ve pil ömrü açısından hayal kırıklığı yaratan bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • Kolayca taşınabilir
  • Estetik tasarım
  • Düşük performans
Test Merkezi'mize çok sık konuk olmayan Exper ürünlerinden M72SR ilk görünüşte üzerindeki kare kaplaması ile dikkat çekiyor. Ürünü açtığınızda ise içeride piyano siyahı bir kaplama sizi bekliyor. Ürünün oldukça kullanışlı touchpad'i şimdiye kadar gördüklerimiz arasında en iyilerinden. Oldukça hafif olan ürün, kendi boyutlarının tüm avantajlarını kullanıyor ve kolayca taşınarak mobil çalışanlar için ideal bir ürün örneği oluşturuyor. Ürünün ses ve mikrofon girişleri ön kısımda bulunurken artık dizüstü bilgisayarlarda standart hale gelen 3 adet USB girişi, bir adet expres kart yuvası, 1.3 mp kamera ve çoklu kart okuyucusu ürünün standartlarından. Üründe DVD okuyucu da bulunuyor. Dizüstünde, ekranın hemen altıda bulunan iki adet 2W gücündeki hoparlörlerle rahatça film seyredebilirsiniz. Klavyenin hemen üstünde ise Internet Explorer, MS Outlook ve fan ayarı için üç adet kısa yol bulunuyor.Ürün çalışırken çok ısınmıyor ki bu bir dizüstü bilgisayar için çok önemli bir artı. Ürünün klavyesi ise biraz dar tutulmuş ve alışıncaya kadar sorun çıkartabiliyor. Dizüstü pil ömrüyle de bizi hayal kırıklığına uğrattı.
Özetle

Küçük ve hafif boyutlarıyla kolayca taşınabilen fakat performans ve pil ömrü açısından hayal kırıklığı yaratan bir ürün.

Exper M72SR Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Exper M72SR
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 51
Üretici Exper
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Mobile Core 2 Duo 2.5 GHz
Ekran 11.1 inç, SiS Mirage 3
Bellek 2.048 MB DDR2
Boyut 2.987 x 222 x 35 cm
Sabit disk 215 GB
Ağırlık 2,7 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

11inç ekran , 2.7kg süpermiş :D
Sis mirage3 ekran kartıda facia ,
Core 2 duo 2.5ghz işlemcisi olan bir bilgisayara olmamış :\

beş para etmez ekran küçük 2.7 kg ne oluyor acaba?

bunu alacağına git bir tane eski p3 ibm al daha iyi

"Küçük ve hafif boyutlarıyla kolayca taşınabilen " hahaa 2.7 kg kime göre hafif?

Sis mirage3 ekran kartı BERBAT
marka zaten BERBAT EXPER bu notebooka 5 para verilmez
çünkü 5 para etmez
asla notebook tercihim EXPER olamaz asla
hafifmiş neresi hafif ayrıca?
bu inceleme tam bir facia olmuş nedense hiç beğenmedim bu ürünü

uzun zamandır kullanıyorum hıc bır sorun yaşamadım tavsıye ederım

2.7 KG Hafifmiş dalga mı geçiyor bizimle Exper bunu alacak insanlar genellikle fazla araştırmayan notebook olsunda taştan olsun diye karne hediyesi diye alan kişiler yoksa Exper bu kaliteyle batar bu kesin
ama millet bilgisayardan anlamıyor ki
alacak kişilerin biraz araştırma yapması taraftarıyım
Exper den çok daha iyileri var bunu göreceksiniz

Ben de kullanıyorum performans olarak pek sorun yaşamadım ama donanımsal olarak nadiren sıkıntı .çıkarabiliyor o da anakarttan olsa gerek ekran kartı evet iyi olmayabilir fakat yinede her şey ihtiyaca göre planlanır hem ben daha avantajlı bir şekilde aldığım için memnunum bilgisayarımdan. Pil ömründede ahım şahım bir fark yok sonucta laptop.

Kardeşim ekranı küçük olması özelliği ztn

1 senedir kullanıyordum her hangi bir sorun çıkarmadı . yeni bir netbook aldığım için bir kaç ay önce anneme verdim o bile bozamadı:) kesinlikle kaliteli bir ürün.

1 senedir kullanıyordum her hangi bir sorun çıkarmadı . yeni bir netbook aldığım için bir kaç ay önce anneme verdim o bile bozamadı:) kesinlikle kaliteli bir ürün.

SLM ARKADAŞLAR BENDE EXPER MARKA , M72SR MODEL NOOTBOOK VAR. GEÇEN FORMAT ATTIM AMA WEB KAMERASININ KURULUM CD Sİ KAYBOLMUŞ.RİCA ETSEM ELİNDE OLAN YADA NETTEN LİNKİ BİLEN VARSA ATABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

slm arkadaşlar ben exper kadar dandik pc görmedim bendede masaüstü var herşeyi exper pcnin oyun indiremiorum pc belki 4 kere çöktü siz siz olun exper magazasına girmeyi gidin casperre maspere girin daha iyi exper kadar dandik bişi görmedim

Babamın aldıgı güne hala (3 yıl geçti) lanet okuyorum.Çocuklugumda bir need for speed bir GTA bile oynatmayan exper'e kucak dolusu....Yapabildigim tek şey gidip java destekli 3D oyunları oynamaktı.4-5 FPS'de oynadıgım oyundan zevk alıyordum.Taaki teyzemlerin digerlerinin bilgisayar kavramını görene kadar.Ve şimdi de yetmiyormuş gibi netbook'u var elimde.Keşke uyarsaydım da almasalardı bu meleti.Eger sabrınızı denemek istiyorsanız alın buyrun sizin olsun.Ama yanında hastane masraflarını karşılamayacagız gibi bir sözleşme de imzalatır kesin exper.

Sen de yorum yaz