Gigabyte 880GMA-UD2H incelemesi İdeal HTPC Anakartı

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Dahili ekran kartlarının da ilerlemesiyle birlikte 880GMA-UD2H gibi anakartlar ev sinema sisteminizin temelindeki HTPC'nin kalbi için dieal.

Piyasadaki dahili ekran kartı en güçlü olan anakartlardan bir tanesi

Gigabyte'ın AMD'nin 880 yonga setini kullanan yeni anakartı, piyasadaki dahili ekran kartı en güçlü olan anakartlardan bir tanesi. Tabii bu demek değil ki 880GMA-UD2H ile Crysis oynayabileceksiniz. Ama şu bir gerçek ki 1080p videoları VGA, DVI veya HDMI çıkışından evinizdeki LED televizyona aktarırken artık video'nun açılıp açılmayacağı konusunda şüphelenmenize gerek kalmayacak. Zira bu yeni dahili ekran kartı ile 1080 videolar bir kenara, düşük ayarlarda 3D oyunların bazılarını dahi oynamak mümkün. Diğer HTPC anakartlar gibi Micro ATX, yani küçük boyutlarda olan 880GMA-UD2H, Gigabyte'ın Ultra Durable 3, USB 3x, Easy Tune, Auto Unlock ve Easy Eenrgy Saver gibi teknolojilerini de beraberinde getiriyor. Örneğin Auto Unlock sayesinde AMD'nin 2 çekirdeği kapatılmış bazı çift çekirdekli işlemcileri tekrar dört çekirdekli hale getirilebiliyor. Easy Tune sayesinde BIOS'a girmeden işlemcinizi kolayca overclock edebiliyorsunuz. Buna alternatif olarak AMD'nin kendi platformu için hazırlamış olduğu AMD Overdrive adlı aracı da kullanabilirsiniz. AMD'nin altı çekirdekli Phenom II X6 işlemcilerinin de 880GMA-UD2H tarafından desteklendiğini belirtelim.

Gigabyte 880GMA-UD2H Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte 880GMA-UD2H
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 68
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Yapı Micro ATX
Soket Soket 938 AM3
Bellek desteği DDR3 1600 MHz
Ses çıkışı 8 kanal (7.1) HD
Görüntü çıkışları VGA, DVI, HDMI
Depolama SATA 6 Gbps, USB 3.0

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

asus m88td evo ve 89td evo diğer seçenekleriniz olabilir

bu anakartlan birlikte athlon x4 işlemci bileşenlerini kullanarak 3 tane satacağım bu anakart inşallah istediğim gibi sattığım kullanıcılara stabil bir performans sunar.

asus m88td evo ve 89td evo bu ürün fiyasko hiçbir halta yaramıyor çekirdek açma olayıda fiyasko bios açılırken f4 basınca açması lazım açmıyor ama aynı işlemciyi gigaybte anakartların herhangi bir modeline taktığımda biostan ayarladığımda açılıyor asus dolanbaçlı yollarda turluyor evo serisi 2 tane sattıydım yakın zamanda ama hüsran oldu resmen phenom x2 555 ürünlerin çekirdeklerini açmadı aynı işlemciler gigabyte anakartımda 4 çekirdek olarak çalıştırabiliyordum.

Arkadaşlar bu anakart çekirdek kesin açıyormu

Sen de yorum yaz

Turhost