Gigabyte GA-H67N-USB3-B3 incelemesi Gigabyte GA-H67N-USB3-B3: Boyundan büyük

Oynat Gigabyte GA-H67N-USB3-B3 Ufak boyutlarına rağmen masaüstü bilgisayar performansı sunan bir sisteminiz olsun istiyorsanız H67N-USB3 başlangıç noktanız olmalı.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Ufak boyutlarına rağmen masaüstü bilgisayar performansı sunan bir sisteminiz olsun istiyorsanız H67N-USB3 başlangıç noktanız olmalı.

Performans konusunda elinize su döktürmüyor.

Cep telefonları büyümeye devam ederken teknoloji dünyasındaki diğer bütün cihazların gün geçtikçe daha da küçüldüğünü görüyoruz. Bu durum anakartlarda da değişmiyor. Intel'in H67 yonga seti üzerine temellendirilmiş Gigabyte'ın GA-H67N-USB3-B3 anakartı da Mini-ITX yapısı ile bu minik ama güçlü anakartlar kervanına katılan bir ürün. Yeni nasil Sandy bridge işlemcileri destekleyen anakartın üzerinde DVI, VGA ve HDMI çıkışları mevcut. Anakartın üzerinde dahili bir grafik kartı yok ama sizin tek yapmanız gereken, dahili grafik yongalı bir Sandy Bridge işlemci satın almak. H67 yonag seti bu işlemcideki grafik birimini, ekran kartı olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Özellikle HTPC sistemler veya ofisler için biçilmiş kaftan olan bu anakart ile ek bir ekran kartına gerek kalmadan birçok grafik ağırlıklı işlemci gerçekleştirebiliyorsunuz. Yine Quick Sync Video ile poplüler birçok video biçimini donanaımsal hızlandırma desteğiyle oynatabilirken InTru 3D ile de Blu-ray filmlerini stereoskopik 3D biçiminde izleyebiliyorsunuz. Performans konusunda ise zaten Sandy Bridge eline su döktürmüyor. USB 3.0, SATA 6 GB/s ve USB 3x ise anakarttaki diğer göze çarpan teknolojiler.

Gigabyte GA-H67N-USB3-B3 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte GA-H67N-USB3-B3
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Form faktör Mini-ITX
Yonga seti Intel H67 Express
Soket LGA1155
Ses yongası Realtek ALC889
Bellek yuvası 2 x 1.5V DDR3 1333 MHz
Depolama 2 x USB 3.0, 2 x SATA 6Gb/s

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

uydu kartı bağlanamayan htpc sistem olurmu skystar pci arabirimini kullanan tv kartını bu anakarta bağlamak mümün değil
biri yadınlatsın! lütfen bu sisteme hangi özelliğinden dolayı ev sinema ssitemi deniyor hdmi bağlantısı ile lcd tv bağlanabilirliğimi, optik medya mı tv kayıtları için harddisk bulundurması mı yoksa başka bir şeymi

Güzel bir ürün ama HTPC olarak kullanabilmek için en azından 1 adet pci genişletme yuvası olması gerekirdi, bu sayede elinde Skystar2 yada Skystar HD2 pci uydu tv kartı bulunan kişilerde bu ürünü rahatlıkla kullanabilirlerdi.

Gerçi usb arabirimli uydu tv kartlarıda 2 seneden beridir var. Sıfırdan HTPC sistem toplayacak arkadaşların Skystar HD2 usb ve benzeri ürünleri tercih edebilirler.

PCI Express x16 yuvasına zaten bahsettiğiniz PCI Express x1 TV kartları takılabiliyor. Hatta isteyen o yuvaya ses kartı bile takabilir.

"For example, a single-lane PCIe (x1) card can be inserted into a multilane slot (x4, x8, etc.), and the initialization cycle will autonegotiate the highest mutually supported lanecount."

Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost