High Power 750W incelemesi CrossFireX veya SLI

Soğutma konusunda üzerindeki 14cm fan ile beğenimizi kazanıyor

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Crysis gibi sistemin bütün gücünün iliklerine kadar sömüren oyunlardan sonra hiçbir şey artık eskisi gibi değil. Her ne kadar Crysis bir programlama hatası olsa da çift ekran kartlı ve yüksek güç gereksinimi olan sistemlerin sağlam bir güç kaynağına olan ihtiyacı, bilgisayar Dünyasında su götürmez bir gerçek. Bu bağlamda eğer sisteminizde iki adet GTX 460 veya iki adet HD 5870 kullanıyorsanız, High Power'ın 750 Watt güç sunabilen ve özellikle de CrossFireX ve SLI sistemler için biçilmiş kaftan olan Absolute Power güç kaynağına göz atmanızda fayda var. Verimlilik konusunda ürün 80 Plus sertifikasını alsa da bu konuda daha iyi olabilirdi. Zira piyasada artık Bronze veya Silver verimlilik sertifikasına sahip olup da fiyatları da makul seviyelerde olan ürünler bulabilmek mümkün. Diğer bütün kaliteli güç kaynakları gibi modüler bir sistem kullanan High Power, soğutma konusunda da üzerindeki 14cm fan ile beğenimizi kazanıyor.
Özetle

Çift ekran kartlı ve yüksek güç gerektiren sistemler için ideal olan High Power, modüler kablolama sistemiyle de yer kaplamıyor.

High Power 750W Teknik Özellikleri
Ürün Modeli High Power 750W
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 68
Üretici High Power
Teknik Detaylar
Çıkış gücü 750 Watt
Form faktör ATX
Soğutma 13,5/14cm fan
PCI Express 2x6-pin, 2x8-pin
12V Kanallar 4
Diğer ATX2.3, 80 Plus

Alternatifleri

Aynı fiyata satın alabileceğiniz Xilence SPS-XP750.CS 80 Plus Bronze sertifikası ile dikkat çeken iyi bir alternatif.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ben de bir güç kaynağı almak istiyorum ama ... sessiz olsun istiyorum... şuan kullanıdığım ürün acayip ses yapıyor... kafa bırakmıyor...hiç bir iş yapamıyorum... bu ürün acaba ses konusunda nasıl....

bu ürünü boşver. xilence xps750w game edition modeli var onu düşün.kendim kullanıyorum kasa kapağı açık olduğu halde fan sesi gelmiyor. + olarak 80 plus bronze sertifikası var yani high power dan daha verimli.

Sen de yorum yaz