HP LazerJet 1000W incelemesi Home-ofis kullanıcılarının yeni yardımcısı

Ekran kartları ve işlemcilerde yaşanan hızlı değişimleri takip etmek bir hayli zorlaştı. Oysa lazer yazıcılarda bu durum farklı. Bu ürünlerde yaşanan değişimler epey nadir. Gerçi lazer yazıcıların baskı kaliteleri zaten iyi idi ama, hızları için aynısını söyleyemiyoruz.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
70
Bu ay Test Merkezi’mize incelenmek üzere gönderilen HP Laserjet 1000W, USB arabirimine sahip olan ve dakikada 10 sayfa baskı yapabilen bir lazer yazıcı. Kullanıcıya kolay bir kullanım sağlayan HP yazıcı, üzerinde 48 MHz’lik bir RISC işlemci taşıyor. Buna ek olarak 1200dpi baskı çözünürlüğü ve 1 MB belleğe sahip bu ürün, ilk baskı için 15 saniyeye ihtiyaç duyuyor.Office baskı hızı gayet iyi olan bu yazıcı için, ne yazık ki aynısını grafik baskı hızında söyleyemiyoruz. Buna rağmen cihazın baskı kalitesi beğenimizi kazandı. 1200 dpi baskı çözünürlüğünde resim ve grafikler iyi bir tonlama ile basılıyor.
Özetle

Maksimum 216x356 mm. ile minimum 76x127 mm. boyutlarındaki kağıtlara baskı yapabilen bu cihaz uygun boyutu ve ağırlığı ile home-ofis ve küçük işletmelerde iyi bir performans sergilemeyi başarıyor.

HP LazerJet 1000W Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HP LazerJet 1000W
Ürün Türü Yazıcı
CHIP Online Notu 70
Üretici HP

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Dostum, bende bir tane var.
Tek falsosu, açma kapama düğmesi bulunmaması.
Yani fişe takıp çalıştırıyorsunuz, fişe takıp kapatıyorsunuz.
Bunlar haricinde gayet mükemmel. Bir de yazıcı kablosu piyasada bulunsa,
ve ucuz olsa..! Zira benimki yandı. Dört aydır evde yatıyor. Piyasada
yazıcı kablosu bulamıyorum. Hiç bir yazıcı kablosu uyumlu değil. Orijinal
kabloyu bulmam gerekiyor. Bilmem daha ne söylesem?! oktay..

Sen de yorum yaz