Inca IMP-56HD incelemesi Inca IMP-56HD: Hepsi bir arada

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Uygulama desteği sayesinde farklı özellikler de kazanabilen IMP-56HD, hem depolama hem de medya oynatma için ideal bir ürün.

Beraberinde birçok özelliği birden getiren ve zengin kutu içeriğiyle dikkat çeken bir ürün.

Inca'nın yeni medya oynatıcısı IMP-56HD beraberinde birçok özelliği birden getiren ve zengin kutu içeriğiyle dikkat çeken bir ürün. Öncelikle ürünün kutusunda çıkan TV kumandası boyutundaki kumanda bazı kullanıcılar için biraz büyük olabilir fakat söz konusu kullanım olduğunda cihazın bütün özelliklerini kontrol etmenizi sağlıyor. Yine kutu içeriğinde A/V, komponent ve kompozit kablolarını da kullanıcılara sunan firma, HDMI kablosunuz da dahil edebilirdi. Neredeyse bütün video, ses ve fotoğraf biçimlerini destekleyen IMP-56HD, yine YouTube, Flickr ve Picasa gibi daha birçok internet hizmetine de erişebiliyor. Birçok rakibinin aksine dahili 3.5" disk yuvası da bulunan ürünü aynı zamanda bir ağ destekli depolama cihazı olarak kullanabilmemiz ise beğenimizi kazandı. Ağ üzerinden de içerik oynatabilen ürüne yine Inca'nın IUDS-300 modeli kablosuz ağa adaptörünü taktığınızda artık kablosuz ağdaki ortam dosyalarınıza da erişebiliyorsunuz.

Inca IMP-56HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Inca IMP-56HD
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Inca
Teknik Detaylar
Disk desteği 3.5" SATA 4 TB
Kart okuyucu SD/MMC/MS/ MS Pro
Çıkışlar CVBS, SPDIF, Koaksiyel, YPbPR, Stereo
HDMI çıkışı HDMI v1.3
Ethernet 10/100Mbit
Diğer NAS özelliği

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Inca'ya her zaman güvenirim ve çoğu ürünlerdeki uygun fiyatı ile de ilk tercihimdir.

fiyatı için biraz daha uygunlaşmasını bekleyecem ben galiba

ınca media player aldım internetten downland sorununu bir türlü çözemedim. yardimcı olursanız sevinirim.

TV'den kayıt gerçekten çok kötü. Pakedin içinden çıkan analog kablo üzerinden dijital bir receiverdan aynı kalitede kayıt yapabildiniz mi? Editörün seçimi olduğuna göre birileri test etmiştir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar torrenti nasıl kullanıyoruz biri allah rızası çin yardım etsin ya...

Bu torrent olayı çalışmıyor, güncelleme yok güzel pazarlıyolar ama bide takip etseler...

5 para etmez, destek yok, torrent olmuyor...

oncelikle uygulamalar kismindaki bitorrent programini instal edip acik yapin daha sonra ayarlar menusundeki sistem ayarlarinsan bt ve samba yida acin ve pcden adres satirina cihazim ip:port nosunu girip torren linkini ekleyip yukleme yapiyorsunuz

inca' ya güvendiğim için bu ürünü aldım fazlasıyla fonksiyonlu bi cihaz. ancak arayüzü çok sade basit kullanım klavuzu çok yavan sözde torrent samba nas özellikleri var ancak ilk kullanacaklar zorlanacaktır. 3 ay önce aldım bu ürünü ve halen download yapabilmiş değilim. inca nın ilk ayıbı..

kablosuz ağı sorunlu bir türlü bağlanmıyor.

@11 Ağu 2011 19:17 Aynı sorunu ben de yaşadım.Kablosuz adaptörü olmasına rağmen nedense bir türlü kablosuz bağlanamadım.

@03 Eylül 2012 03:26 wifi bölümüne gidin 3 seçimden 2 inciye girin 123 baglantı lardan birini girin kullandığınız wlannın adını görürsünüz şifre girdikten sonra ok.

INCA IMP-56 1080 FULL hd MEDIA PLAYER FIRMWARE ÇÖZÜMÜ

Merhaba arkadaşlar,
Aynı cihazdan bende aldım ve yukarıda bahsi geçen sorunların hepsi benim cihazımda da mevcut daha doğrusu dün geceye kadar mevcuttu.
Dün uzun aramalar sonucu cihaza ait güncel bir firmware bulmayı başardım. fimware BL Aug 24 2011 (26)
Öncelikle belirtmek isterimki firmware Türkçe desteğine sahip. İkinci ve bana göre en önemli özelliklerinden biri de TV'den gelen görüntünün ve kayıt yaptığınzda izlediğiniz görüntünün tabiri caiz ise cam gibi olması. Titreme vb. sorunu sıfır.BT/Samba açık-kapalı olayını dilediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz, cihazın orijinalinde BT/Sambayı ne kadar açmak istesemde otomatik olarak kapalıya dönüyürdu bu sorunda bu firmware de ortadan kalkmış.Net radio bunda da çalışmadı sanırım atladığım bir şeyler var ama vakit buldukça denemeye devam edeceğim ve çalıştırabilirsem buradan paylaşacağım. IMS menüsüne girdiğinizde Youtube, Radio Akado, Flicker vs nin yanısıra başka seçenekler de eklenmiş olduğunu göreceksiniz bunların bazıları sadece Çin'e özel olmakla birlikte toplamda 14 adet seçenek var. Eskisinde 9 idi.
Şimdi basamak basamak neler yaptığımı, cihazı nasıl sorunsuz ya da daha doğru bir tabirle eskisinden daha sorunsuz çalışır hale getirdiğimi anlatmaya çalışacağım.
Aşağıda vereceğim link,den ( umarım bu linki forumda paylaşmamda sakınca yoktur ) firmware,i indirin. Unrar ile extract ettikten sonra Install.img dosyasını tamamiyle boş bir USB flash bellek içine kopyalayın. Kopyaladığınız dosyanın Flash belleiğinizin root,unda olduğunda emin olun yani klasör vs içinde olmamalı. Inca media player'ınızın arkasında bulunan ana power butonunu kapalı konuma getirin. USB belleğinizi cihazın USB portlarından birine takın.Daha sonra cihazınızın ön tarafında bulunaz on/off butonuna basın ve basılı tutun bu esnada arkadaki ana power butonunu açın ve öndeki butondan elinizi çekin.HD ready ve 1080 Full HD yazan mavi bir ekran çıkacak bundan sonra beklemeye başlayın cihaz USB belleğin içinde bulunan firmware'i install etmeye başlayacak bir süre sonra TV nizin ekranı kararacak ve cihaz kendini reset edecek ve Inca yazısı belirecek ve cihazınız açılacakbir süre daha bekleyip ana menüyü gördüğünüzde cihazı arkadan tekrar kapatıp USB belleği çıkarın ve cihazı tekrar açın. Dil seçeneği vb olaylarını seçtikten sonra Kurulumun altında bulunan video seçeneğini tıklayın. Benim Televizyonum 1080 P Samsung video ayarların şu şekilde yaptım ve hiç sorunsuz çalışıyor. Açı oranı: PAN 4:4, Uzaklaştırma: Kapalı, Video sistemi 1080 P 50 Hz ( bu sizin TV!nizin özelliklerine göre değişken olabilir) 1080P 24 Hz: Açık Kayıt bölümünde kalite seçeneği HQ Bu şekilde ayarladığınızda görüntü ekrana tam oturuyor ve pırıl pırıl izleyebiliyorsunuz. Cihazın kayıt özelliğide mükemmel bir şekilde çalışıyor TV nizde gördüğünüz görüntü neyse kayıtta da onu alabiliyorsunuz ( Benim cihazıma 1 TB wd USB Harddisc bağlı Hardisc de REC adında bir dosya oluşturup kaydedilen dosyaları oraya saklıyor)
Bunun dışında Bittorrent olayını denemek için maalesef vaktim olmadı ancak firmwareden önce bir arkadaşımla birlikte yaptığımız kurcalamada BT/Samba vs açık Uygulamalar ya da firmwareden sonra software oalacak menüden FTP ve BT yi install edilmiş ve çalışır durumda bıraktıktan sonra, tabii wi-fi ya da kablo LAN aracılığyla internete bağlı oldğunuz durumda bilgisayarınızdan IE y ada firefox vb. browswer'ın adres bölümüne Inca cihazınızın IP adresini örnekteki gibi girdiğinizde http://192.168.0.13:9091 ( bu benim cihazımın IP'si siz kendi cihazınızın IP sini sistem bilgisinden ya da internet bağlantı ayarlalarınız yaptığınızda son kez enter demeden önce görebilirsiniz ve mümkünse biryerlere not etmenizi tavsiye ederim.) BT downolad sayfasının açıldığını ve buraya toeerent dosayalarını ekleyip upload dediğinizde cihazınızın bu dosyaları download etmeye başladığını göreceksiniz. Aynı şekilde bir başka browser sayfasında ftp:// 192.168..0.13 ( benim cihazımdaki IP siz yine kendi cihaz IP'nizi girin) yazdığınızda FTP üzerinden cihazınızın her yerine tüm dosyalara erişimin mümkün olduğunu da göreceksiniz. ML Donkey için yine aynı işlemi 192.168.0.13:4080 olarak girdiğinizde ML donkey de çalışacaktır ( Ben ML Donkey'i denemedim diğerleri çalıştığı için varsayımda bulunuyorum).
Ve son olarak işte firmware'in bulunduğu link http://www.dayflycn.com/Downloads.asp sayfayı açtığınızda en üstte kırmızı ile yazılmış HD3549DVR-NO DTV-New Firmware ibaresini bunun hemen altında release date'i ve bunun sağında da install_1283_bt_no_DTV_tuner_110825.zip şeklinde download linkini göreceksiniz.
Aynı sayfanın devamında az aşağıda cihazın resmini ve menü resimlerini incelemeyi de unutmayım menü resmi benim cihazımla bire bir örtüşüyor.
Cihazın chip seti Realtek 1283 DD.
Ben Teledünya SD set topbox kullanıyorum bu cihaz HD özelliği olmayan bir cihaz cihazın arkasındaki Video out'dan Inca'nın Video in bölümüne bağladım Inca dan da HDMI kablo ile TV ye giriş yaptım sorun yok harika çalışıyor.
Cihazın ithalatçı firması umarım bu firmware i yayınlar. :=)))

Biliyorum biraz uzunca bir yazı oldu ama bu cihazlar konusunda hiç bilgisi olmayanları hedef alarak yazdım sürçü lisan ettimse affola.

Not: Benim cihazım, tüm bu basamakları eksiksiz olarak yaptığımda sorunsuz olarak çalıştı. Sizde eksiksiz olarak yaparsanız çalışacağına inanıyorum yinede cihazınızda meydana gelebilecek sistem kilitlenmesi vb. durumlarda lütfen beni sorumlu tutmayın. Bu yazıyı tamamen yardım amaçlı yazdım. Bunca para verip hele de benim gibi iade gününü de geçirdiyseniz nasıl bir sıkıntı yaşadığınızı tahmin ederek yazılmış bir yazıdır.

Başarılar,
DYNAMIKE

hocam türkçe altyazı desteği olmuyor hata nerede acaba yardımcı olabilirmisiniz

Tesekkurler, firmware guncellemesine kadar almamin hata oldugunu dusundugum media player ima tekrar baglandim... Cok kaliteli ve zahmetsizce kayit yapabiliyor. Cok basit ve rahat bir sekilde firmware guncellemesini yaptim... Tekrar tesekkurler...

Muhittin YILMAZ

Selamlar,
Bende cihazı ilk aldığımda sürekli problem çıkarıyordu. Firmware güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi, ancak indirme seçeneği kayboldu.

internet live tv kısmına türkçe kanallar ekledim isteyen olursa yeni image dosyasını gönderebilrim..

@23 Ara 2012 03:20 nasıl ekleme yapabiliyoruz, banada bir imaj gönderirmisin

Arkadaşlar benim çocuğum bunun kumandasını kırdı. Yenisini nasıl tedarik edebilirim acaba

Bendekinin de kumandası kayıp. Tedarik etmek mümkün mü?

Arkadaşlar benim de kumandan bozuldu.Hiç bir yerde bulamıyorum .Nasıl bir çözüm tavsiye edersiniz ?

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost