Jabra Stone incelemesi Kulağınıza özgürlük

CHIP ONLINE Notu
51
Özetle

Çok başarılı Bluetooth kulaklılar üreten Jabra'nın, Stone modelinde esneklikten uzak bir tasarım seçmesi ürünün cazibesine gölge düşürüyor.

8 saat konuşma ve 12 gün bekleme süresi sunuyor.

Ses kalitesi konusunda başarılı olsa da kulağınıza göre ayarlanamaması olumsuz.

Eğer bir kablosuz kulaklık almak istiyorsanız bunun belli başlı nedenleri vardır. Örneğin bunun bir nedeni radyasyon yayan cep telefonunun her defasında beyninize yakınlaştırmamak olabilir. Bir başka neden ise kablolardan kurtulup telefon geldiğinde zahmetsizce cevaplamaktır. Yine kablolu kulaklıkların sık sık kulağınızdan çıkması da sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda kulağınıza iyi oturan bir kablosuz kulaklık bütün bu ihtiyaçlarınız fazlasıyla karşılayacaktır. Jabra'nın yeni Stone modeli de teknik detaylar söz konusu olduğunda rakip tanımayan bir ürün. Bu bağlamda Bluetooth 2.1 desteği, 10 metre çalışma mesafesi, 8 saat konuşma ve 12 gün bekleme süresi sunuyor. Yine 8 cihaza kadar destek ve aynı anda iki cihaza birden bağlanabilme de kayda değer özellikler arasında. 2 saatte şarj olan ürünün sadece 7 gram olması da büyük bir kolaylık sağlıyor. Fakat Jabra'nın üstünde pek durmadığı bir nokta var ki, belki de kullanıcıların kablosuz kulaklık alırken en çok dikkat ettikleri özellik: ayarlanabilir olmak. Jabra Stone maalesef kulağa göre ayarlanabilir olmadığı için kulağınıza taktığınızda tam olarak kulağınıza uygun ayarlayamıyorsunuz.

Jabra Stone Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Jabra Stone
Ürün Türü Bluetooth Kulaklık
CHIP Online Notu 51
Üretici Jabra
Teknik Detaylar
Bluetooth desteği 2.1 EDR
Çalışma mesafesi 10m
Konuşma süresi 8 saat
Bekleme süresi 12 gün
Şarj süresi 2 saat
Ağırlık 7g

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

mükemmmmeeellllll

İyi bir kulaklık arıyordum.Bu kulaklık mükemmel ama sağ kulağım ağır işitiyor.İnternetten alacağım kulağıma oturur mu oturmaz mı belli değil.Kanca kısmı silikon olsa kulağa göre ayarlanırdı.

Arkadaşlar ben aldım pişmanım, tasarlayan mühendisin sanırım kulak delikleri büyük, normal bir vatandaşın kulağına uyum sağlamaz kanısındayım.

Kulaklık mükemmel. Öncelikle kullanım açısından kişiden kişiye farklılık göstermesi durumu kesin. Babama olmayan kulaklık bana tam uydu. ses kalitesi iyi, dış ses iyi... Amaaaa bir özelliği var ki bulmamın çok zor olduğunu söyleyen uzmanları bile şaşırtacak, satıcının dahi bilmediği bir özelliği keşfettim. belki bulunmuştur ama özellik şu. Bir bluetooth kulaklıkta aranan ama bir türlü bulunamayan CEP TELEFONUNDAN MP3 DİNLEYEBİLMEK. herşeyi geçtim bu özellik herşeyi öter benim açımdan.

@16 Tem 2011 15:05 radyo bile dinlersin internet üstünden

Yeni aldim cok hafif yok gibi bisey solak olmama ragmen cok rahat kesinlikle tavsiye ederim parasini hak ediyor...

çok zarif ama kulağa giriş bölümü ayarlanabilir olması gerekiyor. kulak deliği küçük olanlar kullanamaz illa büyük delikli kulak lazım.

arayanı söyleme özelliği varmı

bugün yeni stone 2 aldım fakat cihaz acılmıyor yarın aldıgım yere götürücem bakalım ne cıkacak

Karşı tarafa ses iletimi mükemmel gel gelilim sizin kulağınızı çok fazla düşünmemişler. Konuşma sırasında tiz sesler oluşuyor HD ses kalitesi olsaymış tadından yenmez.

bende Yeni aldim cok güzel ve şık kesinlikle tavsiye ederim ama sesli yönlendirme türkçe değil ingilizce bu büyük bir eksiklik acaba güncelleme ile türkçe yüklenebilirmi

Arkdaslar dil ayarları varmı bunun sarj sorunu var takıyorm ısık yanıyor ama iki sanıye sonra geri kapanıyor neden???

aldığım en mukemmel kulaklık.. bazen kulagımda oldugunu bile hissetmıyorum..

3 gün önce aldım fakat telefonlardan uygulama açıldığında ve konuşurken arka planda tiz ses çıkartıyor. :(

arkadaşlar mükemmel bir kulaklık ama telefonunuzda kaliteli olacak . yok kulak deliği küçük olana olmuyor kulak deliği ille büyük olacak falan gibi şeyler boş ve manasız bahaneler , plantronics kulaklık kullandım yani dünyanın en kalitelisi olduğunu iddia eden kulaklıgıda kullandım bence bu ondan iyi çünkü bu aha zarif ve daha kullanışlı, tiz seslere ve müzik dinleyememeye gelince : tiz ses falan yok gayette güzel müzik dinleniyor , dediğim gibi elefonunuzda kaliteli olacak ,

Arkadaşlar stone 3 almayı düşünüyorum tavsiyenize ihtiyacım vr yardımcı olursanız sevinirim

bu kulaklığın pil değişimi nasıldır..bendekinin süresi hayli düştüde.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir