Lenovo ThinkPad SL500 incelemesi İş Adamlarına

Lenovo Thinkpad SL500 sade tasarıma sahip bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Güçlü ses sistemi
  • Yüksek performans
  • Sade tasarım
Lenovo'nun Thinkpad SL 500 ürünü siyah tasarımıyla oldukça ciddi görünüyor. Kapağının dışında bulunan Thinkpad yazısındaki i harfinin kırmızı kırmızı parlayan noktası ise ürüne ayrı bir hava katmış. İlk bakışta oldukça sade bir görünümü olan ürün tüm süs ve fazla tuşlardan arındırılarak tamamen çalışmaya yönelik olarak tasarlanmış. Veri güvenliğini üzerindeki parmak izi okuyucu ile sağlayan ürün yalnızca touchpad değil bir mini mouse ile de yönetilebiliyor.Lenovo Thinkpad SL 500 4 adet USB girişine sahip. Bunun yanı sıra ürüne bir adet HDMI çıkışı eklenmiş. Güçlü hoparlörleri ise bu ürün çalışırken eğlenmek isteyenleri de memnun edebilir. Ürünün üzerinde bulunan 256 MB'lık GeForce 9300M GS, yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak için yeterli değil. Denemelerimizde 4 FPS gibi değerlere şahit olduk ki sağlıklı bir oyun tecrübesi edinebilmek için standartların 60 FPS olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.Klavyenin sol tarafında bulunan ses kontrolleri size film seyrederken veya müzik dinlerken yardımcı oluyor. Bluetooth özelliği de bulunan ürün 1,3 MP web kamerasıyla görüntülü sohbet programlarını kullanmanıza da olanak sağlıyor.
Özetle

İş adamları kadar eğlence arayanlara da yönelik olan Lenovo Thinkpad SL500, sade tasarıma sahip bir ürün.

Lenovo ThinkPad SL500 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lenovo ThinkPad SL500
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Lenovo
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Mobile Core 2 Duo P8600 2.4 GHz
RAM 2048 MB DDR2
Sabit disk 250 GB
Ekran 15.4 inç, ATI NVIDIA GeForce 9300M GS, 256 MB
Boyut 355 x 284 x 38 cm
Ağırlık 2100 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Abi makineyi simdi elime aldım.Daha alısabilmis degilim.Ama gayet güzel,performanslı bir makine oldugunu söyleyebilirim.Yalnız uyuz oldugum tek nokta -en azından simdilik- Fn tusunun CTRL'nin yerine köseye konmus olması. Tavsiye ederim.. :)

mat ekran mı ?

ilk defa lenovo kullanıcıyısım bu ürünü kampanya ile güzel bir fiyata aldım.gercekten performansından çok memnun kaldım çoğu kişi lenovonun bu serinin dıs görünüşünü kaba bulup yanasmasada..tavsiye ediyorum..

Performansı iyi, ek olarak parmak izi okuyucu özelliği, dahili kamerası ve 1680x1050 yüksek ekran çözüznürlüğü var. Bir de klavyenin içinde touch padin dışında farklı bir mouse seçeneği sunulmuş.Think Light denen bir klavye ışığı var ama ben şu ana kadar çalıştıramadım. Sanırım uygun yazılımın bulunması gerekiyor. Su geçirmez klavye ve sade, şık tasarımı hoş özellikleri.

Niye hâlâ dizüstülerde DDR3 bellekler kullanılmıyor. Yani niye hâlâ hepsi ddr3'e geçmedi demek istiyorum. Bu model bile ddr2. Çok az ddr3 model var. Ucuzlamıyorlar da. CHIP, ddr3 ram barındıran, fsb hızları yüksek işlemciler barındıran dizüstülerle iligli bir tanıtım yapsa güzel olmaz mı?

thinklight yook kı kardeşim...

bundan 5 ay önce sl 500 aldım.beşinci taksidi bugun yatacak.1,5 ay içinde hard disk yandı dediler.2 aya yakın parça bekledim.gelmediği için sıfırını verdiler.oda 10 gün sonra yanı nedenden bozuldu.servise gitti incelendim raporlar falan derken,sadece 1 ay 25 gün kullandım 4ay içinde.şimdi onuda geri verdim ne yapacağımı şaşırdım..herkes sağlam diyor ama neden se bi ben göremedim..

bende bu modeli inceledim almaya karar vermiştim fakat oyun konusunda yeterli performansı göstermediğini öğrendim bu durumun lenovo almama engel olmadığını sördüm şimdi y550 almaya karar verdim 3 gün içinde y550 ile yorum yaparım

bu laptop çok kaba bir yapıya sahip aynı zamanda ağırda, birde içerisindeki yazılım sayısının fazlalağı nedeniyle yavaş çalışıyor, özelliklerine bakıldığında diğer rakiplerinden 300-400$ daha ucuz gözüküyor. ucuz oluşu performansının özelliklerine göre yavaş olmasına bağlanabilir. aynı zamanda ses çıkışı çok zayıf diyebilirim, ama ekran çözünürlüğü çok kaliteli ve yüksek, bu bağlamda kamerasının düşük olması çok anlanmsız geliyor. genel anlamda sağlam bir cihaz ama şık ve iyi bir tasarımmdan söz etmek mümkün değil...

Sen de yorum yaz