Linksys WAG54G2 incelemesi Faturanız kabarmasın

Kolay kurulum sunan, güç tasarruf özellikleri gelişmiş bir ürün.

Oynat Linksys WAG54G2 İçerisinde Cisco tarafından tasarlanmış özel anteni sayesinde kablosuz modülü de gayet başarılı olan zengin özellikli bir ürün.
30 dakika herhangi bir aktivite yoksa interneti otomatik kapatıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Türkçe arabirim
  • Kolay kurulum
  • Enerji tasarrufu
Cisco tarafından üretilen Linksys'in ADSL2+ destekli modemi WAG54G ilk olarak şık tasarımı ile dikkat çeken bir ürün. Ağ teknolojileri konusunda Dünya'daki lider şirketlerden biri olan Cisco, yeni ürünlerinde güç tasarrufu ile ön plana çıkmayı amaçlıyor. Ürünü kurmadan önce ilk olarak beraberinde gelen CD'yi bilgisayarınıza takıp çalıştırmanız isteniyor. Türkçe dil desteği ile gelen CD sayesinde adım adım hangi bağlantıları yapmanız gerektiği gösteriliyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra yazılım modem ile iletişim kuruyor ve ADSL ayarlarınızı girmenizi istiyor. Burada ülkemizdeki servis sağlayıcıların yer aldığını görmemiz açıkçası beğenimizi kazandı. Servis sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri girdikten sonra karşınıza bir ayar ekranı geliyor. Burada modemi kullanmadığınız zaman kendini otomatik kapatma seçeneği yer alıyor. Örneği buradaki ayara 30 dakika verdiğinizde modem eğer 30 dakika boyunca bilgisayarınızdan internet için herhangi bir istek almazsa interneti otomatik olarak devre dışı bırakıp enerjiden tasarruf sağlıyor. Ürün, ileri kullanıcılar için Türkçe arabirimi ile sunulan gelişmiş ayarlara da sahip.
Özetle

İçerisinde Cisco tarafından tasarlanmış özel anteni sayesinde kablosuz modülü de gayet başarılı olan zengin özellikli bir ürün.

Linksys WAG54G2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Linksys WAG54G2
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici Linksys
Teknik Detaylar
Bağlantılar 4 x Ethernet, 1 x DSL
Kablosuz ağ 802.11b/g
ADSL Standartı ADSL2+
Kablosuz güvenlik WEP, WPA, WPA2, MAC
Türkçe arabirim Var
Diğer Güç tasarruf ayarı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Kablosuz ağ sinyali biraz zayıf...

Kablosuz sinyal güçü gerçekten zayıf ve adaptörü voltaj dalgalanmalarına karşı dayanıklı değil.Bunların dışında iyi modem.Cisco bir dünya devi fakat Türkiye şartlarına göre okadar iyi değil.Bu problemleri dikkate alırlarsa Türkiye de daha başarılı olacaklarına inanıyorum.

iyi modemler malesef Türkiye'ye pek uğramıyor.Ne Billion ne netgear modemleri hiçbir yerde bulamıyorum.Bizde böyle orta kalite modemleri alıp 3-4 senede bir değiştirmek zorunda kalıyoruz.

Linksys Modem ile epey bir uğraştım. Firmwareleri versiyon versiyon denedim. Hergün modem internet bağlantısını kesiyor. Networkten de modeme erişemiyorum. Güç tasarrufu için internet bağlantısını kestiğini ilk defa burada okudum. Öyle bir şey olsa bile internet erişimi yapmak istediğimde tekrar aktif hale gelmesi gerekliydi. Açıkcası modemden hiç memnun değilim.

biraz daha yorum yapmak lazım ben bu ürünü almayı düşünüyorum da

Modem kesinlikle sorunsuz ve kullanici dostu ozelliklere sahip. ozellikle guvenlik ve guc tasarrufu icin ozellikleri dikkate deger. ilk olarak modemi baglamadan once cd yi bilgisayara takip yonergeleri teker teker takip etmeniz isteniyor. mesela cdyi bilgisayara taktiginizda cikan kurulum ekrani sirasiyla once ethernet kablosunu modeme takin sonra telefon hattini takin sonra fisi prize takin ve en son modeme takin seklinde sizi en basitten en komplekse kadar yonlendiriyor. Ayarlar duzgun olarak yapildiginda modem sorunsuz olarak calisiyor. Modem guc tasarrufu icin belirttiginiz bi sureden sonra aktivite olmazsa baglantiyi kesiyor ve gerektiginde tekrar baglantiyi kuruyor. istemezseniz bu ozelligi devre disi da birakabiliyorsunuz tabiki de. Kesinlikle tavsiye edecegim bir urun, tasarimi da cok sik oldugu icin ev kullanicilari icin ideal bence.

modem almayı düşünen arkadaşlar.Çok araştırdım bu modemi aldım ve hiçte beklediğim gibi çıkmadı. en ufak bir voltaj dalgalanmasında modem kendini resetliyor, bu problemi nasıl çözeceğimi bilen varsa bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.mağazadaki satıcı arkadaş CİSCOnun modemi her odada çeker güç tasarrufu var falan filan kurumulu basit destek hattı var dedi övdü övdü aldığıma pişman oldum .kesinlikle tavsiye etmiyorum. modem alırken Türkiye şartlarına uymlu modem almanızı tavsiye ederim.Cisco bir amerikan firması amerikanın bir nunarası fakat burası amerika değil.Türkiye şartlarına göre BAŞARISIZ bir modem

maalesef sinyal gücü çok düşük bir üskata cıktıgımda sinyal kesiliyor

Geçen hafta bu modemi aldım fakat mağazadan çıkışta fırsat ürünleri diye bi stantları vardı.Oraya gözattığımda bu modemden birçoğunun servis işlemi gördüğü için düşük fiyattan satıldığını gördüm.Tekrar geri dönerek modemi iade ettim ve başka bir modem aldım.Anladığım kadarıyla birçok insan bu üründen memnun kalmayarak iade etmiş.

Modemi 1 yıla yakın zamandır kullanıyorum. Çekim güçü gayet iyi. Arkadaşlar Türkiye şartları derken neyden bahsettiklerini anlamadım. Gelişmiş bir yazılıma sahip. İlk zamanlar özellikle Xp kullandığım dizüstü bilgisayarımda internetten düşme sorunları yaşıyordum. Sorunun bilgisayardan kaynaklandığını anladım. Birde yüksek güvenlikli şifrelemede Xp işletim sitemi sorunlar yaşamakta. Aynı bilgisayara seven yüklediğimde wpa2 şifrelemede dahi sorun yaşanmadığımı söyleye bilirim. Arkadaşlar bunla ilgili sorunlar yaşamışlar. Çok akıllı port yönlendirmesi var. 4 bilgisayar bağlanıyor ve full download yaparken diğer 3 bilgisayarda internet fazla yavaşlamıyor. Lela yazılımı ile ağ kurma ve yönetme çok kolay. Eksi bir tarafı cd dışında kullanıcı bilgilerinizi modeme kaydetme sıkıntılı. Bilinçli bir kullanıcı olarak bilerek aldım. Modemi sadece internete girmemi sağlaması için almadım. İleri düzeyde kullanmak isteyen arkadaşlar, bu modemi kullanmayı düşünebilirler. Bilinçli ve modem teknolojisinden anlayan arkadaşlar bu modelin iyi bir model olduğunu anlyabilir. Birde elektirik dalgalanmasından şikayet eden arkadaşlar UPS (Güç kaynağı) kullanırlarsa sorunları çözülür. Elektirik dalgalanmalarında fiziksel arzalanmalar yaşayan bir çok modem biliyorum. Çalışıyorsa internet kesilmesine şükretmek gerekir..

Modemi 7-8 aydır kullanıyorum wireless dışında hiçbir eksi yönünü göremedim.Sinyal gücü gerçekten çok zayıf yan odadan doğru düzgün bağlanamıyorum.

aynı modemden bende de var arayüzü kendisi çok güzel çekimide karşı binadaki arkadaşım bağlanabiliyor benden. yanlız 6 ay kullanımdan sonra ortaya çıkan bir sorun varki o da beni kanser etti. sonrasında farkettim modem ısınınca afallıyor neti bi kesiyor bi kesmiyor. sorunuda şöyle çözdüm modemi duvara yasladım duvar soğutucu görevi gördü şu anda hiç kesilme yok 1 haftadır böyle kullanıyorum. tek eksiği ısınınca çalışmıyor.

Sen de yorum yaz