Logitech G9 Laser fare incelemesi Logitech G9 ile çıtayı yükseltiyor

Logitech yeni faresi G9 ile tekrar karşımızda. Firma bu yeni fare ile sanki MX Revolution yetmemiş gibi çıtayı bir kademe daha yükseltmiş.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Tamamen kişiselleştirilebilir
  • Profilleri kaydetmek için bütünleşik hafıza
  • Değiştirilebilir kaplamalar
  • Eklenbilir ağırlıklar
  • Yazılım ile daha çok ayar yapabilme
Ürünün özelliklerine bakacak olursak şimdiye kadar yaptığımız fare incelemelerinde duymadığınız terimleri duyuracak bir tablo çıkıyor ortaya. Değiştirilebilir kaplamalar, ağırlık ayar sistemi, tam hızlı USB ve bütünleşik hafıza bu terimlerden bazıları. Değiştirilebilir kaplamalar sayesinde avucunuz için en uygun kaplamayı seçip kullanarak konforlu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. G9'un bir başka güzel özelliği ise ağırlık ayarlama sistemi. Bu sistem sayesinde ürünü ister hantal bir sıçana isterseniz de çevik bir fareye çevirebilirsiniz. Yine LED ekran sayesinde profil tercihlerinizi görebilir ve bu ekrana bukalemun gibi her gün ayrı bir renk de koyabilirsiniz. Ürünün kutusunu açtığımızda iki adet kaplama, mouse pad, profil düzenleme yazılımı ve ufak ağırlık çantasını görüyoruz. Farklı ağırlıktaki bu ağırlıklar ile fareden farklı tatlar almak mümkün oluyor - ne diyorum ben ya-. Yazılım sayesinde ise istediğiniz ayarı yapmakta serbestsiniz. İşin en güzel yanı ise bu ayarları hep yanınızda götürebilmeniz. Logitech teknolojik olarak şimdiye kadar ki en gelişmiş fareyi sunmakla kalmıyor bir fareden beklediğiniz maksimum konforu da garanti ediyor. Şöyle ki elinize uymazsa kaplamayı değiştirin, hafif geldiyse ağırlık ekleyin, scroll'u beğenmediyseniz scroll modunu değiştirin, hızını beğenmediyseniz çözünürlüğü artırın ve liste böyle uzayıp gidiyor. Hatta o kadar çok çeşit ayar özgürlüğüne sahipsiniz ki ürünü tam istediğiniz kıvama getirmeniz bir ayınızı alabilir. Yine oyunlarda aldığımız tepki, teflon ayaklar ve rahat kullanımı ile ürün kullanıcılara şimdiye kadar hiç yaşamadıkları bir deneyim sunuyor. Sonuç olarak Logitech fareler hakkındaki beklentilerimizi bir kez daha yukarılara çekmeyi başardı.G9'a aramıza hoş geldin diyoruz.
Logitech G9 Laser fare Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Logitech G9 Laser fare
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 85
Üretici Logitech
Teknik Detaylar
Arabirim USB HI-SPEED
Tür Optik
Algılama Laser
Tarama 3200 DPI

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

tmm çok süper mouse ama fiyat?? bayaa tuzlu...

fiatı goremedım acaba ne kadar anlatılanlar çok şahane gerçekten tamamen kişisel fare

araba mı alıyoruz bu farenin kliması da varmı?

117 usd+kdv baya sağlammış fiyatı.. :)

kablosuz bu tür bi alet yok mu

inanmıyorum kabloluymuş... ah bide kablosuz olsa fiyatı ne olurdu diye de düşünmüyorum değil ama keşke kablosuz olsaydı... :)

mighty mouse almak daha mantıklı o sadelik ve estetikliğin altından istenileni veriyor. ebat olarak da biraz daha büyük olsa çok güzel olurdu

http://www.apple.com/mightymouse/

süpermiş ya:)daha neler çıkıcak bakalım...

MX REVOLUTION KABLOSUZ LAZER mouse.g9 a yakın benzer özelliklerde ve bana göre g9 dan daha ergonomik bir mouse.

Bugün geldi yeni Logitech G9. Boyutları itibariyle biraz değişik bir ürün. Bildiğiniz bir mouse değil. Bir tasarımcı için ya da oyuncu için yapılmış bir mouse. Abartıya kaçılmamış. Gram olarak ağırlığının değiştirilebilmesi ayrıca bir avantaj. Fiyatı da gayet makul. 1 hafta sigara içmeyin ölmezsiniz. :D Logitech klavye ve mouse ta gerçekten sektöre yön veren bir firma. Vista 32 Bit'te sorunsuz çalışıyor. Bunun yanına Nova Mouse Pad harika olur. Artık onuda alınca deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.

Cevat Kerim İncedayı

kablosuz için çözüm aynı markanın g7 modeli olabilir tavsiye ederim.

Logitech G9 kutusundan çıkan mouse pad yeterlimidir?Kumaş mı faLan?

bend,cede cansuu haklısınnn ama urunn super yaa degısık daha alamadım ama alıcam en kısa zamanda bariz__ @...

99 tl fiyatı var

arkadaşlar minecraft oynayanlar için harika makro gibi tıklama yapabiliyosunuz :D

Sen de yorum yaz