MSI N260GTX Lightning Black Edition incelemesi MSI'ın kara şimşeği

Çekirdek ve bellek frekansları yükseltilmiş.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Başarılı soğutma
  • Yüksek bellek kapasitesi
  • Ekstra overclock paneli
MSI, yüksek performanslı, hızaşırtmalı ekran kartı modellerini piyasaya çıkarmaya devam ediyor. MSI'ın N260GTX Lightning Black Edition ekran kartı, standart GTX260 grafik yongalı ekran kartlarına göre daha yüksek saat hızlarına, daha yüksek bellek kapasitesine ve daha iyi bir soğutma sistemine sahip. Kartın diğer modellere göre en dikkat çeken özelliği ise AirForce adında bir overclock paneline sahip olması. Bu paneli kasanıza monte edip tek bir düğmeye basarak kartı overclock edebiliyorsunuz. Amatör kullanıcılar için çok büyük bir kolaylık bu. Kartın üzerindeki GTX260 (216 işemcili) grafik yongası 655 MHz'de, shader işlemcileri ise 1404 MHz'de çalışıyor (standart hızlara göre %13 daha hızlılar). Yine grafik belleği de standart bir GTX260 ekran kartının iki katı: 1792 MB. Özellikle büyük kaplamalar kullanan GTA IV gibi oyunlarda yüksek çözünürlüklerde bunun kartın performansına önemli bir katkısı var. Standart soğutucu da iki fanlı ve beş nikel kaplamalı ısı borusuna sahip alüminyum bir modelle değiştirilmiş. Bu başarılı soğutma sistemi kartın 52 derece civarında çalışmasını sağlıyor.
Özetle

En az 500 watt'lık bir güç kaynağıyla kullanılması önerilen kart 3DMark testlerinde benzer modellere göre %10 daha yüksek bir puan alıyor.

MSI N260GTX Lightning Black Edition Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI N260GTX Lightning Black Edition
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici MSI
Teknik Detaylar
Grafik yongası NVIDIA GTX260
Bellek tipi 1792 MB GDDR3
Bellek arayüzü 448 bit
Soğutma Aktif
Güç girişi 2 x 6 Pin
Giriş çıkışlar 1 X DVI, 1 x VGA, 1 X HDMI

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ışıklı paneli harika.. ekran kartının yapısı sağlam. soğutması etkili. fakat Türkiye piyasasında nedense aşırı pahalı..

doğuştan overclock çu

orta sınıf bi kasa toplanacaksa (1500tl civarı) en az gtx 260 almakta fayda var hatta gtx 260 ile üst sınıfa geçiş yapmış kadar olursunuz.

bu aranın yıldızı gtx 275 ama ATI'nin crossfire'lı iki ucuz ekran kartı bunlardan çok daha performanslı olur .

bi kere türkiye'de çok pahalı.HD4870 1GB TOXIC almak daha mantıklı o kadar büyük bir fark olmaz hem 4870 fiyat-performans olarak daha başarılı bence.ama parası olan için güzel ekran kartı.sonuçta nvidia.

soğutması süper

soğutma sistemi gerçekten güzel

Sen de yorum yaz