MSI Wind Notebook U100 incelemesi Rüzgâr kadar hafif!

MSI Wind dizüstü, taşınabilirliği şık bir tasarım ve performansla birleştirerek gözleri kamaştırıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek taşınabilirlik
  • Başarılı ekran performansı
  • Etkileyici tasarım
Ürünün üzerinde bulunan üç adet USB girişinin yanı sıra bir adet VGA çıkışı bulunuyor. Eğer taşınabilir bir ürüne sahipseniz onu gittiğiniz her yerde de kullanabilmelisiniz. MSI, testlerimizde elde ettiğimiz ortalama 134 dakika pil süresiyle tatmin edici bir performans sergiliyor. Tabii ki bunda üç hücreli pilinin de katkısı var. Bu süre, çalışmanın yanı sıra uzun bir yolculukta film izlemek içinde yeterli. Ayrıca çoklu kart yuvası sayesinde tatil sırasında çektiğiniz fotoğraflarınızı da aktarabilirsiniz. Ürünün ekranı size yeterli gelmediğinde ürünle beraber gelen büyüteç yazılımı da kullanabilmeniz mümkün. Ürünün üzerinde bulunan mikrofon ve kulaklık girişlerinin yanında 1.3 megapiksellik kamerasıyla MSN, Skype gibi sesli sohbet programlarını kullanabilir ya da kimseyi rahatsız etmeden müzik dinleyerek çalışabilirsiniz. Cihazın üzerinde iki adet mikrofon ve alt kısmında iki adet hoparlör bulunuyor. Hoparlörlerin performansı etrafı inletmeye yetmese de, dizüstü bilgisayarınızı bir mini müzik seti gibi kullanabilmeniz için yeterli. MSI Wind dizüstünün sol tarafına bulunan dört hava ızgarası, aslında tasarımındaki bir başka avantajı gösteriyor. 2,5 inçlik sabit diskinin çalışma sırasında soğuması için ona yeterli hava çıkışını sağla-yan bu ızgaralar kesinlikle çok ısınmıyor. Yani ürünle dizlerinizin üstünde çalışırken pişmeyeceğinizin garantisini verebiliriz. Ayrıca ürün son derece sessiz çalışı-yor. Windows XP Home işletim sistemiyle satılan MSI Wind Notebook 800.11 b ve g, kablosuz ağ standartlarını destekliyor. Ayrıca bluetooth desteğine de sahip. Cihazla beraber bir adet taşıma kılıfı da hediye ediliyor. Windows XP yüklü sürümü 549 $ fiyatı olan ürünün Linux'lu sürümü ise 499 $'dan satışa sunuluyor.SONUÇ: Şık tasarımı, ergonomisi ve performansıyla göz dolduran MSI Wind her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ürün.

Havalı mı havalı

Eğer MSI Wind dizüstüne sahipseniz şöyle bir elinizin altına alıp şirketinizin içerisinde dolaşmanızı tavsiye ederiz. Başta hanımlar olmak üzere herkesin ilgisini çekeceğiz şüphesiz.

Ürünün fiziksel özelliklerinin yanında bir donanım dergisi
olarak performansıyla daha çok ilgilendiğimizden hemen testlere soktuk. Öncelikle bu ürünün ekranı en büyük avantajlarından biri 1.024 x 600 çözünürlüğü destekleyen ekranı. 10,2 inçlik tasarımın avantajını size yansıtarak ister Word ister Power Point olsun tüm yazılımlarla kolayca çalışmanızı sağlıyor. Ekranın parlaklığı testlerimizde 238 cd/m2 çıkarken görüş açısını ise 160 derece olarak kaydettik ki bu oldukça iyi bir açı.

Ürün bu kadar küçük olmasına karşın ekranı sizi üzmüyor. Ürünün ikinci büyük avantajı ise kesinlikle çok başarılı bir klavyeye sahip olması. Yanlardan yalnızca 2 milim kalmasına karşın klavye tam olarak sığdırılmış. Bunun için soldan <," sağdan ise ü, ve tuşları küçültülmüş. Fakat bu küçültme sizin yanlış tuşlara basmanıza neden olmuyor veya kullanmaya alışmak için bir süre geçmesi gerekmiyor. Tasarım o kadar iyi ki kolayca alışıyorsunuz.

Touchpad ise 5 x 3,9 boyutlarında. Açıkçası ürünün touchpad'i daha geniş olabilirmiş. Rahatça kullanılabilmesine karşın daha geniş bir touchpad kullanıcıya daha fazla özgürlük sağlardı.

Hem iş hem eğlence için

Ürünün üzerinde bulunan üç adet USB girişinin yanı sıra bir adet VGA çıkışı bulunuyor. Eğer taşınabilir bir ürüne sahipseniz onu gittiğiniz her yerde de kullanabilmelisiniz. MSI, testlerimizde elde ettiğimiz ortalama 134 dakika pil süresiyle tatmin edici bir performans sergiliyor. Tabii ki bunda üç hücreli pilinin de katkısı var.

Bu süre, çalışmanın yanı sıra uzun bir yolculukta film izlemek içinde yeterli. Ayrıca çoklu kart yuvası sayesinde tatil sırasında çektiğiniz fotoğraflarınızı da aktarabilirsiniz. Ürünün ekranı size yeterli gelmediğinde ürünle beraber gelen büyüteç yazılımı da kullanabilmeniz mümkün.
Ürünün üzerinde bulunan mikrofon ve kulaklık girişlerinin yanında 1.3 megapiksellik kamerasıyla MSN, Skype gibi sesli sohbet programlarını kullanabilir ya da kimseyi rahatsız etmeden müzik dinleyerek çalışabilirsiniz.

Cihazın üzerinde iki adet mikrofon ve alt kısmında iki adet hoparlör bulunuyor. Hoparlörlerin performansı etrafı inletmeye yetmese de, dizüstü bilgisayarınızı bir mini müzik seti gibi kullanabilmeniz için yeterli. MSI Wind dizüstünün sol tarafına bulunan dört hava ızgarası, aslında tasarımındaki bir başka avantajı gösteriyor. 2,5 inçlik sabit diskinin çalışma sırasında soğuması için ona yeterli hava çıkışını sağla-
yan bu ızgaralar kesinlikle çok ısınmıyor. Yani ürünle dizlerinizin üstünde çalışırken pişmeyeceğinizin garantisini verebiliriz. Ayrıca ürün son derece sessiz çalışı-
yor.

Windows XP Home işletim sistemiyle satılan MSI Wind Notebook 800.11 b ve g, kablosuz ağ standartlarını destekliyor. Ayrıca bluetooth desteğine de sahip. Cihazla
beraber bir adet taşıma kılıfı da hediye ediliyor. Windows XP yüklü sürümü 549 $ fiyatı olan ürünün Linux'lu sürümü ise 499 $'dan satışa sunuluyor.

SONUÇ: Şık tasarımı, ergonomisi ve performansıyla göz dolduran MSI Wind her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ürün.

Özetle

-

MSI Wind Notebook U100 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI Wind Notebook U100
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici MSI
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Atom N270 1.60 GHz
RAM 1 GB DDR2
Sabit disk 80 GB 2,5 inç
Ekran 10,2 inç Intel 945 GMS+ICH 7M yonga seti
Boyut 260 x 180 x 31.5; 19 mm
Ağırlık 1.150 kg (pil dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

msi anakart markası ve artık laptopta yapıyo bence iyi oLma yoLunda adını sıkça duyuracağından emininim!

Artık degil yaklasık 6 yıldır yapıyor.Hem adını sıkca duyacagımız dediginiz firma dunya capında kendini kanıtlamıs en buyuk anakart ureticilerinden biridir.

ya bu casper minibook zaten msi da aynı kasayı kullanmış
ama benim tercihim casper olur hem onun harddiski daha fazla
hem de casper yerli bence sizde casper alın
casper daha iyi.

CASPER MİNİBOOK almak daha mantıklı olur arkadaşlar
ben olsam CASPER MİNİBOOK alırım inceledim çok güzel çok hafif
çok şirin herkese tavsiyem CASPER MİNİBOOK
hem kaliteli hem ucuz
MSI alacağıma CASPER alırım Türk Olarak
Hem aynı kasa aynı özellikler harddiski üstelik CASPER da fazla
neden MSI alayım ozaman servisini bulmak mesele Türkiyede

msi kullanıyorum ve çok memnunum..alalı 3 ay oldu. casperdaki o matlık yok..birisi reno diğeri dacia misali....

casper'ın neresi msı'dan iyi be :s msı'yla karşılaştırdığnz markaya bak :S casper:S

MSİ asla almayın çok sorun çıkaran bir marka
bende notebboku var almaz olaydım hergün bozuluyo
hiç kaliteli değil MSI aşırı dandik
adi olsun hergün çile çekeyim
hiç işimi görmesin derseniz MSI işte bu
MSI alacağınıza kafayı çalıştırın CASPER MİNİBOOK alın
MSI a iyi marka demişler oysa CASPER daha iyi
deneyin farkı görün
MSI a iyi diyen varsa benim notebookta MSI
ama ben berbat diyorum istersen satayım ona
MSI almak enayiliktir
CASPER kalite yaygın servis özellik olarak her zaman MSI dan iyidir
MSI ASLA ALMAYIN BEN PİŞMANIM

casper iyi diyenler. her firma gibi minibook piyasasına atılalım diyorlar. asusun başarısından ders alan tüm diğer üreticiler kendi minibooklarını yapmaya başlıyorlar. casper utanmadan farklı tasarım yapmadan aynı kasayla dalmışlar piyasaya. casper yerli diyen arkadaşlara tüm getirdiği parçalar çinden geliyor. bakıyorlar en ucuz parça ne haaa bu mu? alalım o zaman. üstelik masaüstü sistemlere taktığı ekran kartlarına bir tarafımla gülüyorum. üstelik neresi yerli? adı ne firmanın casper, reklam filminde ki oyuncuların Türk'e benzer bir tarafı mı? yok. ben adsl'ye geç geçmiş biri olarak uzun süre internette kalamadığım için teknoloji sitelerine girmiyordum.(girdim mi çıkamıyorum) casper'in Türk firması olduğunu zaten bu sitede vaay anasını nidasıyla öğrenmiştim. sonuçta casper çinden dandiğin dandiği parçaları bulmak için çok çalışıyor olmalı.

msı ları bende inceledim beş para etmez ne tip var ne hafiflik takoz gibi tasarım var casper kullanıyorum 1 yıl oldu alalı daha bir kere servise gitmedi çok az ısınma sorunu var onun haricinde canavar crysisi babalar gibi bitirdim yeni casper bilg. lar çok daha iyi inceleyin görün.

sisteminin özelliklerini ve verdiğn parayı
yaz. ona göre yorum yapalım

--------------------------------------------------
CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
msı ları bende inceledim beş para etmez ne tip var ne hafiflik takoz gibi tasarım var casper kullanıyorum 1 yıl oldu alalı daha bir kere servise gitmedi çok az ısınma sorunu var onun haricinde canavar crysisi babalar gibi bitirdim yeni casper bilg. lar çok daha iyi inceleyin görün.

casper gitsin kendini mobilya mağazalarında sattırsın

casperin neresi iyi marka ?? yeter artık!!!!!!

bir msi aldım göreceksiniz kasası magnezyum aluminyum ne acayip ısınma yok zaten tasarım ödülü de almış alet dehşet ül vahşet

benim arkadaşımın msi var geçen aldı oveclock oluyor ilk defa duydum

msi wind in yenisi çıkacakmış

lcd tv ye baglayabilirmiyim?

Sen de yorum yaz