Novatron NTD57 2 TB incelemesi Yeniliklere açık

Oynat Novatron NTD57 2 TB 500 MHz'lik işlemcisi ile 1080p videoları görüntü kaybına neden olmadan işleyen Novatron, güncelleme desteği olan başarılı bir medya oynatıcı.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

500 MHz'lik işlemcisi ile 1080p videoları görüntü kaybına neden olmadan işleyen Novatron, güncelleme desteği olan başarılı bir medya oynatıcı.

İçerisinndeki 2 TB diski ile ek bir disk takmanıza gerek yok.

Test Merkezi'mize şimdiye dek konuk olan medya oynatıcılar arasında en yüksek disk kapasitesine sahip olan Novatron NTD57, içerindeki 2 TB diski ile çoğu kullanıcıların ek bir disk takmalarına gerek kalmadan bütün içeriklerini tek bir merkezden yönetmelerine olanak tanıyan bir ürün. Devasa bir arşivi olan kullanıcılar ise yine Novatron'a USB üzerinden harici disklerini bağlayabilirler. Fotoğraf, video, müzik ve altyazı biçimi konusunda şimdiye dek test ettiğimiz en kapsamlı desteği sunan ürünlerden biri olan Novatron, MKV, MOV, WMV, MP4, M4V, ASF, ISO, IFO, VOB, AVI, M2TS, MTS, MPG, MPEG, DAT, TP, TS, TRP, H.264, H.261, MPEG1/2/4 (Xvid, Divx) WMV9, WMV9HD, VCD, SVCD, FLAC, WMA, WMA,MP3, AAC, M4A, Ogg Vorbis, PCM, Dolby Digital AC3,Dolby Digital Plus, DTS, WMA9 2.0, WMA9 Pro, JPEG, GIF, BMP, PNG, SMI, SUB. IDX, SUB, SRT, SSA ve ASS biçimlerini ve codec'lerini destekliyor. Test başladığımızda YouTube ve Torrent gibi özelliklerden mahrum olan ürün, daha sonra gelen Firmware desteği ile tüm bu eksikliklerini kapatarak beğenimizi kazandı. Yeni Firmware ile IMS, Live 365 ve RSS desteği de cihaza eklenen özellikler arasında.

Novatron NTD57 2 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Novatron NTD57 2 TB
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Novatron
Teknik Detaylar
İşlemci SigmaDesign 500 MHz
Video HDMI 1.3, Composite,YUV
Ses Optik, Stereo
USB 1xUSB 2.0, 1xUSB 2.0 Host Port
Ethernet (10/100), USb ile Kablosuz
Disk 2 TB 3.5" SATA HDD

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu tür cihazlar evinde film izlemeyi, sevdiği filmleri bilgisayar ortamında saklamayı, mp3 arşivi oluşturup dinlemeyi seven tabii kendi fotoğraf ve video çekimlerinden de birşeyler bulundurup zaman zaman anılarını tazeleyen insanlar için ideal. Ancak multimedya arşivleri çok çabuk depolama kapasitesi patlatıyor. Yani tabii ki mutfak bom yapmıyor ama bu cihazlar %50 doluluktan sonra daha ağırbaşlı %75 den sonra ise aheste olmaya başlıyorlar. Bir filmi bunlara kaydetmeye kalkışmak ise ağınızda depolama aygıtı olarak göründüğü için internetten indirmek veya izlemekten daha meşakkatli bir iş. Acaba bu cihaz kablolu veya kablosuz network bağlantısı yapıldığında ağ depolama aygıtı olarak mı görünüyor yoksa ntfs disk olarak veya bilgisayar altındaki paylaşılmış bir disk olarak mı? "Bu cihazların elektrik tüketimleri nedir, hazırda bekleme konumuna otomatik geçerler mi ve bu konumdaki çektikleri güç ne kadardır?" sorusu da test sırasında atlanmış. Bu cihazı test etmedim ama daha önce 3 cihazı test edip iade ettim. Sonunda onboard ekran kartı ve HDMI çıkışı olan bir anakart, Intel Core2 Duo 2GHz işlemci, 2*2GB DDR2 800, 320GB16Cache HDD, 750W PS, wireless N dual band dongle aldım ve LCD nin altındaki dolaba arkasına havalandırma fanı takarak yerleştirdim. Önce ucuzladığı için 1 TB bir disk taktım, kısa bir süre önce yine ucuzladığı için iki adet 1,5 TB disk daha taktım. Evde ne kadar film varsa içine iso veya divx olarak, aile video ve fotoğrafları, müzikler ne varsa doldurdum. Şimdi yine yetmiyor ucuzlar ucuzlamaz bir tane 2 TB disk daha takacağım. Sistem yavaşlaması yok, bilgisayar olarak veya internet için rahatça kullanabiliyorsunuz. MX Air mouse ile çok rahatça kullanılabiliyor. Bu uzun bir yorum oldu, ama Novatron gibi cihazların gelişimleri bence daha tamamlanmadı. İşin kötüsü ise TV'ler bu cihazların pek çok fonksiyonu ile birlikte gelmeye de başladı. Bence ya bir çekmece veya barebon kasa ile az enerji sarf eden basit-ucuz bir pc oluşturulmalı veya Seagate 1,5 TB mobil bir disk alıp HDD bağlanabilen bir LCD ile kullanılmalı. En doğrusu ise 1 yıl daha bekleyip PCIExp bağlantılı 4 hatta 8 TB SSD'lerin yaygınlaşıp TV bünyesinde tablet pc olarak satılmaya ne zaman başlanacağını görmek.

Sen de yorum yaz

Turhost