OCZ StealthXStream 2 600W incelemesi Sessiz güç

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Kaliteli bileşenleri ile çalışma ömrü konusunda en ufak bir şüphe bile uyandırmayan OCZ, fiyat ve verimlilik konusunda daha iyi olabilir.

Kaliteli bileşenlerden üretilen uzun ömürlü bir güç kaynağı.

OCZ'nin yeni StealthXStream 2 güç kaynağı ilk olarak piyasadaki birçok güç kaynağında artık neredeyse standart haline gelen modüler kablolama siteminden yoksun olmasıyla dikkat çekiyor. Her ne kadar güç kaynağının kablo sayısı az olsa da kasa için hava sirkülasyonu ve kullanım kolaylığı açısından modüler kablolar önemli bir artı. Verimlilik konusunda %85'in üstünde bir performans sunan StealthXStream 2, 80 Plus sertifikalandırmasında gümüş ya da bronz sertifika almayı hak edemiyor. Bağlantılarına baktığımızda yeni nesil sistemler için tasarlanmış olduğunu gördüğümüz StealthXStream 2, orta sınıf ekran kartlarıyla SLI veya CrossFireX yapmanız için de uygun bir güç kaynağı. Adından da anlaşılabileceği gibi özellikle sessizlik ve soğutma konusunda çok başarılı olan StealthXStream 2, ısıya ve güç kaynağının yüküne bağlı olarak değişen 120 mm'lik fanı ile iyi bir soğutma performansı sunarken sessiz çalışmayı da ihmal etmiyor.

OCZ StealthXStream 2 600W Teknik Özellikleri
Ürün Modeli OCZ StealthXStream 2 600W
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 68
Üretici OCZ
Teknik Detaylar
Güç 600W (sürekli)
Verimlilik %85 (ortalama), 80Plus Sertifika
Boyutlar 150x140x86mm
Soğutma sistemi 120mm değişken hızlı
Çalışma ömrü 100.000 saat
Diğer Yüksek Gerilim/Akım/Kısa Devre Koruması

Alternatifleri

Daha uygun bir fiyat etiketine sahip olan Xilence XP600 Redwing, 80 Plus Bronze sertifikası ile daha verimli çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

malesef bi tane psu almam gerekiyor,bilgisayarcı yüzünden ocz nin iyi bi marka olduğunu duymuştum fiyatıda ne kadar acaba.

Sen de yorum yaz

Turhost