Piranha Leon incelemesi Her yol Bağdat'a

Yaptığımız testlerde başarılı sonuçlar aldık.

Oynat Piranha Leon Yaptığımız testlerde bizi daima en uygun güzergâhta tutmayı başaran cihaz tampon kameralarını dahi desteklemesiyle beğenimizi kazandı.
SiRFAtlas III işlemcisi sayesinde belirlediğiniz rotayı hızlı bir biçimde hesaplıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Güçlü GPS anten
  • Güncel harita
  • Üç boyutlu görüntü
Piranha'nın test merkezimize gönderdiği navigasyon cihazı Leon ilk olarak 5" boyutundaki geniş ekranı ile dikkatimizi çekiyor. Tamamen Türkçe olan ve kolay bir kullanıma sahip olan cihazın menüleri arasında dolaşmak için ister beraberinde gelen stylus'u isterseniz de parmaklarınızı kullanabilirsiniz. SiRFAtlas III işlemcisi sayesinde belirlediğiniz rotayı hızlı bir biçimde hesaplayan cihaz yaptığımız testte İstanbul'dan Ayvalık'a belirlediğimiz rotayı en uygun güzergâhı seçerek belirledi. Google Earth'ün de kullandığı Başarsoft firmasının 2009 yılı Türkiye haritasının kullanan cihaz 81 ilin ayrıntılı yol bilgisine sahip. Yaptığımız denemede güzergâh değişimlerini de anında tespit eden cihazın anında yeni rotayı belirlediğini gördük. Cihazın bir başka özelliği ise sesli yol bilgisi sistemi. Bu sayede cihaz siz ilerlerken navigasyon cihazının ekranına bakmanıza gerek kalmadan gideceğiniz yönü size Türkçe olarak bildiriyor. Son olarak FM verici özelliği de bulunan cihazın aynı anda bir MP3ve MP4 oynatıcı olduğunu da belirtelim.
Özetle

Yaptığımız testlerde bizi daima en uygun güzergâhta tutmayı başaran cihaz tampon kameralarını dahi desteklemesiyle beğenimizi kazandı.

Piranha Leon Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Piranha Leon
Ürün Türü Navigasyon
CHIP Online Notu 68
Üretici Piranha
Teknik Detaylar
GPS İşlemcisi SiRFAtlas III
Ekran boyutu 5.0"
Araç kiti Var
Bağlantı USB, Bluetooth
Diğer Multimedia player

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Su incelemelere bir de yaklasik fiyat yazin yahu...

Global olmayan markalara para verilmez..

global markalara parası yetmeyenler bukadar kaliteli ve ucuz bir ürünü tercih edebilir. bu şekilde bir yaklaşım gençlerimize yakışmıyor. tamamiyle geri kafalılık diyebilirim.
millet olarak biraz gözümüzü açıp büyük markalara sadece adı için kat kat fazla para vermeye gerek yok. muadil ürünlerde bulunabilir.
saygılarımla

birde bu cihazların navigasyon ömrü ne kadar. yani bu firmalar cihaza ne kadar süreyle navigasyon hizmeti veriyor

Ben bu cihazı 3 haftadır kullanıyorum. Son derece kullanışlı ve faydalı. Açık alanda GPS sinyalini çok hızlı yakalıyor ve mesafe hassasiyeti de oldukça iyi. Üstelik GPS sinyali almasa bile adres, bankamatik veya hastane gibi yerleri harita üzerinden bulabiliyorsunuz. 5" ekranı film seyretmek için yeterli. Harika bir rehber ve yol arkadaşı. Yaklaşık 350.-TL gibi bir fiyata alabiliyorsunuz.

pdf dosyalarını açmak için program yüklüyebilirmiyiz
işletim sistemi olarak win 5.0 var yazıyor
win 3.0 olan pocket pclerde bunu yaptım (adobe reader for pocket pc)
bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
ayrıca cihaz beklediğimden çok çok iyi

cihaz oldukça kullanışlı ve yaklaşık 350 tlye satılıyor

bu cihazı alalı yaklaşık 45 gün oldu ve işim gereği çok sık seyahat etmekteyim. cihazın performansı sonderece mükemmel. ve 320 tl ye aldıgım bu cihaz diğer markalara eş değer. fazla para harcamaya gerek yok. tek eksik yanı ise naviextras ile henuz anlasılamamıs olması guncellemeler için.

Piyasada ve internet ortamında 300- 400 liraya satılan bu cihazı Tahtakale'den 250- 275 TL ye alabilirsiniz.

bende aldım ve cok memnunum cıhazda hem hızlı hem kullanıslı tavsıye edertıkm

acaba buna oyun yüklenirmi ve yükleniyorsa hangi format

ßende ßugün aldım cihaz hoşuma gitti daha önce şirket araçlarında bulunan bir eski modeli vardı hem kullanımı kolaydı .Fakat bundan biraz daha menü değişik ama daha bugünden hayran kaldım cihaza cihazın içinde yaklaşık 7 taneye yakın oyun bıle var yahu daha ne olsun :D

Sen de yorum yaz