Pny GeForce GTX 285 incelemesi Pny GeForce GTX 285: Yüksek Performans

Test merkezimize ilk kez ayak basan PNY sunduğu performans ve kutu içeriği ile bizi etkilemeyi baaşrdı.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Etkili soğutma
  • Yüksek performans
  • Zengin kutu içeriği
Test Merkezimize ilk defa konuk ettiğimiz PNY markasınınGTX 285 ekran kartı, referans tasarımı kullanan bir kart. PNY markasını pek sık incelemediğimiz için rakiplerine nazaran farkını merakla beklediğimiz ürün, yanındaki diğer yuvaları kapatacak kadar büyük. Ekrankartı, üst seviye kartlarda görmeye alıştığımız iki adet 6 pinlik güç girişine sahip. Ayrıca 2 adet DVI ve bir adet S Video çıkışı var. Tüm bunlar referans kartın tipik özellikleri. Performansı yüksek olan bir kartı doğal olarak yüksek değerlerde zorlamak gerektiğinden 3D Mark Vantage testimizi 1680 x 1050 ve 1280 x 1024 çözünürlüklerinde ve yüksek seviye ayarlarında gerçekleştirdik. 1680 x 1024'te 9435 ve 1280 x 1024'te 13858 puanlarını elde ettik. Bu yüksek puanlar hiç şüphesiz bu seviyedeki bir karttan beklenen sonuçlar. Ayrıca bu sonuçlarla piyasadaki güçlü markaları geride bıraktığını da söylemeliyiz. Soğutma sisteminden memnun kaldığımız PNY GTX 285 aynı zamanda güç tüketimi konusunda da üst seviyeli bir karta göre daha ekonomik bir çizgi çiziyor. Son olarak ürünün kutusundan gerekli tüm kabloların çıktığını da belirtmeden geçmeyelim.
Özetle

Eğer uzun zaman kullanacağınız performanslı bir kart arıyorsanız PNY kendi sınıfındaki kartların içerisinde bile yukarılarda kalıyor.

Pny GeForce GTX 285 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Pny GeForce GTX 285
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici PNY
Teknik Detaylar
Grafik işlemci GeForce GT200
Bellek tipi 1 GB GDDR 3
Bellek arayüzü 512 Bit
Güç girişi 2 x 6 Pin
Soğutma Aktif
Giriş çıkışlar 2 X DVI, S Video

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gtx 285 ekran kartları hala pahalılar.

GTX275 almak şimdilik daha mantıklı gtx300 serisi çıktığında bunların fiyatları 400 tl seviyesine inecek. sonrası için daha ileriye göz dikmenin anlamı yok.karta diyecek bişey yok gerçekten performans kartı 512 bit arayüzü bunu belli ediyor.ama gtx 275 de hatırı sayılır f/p ürünü.

ikinciel olarak uygun fiyata alınabilecek ati kartları tercih ederim yanlız marka seçimi önemli ati kartlarda... artık gpu'ların alt yapısı değişene kadar az biraz geriden gitmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu kartı almak isteyen biraz daha beklemeli bence de...

Sen de yorum yaz