Sony PS Vita Slim incelemesi PS Vita'nın yeni ince sürümünü inceledik!

Sony'nin güçlü taşınabilir oyun konsolu PS Vita'nın yepyeni, ince modelini test ettik!

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
80
  • Hafif ve ince
  • Konforlu yapıya sahip
  • Ekstra uzun pil ömrü
  • 1 GB dahili hafıza
  • Pahalı
  • LCD ekran OLED değil

Avuç içi oyun konsollarının piyasasının git gide daraldığı bu dönemde Sony, PS Vita Slim ile karşımızda. Rakiplerinden daha pahalı olan PS Vita Slim, önceki modeli ile aynı güçte, fakat daha hafif ve daha ince.

Tabii PS Vita Slim'in başka küçük değişiklikleri de var. Cihazın hem içinde, hem de görünümünde yapılmış bu değişiklikler, genellikle iyi yönde olmuş diyebiliriz.

7 Şubat'ta İngiltere'de satışa çıkan Vita Slim, çok geçmeden dünya çapında piyasaya sunulacak.

Tasarım

PS Vita Slim'e ilk bakışta pek bir değişiklik göze çarpmıyor. Ama ilk Vita'nın yanına koyduğumuzda yapılan geliştirmeler fark ediliyor. Yaklaşık  yüzde 20 daha ince olan Vita Slim (3 mm civarı), 15mm inceliğinde. 42 gram da daha hafif. Bunu cihazı elimize aldığımızda hemen fark ettik.

Bunlar pek kayda değer gelişmeler gibi görünmese de, ilk Vita'nın biraz kalın yapısını bilenler bunları önemseyecektir.

Şimdi ekrana ve tasarımda yaşanan değişikliklere bakalım...

Özetle

PS Vita Slim, beklentilerimizi tamamen karşılayan çok güzel bir taşınabilir oyun konsolu. Ekran konusundaki aşırı karamsar düşüncelerimizin yersiz olduğunu gördük. Görülebilir bir fark olsa da, pek kafaya takılmaması gereken bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Sony, mobil oyun piyasasını akıllı ceplerin istila ettiği bir devirde, bir taşınabilir oyun konsolu satmaya çalışıyor ve bu iş için sunduğu cihaz, görevini yerine getirebilecek nitelikte. PS Vita Slim daha ince, daha hafif ve daha konforlu. Orijinali kadar da güçlü. 1GB dahili hafızası önemli bir artı olsa da, uzun vadede yine pahalı hafıza kartlarına ihtiyacınız olacaktır.

Tek dezavantajı olarak fiyatını söyleyebiliriz. Sadece cihazın kendi fiyatı değil, oyunlar ve hafıza kartları da cüzdanınıza epey bir dokunacaktır. Yani Vita tecrübesi maalesef ucuz bir şey değil.

Kimler Almalı

Bir PS4 alıyorsanız, veya Vita ile yeni tanışacaksanız, Vita Slim gerçekten size uygun çok iyi bir taşınabilir oyun cihazı. Orijinal Vita sahipleri için ise almayı gerektirecek kadar büyük bir özellik sunmuyor.

Sony PS Vita Slim Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony PS Vita Slim
Ürün Türü Konsol
CHIP Online Notu 80
Üretici Sony
Firma Sony Eurasia     (216) 633 98 00
Teknik Detaylar
Ekran 5.0 inç LCD
Çözünürlük 960x544 px
İşlemci ARM Cortex A9
Bellek 512 MB
Hafıza 1 GB
Bağlantılar Bluetooth, micro USB, Wi-Fi

Alternatifleri

PS Vita Slim'e alternatif olarak farklı bir mobil oyun konsolu olan Nvidia Shield'i önerebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

güzel alet...

Saçmalık böyle vasat bir donanımla ne yapmamızı bekliyor sevgili Sony insan gider Bi s800 2gb ram falan koyar.

@10 Ağustos 2014 21:58 denende gör.

ps oynayanlar için çok oyuncak sayılır

Tekniği önemseyip teknolojiyi üreten iyi götürüyor! Ufacık bir hafıza kartı 99 Tl! Öyle 16 gb değil 4gbcık!

Çok pahalı mortal kombat hayranıyım ve mortal kombat var içinde ama malesef aşırı pahalı o kadar etmez

ürün güzel ama oyunları çok pahallı. ürün alıyorsun bir o kadarda oyunlara para veriyorsunuz. en azından satmak istiyorsa ürünü korsan oyunlara bi nebze müsade edicek. benim görüşüm bu ...

Psp vita alıp almamak arasında kalmıştım. Sürekli olarak fiyatı artıyor. Oyun yok fiyat tavan! Pes serisi hiç mi çıkmadı bu cihaza fifa da 15 den sonra serı cıkarmadı bu konsola. Çok insan madur ve evet bu paraya doananımı kötü !!!!! Sadece futbol oyunu için alacaktım. Anladığım kadarıyla bekleyip ps4 yada çıkacak en son nesil sony konsolunu almalıyım.

Günlerdir inceliyorum almak istiyorum en iyi olan modeli hangisi vitanın yardımcı olurmusunuz. Nerden almalıyım güvenilir alışveriş yapacağım bi adres bilen varmı internet üzerinden

Sen de yorum yaz