Samsung Galaxy S7 edge incelemesi Samsung Galaxy S7 edge testte!

Samsung Galaxy S7 edge, şu an dünyanın en iyisi olabilir mi? S7 edge'i tüm detaylarıyla test ettik!

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
93
 • Kullanım (%30)97
 • İnternet (%20)95
 • Multimedya (%20)93
 • Telefon Fonksiyonu (%10)94
 • Fiyat / Performans (%20)84
Satın Al
Editörün Seçimi
 • Harika ekran
 • Süper kamera
 • Muazzam tasarım
 • MicroSD kart yuvası var
 • IP68 sertifikalı
 • Güçlü pil ömrü
 • USB Connector ile diğer cihazları şarj edebilme özelliği
 • Pahalı
 • Gear VR ile gelmiyor
 • Home butonunun kenarları rahatsız edici

Samsung'un ilk kez Note edge'de tek kenarla denediği, akabinde de S6 edge ve s6 edge+ olarak öne sürdüğü "kavis" hamlesi, Galaxy S7 edge'de olgunluk çağını yaşıyor. Ne yalan söyleyelim, kavisli amiralin bizde bıraktığı ilk intiba bu yönde oldu. İncelemeye biraz damdan düşer gibi girdik, fakat elimizde her yönüyle oldukça etkileyici bir telefon var. S7 edge'in tüm detaylarına bu incelememizde yer vereceğiz, o nedenle şimdi vites düşürelim ve baştan başlayalım...

Fiyat değerlendirmesi

Samsung Galaxy S7 edge, bugünlerin en çok konuşulan telefon modeli. Her ne kadar bu ilgiyi kardeşi Galaxy S7 ile paylaşıyor olsa da, edge'in artısı; kavisli kenarları, daha büyük ekranı ve daha geniş batarya kapasitesi oluyor. İncelememiz boyunca S7 edge'in her yönünü irdeleyeceğiz, ancak söze ilk olarak fiyattan başlamakta fayda var. Zira elimizdeki telefon, tasarım ve performans seviyesiyle üst seviye olduğu kadar, fiyatıyla da üst düzey.

Ülkemizde S7 edge'in 32 GB kapasiteli sürümü 3299 TL fiyatla satışa sunuluyor. S7 edge'in Amerika ve Asya'da Qualcomm Snapdragon 820'li modelleri piyasada. Elimizdeki modelin ise Exynos 8890 işlemciye sahip olduğunu söyleyelim.

Samsung, amiral seviye telefonlarında ülkemizde kendi işlemcisini pazara sürüyor. Daha önce incelediğimiz Exynos'lu modellerin performansından bir hayli memnun kalmıştık; bu durum burada da tekrarlanıyor. Yapılan testlerde Snapdragon 820'li model ile Exynos 8890'lu model arasındaki performansın üç aşağı beş yukarı yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bunun detaylarını performans adımında ele alacağız. Bunu şimdilik bir kenara koyacak olursak, 3299 TL'nin S7 edge için yüksek bir fiyat olduğunu kabul etmek gerek. Öte yandan yurt dışında düzenlenen çeşitli kampanyalarda S7 edge'in yanında Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR hediyesi verilirken, ülkemizde bu seçenek yok.

Fiyata ilişkin bir diğer dikkatimizi çeken nokta ise, Samsung'un geçen seneye göre fiyat attırdığı oluyor. Geçtiğimiz yıl Galaxy S6 edge, 2999 TL'den pazara girerken, Samsung, Galaxy S7 edge'de 300 TL'lik fiyat arttırmış. Bunda selef modelde yer almayan microSD kart desteği ile IP68 sertifikasının rolü var mıdır bilinmez; ama her şeye rağmen, fiyat yüksek.

Tasarım

Samsung, Galaxy S6'larıyla yeni tasarım anlayışına geçmiş ve plastik tasarımı bir kenara bırakarak, tasarım noktasında yeni bir yola çıktığını göstermişti. S6'dan sonra aynı anlayış S7'de de sürüyor. Fakat bazı yenilikler de eklenmemiş değil. Bunların en başında, S7 edge'in arka yüzeyinin kenarlarının da, tıpkı ekranın kenarları gibi kavisli bir hale getirilmiş olması bulunuyor. Hatırlayacak olursanız, S6 edge'in arka zemin kenarları keskin geliyordu. S7 edge'de bu kısımlar da kavisli sunulmuş. Böylece telefon daha iyi tutuş deneyimi sunuyor. Kavisli kenarlar, keskin kenarlara göre avuca daha iyi oturuyor ve telefonun elinizden kayması, eskisine nazaran daha zor oluyor. Bu daha iyi bir tasarım adına güzel bir detay.

Diğer bir göze çarpan yenilik ise, S6'larda çok konuşulan kamera çıkıntısı. Kamera çıkıntısı da artık zemine çok daha yakın; 0.42 mm seviyesine indirgenmiş. Böylece, artık bu detayı da konuşmayı geride bırakabiliriz.

Aslında en önemli iki tasarım yeniliğini sona sakladık. Bunlardan biri kuşkusuz S7 edge'e gelen microSD kart desteği; bir diğeri ise IP68 seviyesinde suya karşı dayanıklılık özelliği. Evet, S6'larda rafa kaldırılan bu iki özellik de S7 edge'de mevcut.

MicroSD kart haznesi, telefonun üst kenarında SIM kart çekmecesi içinde sunulurken, IP68 seviyesinde suya karşı dayanıklılık özelliği ise, telefonu içten-dıştan tatlı suya karşı korumalı yapıya getiriyor. 30 dakika boyunca 1,5 metre derinliğe kadar suya dayanıklı kapasitede olan S7 edge, böylece yazın havuzda video eğlencesi ile yağmur altında fotoğraf çekme keyfini getirirken, öte yandan telefonun üzerine sıvı dökülme endişesini de ortadan kaldırıyor.

Elimizdeki modeliyle Gold Platinum renkli olan S7 edge, ayrıca beyaz, siyah ve gümüş renkli seçenekleriyle de temin edilebiliyor. Farklı renklerde farklı sonuçlar alabilirsiniz, ancak elimizdeki Gold Platinum'un fazla parmak izi tuttuğunu söyleyebiliriz. Bunu da dile getirdikten sonra şimdi telefonun ince detaylarına geçelim.

S7 edge'in ekranı ve batarya kapasitesi S7'ye göre daha büyük olduğu için, bu ona boyut ve ağırlık bakımından küçük nüanslar şeklinde geri dönmüş. S7 edge'in kalınlığı 7.7 mm, ağırlığı ise 157 gram seviyesinde. Her iki noktada da S6 edge'den yüksek değerler göze çarpsa da, telefonun önden ve arkadan kavisle donatılması, kalın olduğunu iddia edemememizi sağlıyor. Fakat kimilerine biraz ağır gelebilir.

S7 edge'in güç butonu sağ kenarda, ses butonları ise sol kenarda kendine yer buluyor. Kapasitif home butonu yine telefonun altında bizlere sunuluyor. Fiziksel buton, ele çabuk gelmesi için zeminden yüksek tasarlanmış elbette. Fakat bize biraz fazla yüksek geldi. Butonun kenarlarının da keskin olması, parmağınızı kaydırırken rahatsız edebiliyor. Tüm telefon, tasarım anlamında yumuşatılmış kenarlarla bütünlük sağlarken, butonun keskin kenarları açıkçası tezat yaratıyor; bunu da söyleyelim.

S7 edge'in alt kenarında kulaklık, microUSB ve hoparlörü görüyoruz. Hoparlör, yine S6'daki gibi tek kenarda bulunuyor. Ses konusunda da farklılık söz konusu değil. Belki de Samsung, önümüzdeki modelde çift hoparlörlü tasarıma artık geçebilir.

microUSB'ye gelecek olursak, S7 edge'de USB Type-C göremiyoruz. Bunun sebebini ise sizlere daha önce de ilettiğimiz gibi, Samsung farklı şekillerde açıklamıştı. Bunlardan biri, standardın henüz Gear VR'da da kullanılmaması. Muhtemelen Samsung, yeni USB standardına her iki cihazında birden yeni modellerde geçecek. O nedenle S7 edge'de microUSB 2.0 görüyoruz.

Tasarım adımını geride bırakmadan önce son olarak, arka yüzde kameranın yanında yer alan bölümde, kalp ritim, stres, tansiyon gibi sağlık verilerini ölçümleyen sensörlerin bulunduğunu da söyleyelim.

Ekran, işletim sistemi

Galaxy S6 ile S6 edge'in ekran boyutları aynıyken, S7 edge'de durum farklı. Bu da S7 ile S7 edge arasında, kavisli kenardan sonra en büyük farklılığı oluşturuyor. S7 edge'in ekranı 5.5 inç boyutunda. Ekran çözünürlüğünde bir farklılık yok. Telefon 2K, yani 1440x2560 piksel çözünürlüğünde görüntü sunuyor. 534 ppi piksel yoğunluğunun sunulduğu ekran paneli, kuşkusuz Super AMOLED olarak karşımızda. Bu arada ekranın ve aynı zamanda arka panelin Corning Gorilla Glass 4 ile korunduğunu da söyleyelim.

S7 edge'in sunduğu görüntünün fazlasıyla başarılı olduğunu söylememize sanıyoruz ki gerek yok. Renkler ve detayların oldukça doygun biçimde sunulduğu ekran, gerek video izlerken, gerek web sayfalarında dolaşırken, gerekse fotoğrafları görüntülerken harika bir deneyim sunuyor.

Galaxy S7 edge'de Android'in son sürümü 6.0 kullanılıyor. Marshmallow'un tüm yeniliklerini böylece üzerinde taşıyan telefon, ayrıca kuşkusuz TouchWiz arayüzünün de son sürümünü bizlere sunuyor. TouchWiz, son hatlarıyla fazlasıyla kullanıcı dostuyken, özelleştirme seçenekleri de bir hayli çeşitli.

Özellikle az sonra bahsedeceğimiz edge ekranında bunlar göze çarparken, arabirime ilişkin kullanışlı bir ipucu verecek olursak; ekranlarda yer alan simgeleri toplu olarak farklı bir ekran üzerine almak istediğinizde, bu işlemi artık uygulamaları tek tek tutup taşıma yöntemiyle yapmanıza gerek kalmadığını söyleyebiliriz. Uygulamaya basılı tutup seçtiğinizde üst barda ortaya çıkan "Uygulamaları Taşı" çekmecesine bırakıyor ve aynı metodu taşımak istediğiniz tüm uygulamalar için yapıyorsunuz. Sonrasında da tüm bu uygulamaları yeni ekrana sürükleyip yerleştirebiliyorsunuz.

edge ekranı

Galaxy S7 edge'e adını veren kavisli kenar, selef modele göre daha gelişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Selef modellerde daha çok tasarıma oynayan ve işlevsellik olarak pek kullanışlı bulmadığımız bu kenar, artık daha kullanılabilir hale gelmiş. Eskiden tek sütunlu olan bu alan, S7 edge'de çift sütunlu kullanılabiliyor. Bu da ona daha fazla uygulama ekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

edge ekranını ister telefonun sağına, ister soluna konumlandırabiliyorsunuz. Ekleyebileceğiniz kısayollar arasında ise çok sayıda seçenek bulunuyor.  9 ekrana kadar çoğaltabildiğiniz edge ekranında sık kullandığınız uygulamaları bulmanızın yanı sıra istediğiniz uygulamaları ekleyerek kolay erişim sağlayabiliyor, 5 kişiye kadar favori kişilerinizi ekleyebiliyor, hava durumu bilgilerini kontrol edebiliyor ve benzeri daha pek çok işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz.

edge'le ilgili tüm ayarları edge ekranının altında yer alan Ayarlar menüsü yoluyla yapabiliyorsunuz. Ayrıca buraya farklı seçenekler indirmek de mümkün. Galaxy App'te halihazırda indirilebilir uygulamalar arasında RAM ve mobil veri kullanımını takip edebileceğiniz barlar da bulunuyor. Muhtemelen bu seçenekler zamanla çoğalacaktır.

Önemli özellikler

Her zaman açık ekran

Galaxy S7 edge'in en dikkat çeken özelliklerinden birini de Always-on ekran özelliği, yani ekranın her zaman açık olması oluşturuyor. Bu özellik sayesinde saati kontrol etmek ve bildirimlerinize bakmak için günde 150 kez telefonu uyandırmak zorunda kalmıyorsunuz.

Ekranın her zaman açık olmasının elbette batarya tarafında bir karşılığı var bu da saatte yüzde 0,8 oranında olarak karşımıza çıkıyor. Yani kaba bir hesapla 24 saatin sonunda yaklaşık yüzde 20'lik bir payı bu özelliğe adıyorsunuz. Ancak asıl olay ince detaylarda yatıyor. Zira normal kullanımda, yalnızca saati veya bildirimleri kontrol etmek için elinizi her telefona atıp ekranı uyandırdığınızda, tüm ekrana güç verilmesi bir yana, uykuya dalan işlemci ile bağlantı ve veri servislerinin de yeniden devreye girmesine neden oluyorsunuz. Bu, gün sonunda bataryanın çok daha çabuk tükenmesine sebep olurken, Always-On ile bunun önüne geçilmiş olunuyor. Zira bu özellikte her ne kadar ekranın belirli pikselleri açık olsa da, telefon uykuda kalmayı sürdürülüyor.

Ha şunu da söylemek gerekli elbette. Always-On, özellikle geceleri rahatsız edici olabiliyor. Ekranın sürekli açık olmasından rahatsız olursanız bunu kapatabiliyor veya Gece Saati uygulamasını aktifleştirebiliyorsunuz. Gece Saati ile belirlediğiniz saatlerde Always-On pasif hale geçerek, gerekli bilgileri edge kenara taşıyor.

Game Launcher

Galaxy S7 edge'de üzerinde durulması gereken bir diğer özellik ise Game Launcher birimi. Bu birim sayesinde artık oyunlarınız için bir klasör oluşturmanız ve hepsini burada toplamanıza gerek yok. Game Launcher bunu halihazırda yapıyor. Elbette bu birimin tek sağladığı yarar bu değil. Bu yalnızca küçük bir detayı.

Game Launcher, oyun içinde sürekli bir köşede bir simge halinde duruyor. Bu simgeye tıklayarak açılan menü üzerinden bir dizi seçeneğe erişebiliyorsunuz. Bunlar arasında en önemlisi kuşkusuz kayıt seçeneği. Bu seçenek yoluyla, oynadığınız oyunun videosunu kaydedebiliyorsunuz. Video kalitesini ise ayarlardan, çözünürlük ve Bit hızı şeklinde ayarlamanız mümkün. Bu seçenekte elbette video üzerine mikrofon kaydı da yapabiliyor veya yalnızca oyun içi sesleri kayda alabiliyorsunuz. Bu özellik kuşkusuz YouTuber'lar için biçilmiş kaftan.

Game Launcher ile sunulan diğer seçenekler arasında ise, ekran fotoğrafı, oyunu küçült ve tuşları kitle yer alıyor. Özellikle tuşları kilitlemek önemli. Zira bu yolla oyunlarda kazara geri butonuna basarak çıkmanız engelleniyor.

Game Launcher'ın bir diğer konuşulması gereken avantajı ise, batarya ömrüne ilişkin. Yani, oyun oynamaktan, bataryanın tükenmemesi için kaçınmanıza gerek yok. Game Launcher'daki güç tasarrufu kısmından kara hızını 60 ila 30 FPS arasında değiştirebilir ve oyunun çözünürlüğüne el atabilirsiniz.

Parmak izi sensörü

Galaxy S7 edge'de yer alan parmak izi sensörüne de hızlıca değinelim. Selef modelle Galaxy S5'in parmak izi sensörü üzerine daha iyi bir sensörle karşımıza çıkan Samsung, burada da yakın performans sunan bir sensörü bizlere getiriyor. Birden fazla parmak için atayabileceğiniz parmak izleriyle telefonun güvenliğini sağlayabiliyorsunuz. Telefon, parmak izini de kolay bir şekilde alıyor, sizi uğraştırmıyor. Öte yandan kilit açılış süresi kısa ve farklı açılardan algılama gibi problemleri de yok.

Yazılım güncellemesiyle beraber sensöre gelen yeni bir özellik ise, parmak izinizi olur da yanlış okutursanız, sizden artık 4 haneli PIN istenmesi. Hatırlayacak olursanız, daha önceden harf ve sayılardan oluşturulmuş yedek şifre soruluyordu. Kombinasyonu ve uzunluğuyla bu şifrenin girilmesi zahmetli olduğundan, PIN kullanımına sevindik doğrusu.

Teknik kadro ve performans

Evet, gelelim Galaxy S7 edge'in teknik kadrosuna ve performans tablolarına. Galaxy S7 edge, incelememizin başında da belirttiğimiz gibi iki varyantla geliyor. Bunlardan biri Snapdragon 820'li iken, elimizdeki ise Exynos 8890'lı modeli. Fakat iki çip seçeneğinin de 4GB RAM'le desteklendiğini söyleyelim. Hatırlayacak olursanız RAM kapasitesi, selef modelde 3 GB idi. 32 GB'lık modelini incelediğimiz S7 edge'in hafızasını, artık geri gelen microSD kart ile 200 GB daha arttırabilmek mümkün oluyor.

Elimizdeki S7 edge'in kalbinde yer alan Exynos 8890 işlemcisi, Samsung'un mobil platformdaki şu an en güçlü işlemcisi konumunda bulunuyor. Artık sentetik test sonuçlarında 5 haneli rakamları geride bırakıyoruz ve 6 hanelere geçiş yapıyoruz. Elbette yazılım optimizasyonları ile işlemcinin gerçek gücü ilerleyen günlerde çok daha yukarılara tırmanacaktır.

Exynos 8890, 8 çekirdekten oluşuyor ve 14 nm mimarisine dayanıyor. 4'er çekirdekli iki yongadan oluşan Exynos 8890, selef modellere göre büyük bir fark yapıyor. Mimaride yer alan yonga setlerinden biri 4 çekirdekli ve 2.3 GHz frekansında çalışan Exynos M1 olarak da anılan Mongoose iken, bir diğeri yine 4 çekirdekli ve 1.6 GHz frekansında çalışan Cortex-A53 yonga seti. Özellikle Samsung'un üzerinde uzun zamandır çalıştığı özelleştirilmiş tasarımlı Exynos M1 yonga seti, böylelikle Samsung'u da Qualcomm ve Apple ile aynı kulvara taşıyor.

Peki, performans anlamında Exynos 8890 ile Snapdragon 820'li modeli ne derece fark ediyor. Her ne kadar henüz Snapdragon 820'li modeli inceleme şansı bulamadıysak da, birkaç gün önce yayınlanan bir tabloyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu tabloda her iki işlemcinin de üç aşağı beş yukarı birbirilerine yakın seyrettiği görünüyor. Özellikle dikkat çeken bir nokta ise, çoklu çekirdekte GeekBench 3 skorunda Exynos 8890'ın Snapdragon 820'yi geride bıraktığı. AnTuTu'da ise Snapdragon 820'li model önde görünüyor. Elbette nihai sonucu, Snapdragon 820'li S7 edge'i elimize geçirdiğimizde sizlere aktaracağız.

S7 edge ile aldığımız sentetik performans sonuçlarına ve kıyas tablolarına geçmeden önce grafik biriminden de bahsetmek gerek. S7 edge'de Exynos 8890'la beraber ARM'ın tepe modeli Mali-T880 grafik birimi kullanılıyor. Bu grafik birimiyle selef GPU T760'a göre yüzde 40 oranında enerji sarfiyatı sağlarken, 1.8 oranında da performans artışı kazandıran ARM, bu sayede Galaxy S7 edge ile de üst seviye grafik performansı göreceğimizin altını çiziyor.

Evet, tüm teknik altyapıdan bahsettiğimize göre, şimdi Galaxy S7 edge ile aldığımız test sonuçlarını sizlerle paylaşabiliriz.

Pil performansı

Gelelim Galaxy S7 edge'in bataryasına ilişkin notlarımıza. S7 ile S7 edge arasındaki farklılıklardan birini de batarya büyüklüğü oluşturuyor. S7'de batarya 3000 mAh kapasitesindeyken, S7 edge'de bu boyut tam 3600 mAh seviyesinde. Bu anlamda her iki model de, selef modellere göre boyut ve ağırlığa yük bindirmeden kapasite yükseltiyor.

Galaxy S7 edge'i ilk üç gün kullanımımızda, gece yatmadan önce telefonda yüzde 15 ila 25 arasında pil ömrü kaldığını söyleyebiliriz. Elbette test telefonu olduğundan, tüm gün kullanımın yoğun olduğunu tahmin ederseniz.  Bu süreçte telefonla yaptıklarımız arasında; ayarlarını kurcalamak, farklı ekran modlarını denemek, kamerayı kullanmak, Gear VR ile birlikte kullanılabilen sanal uygulamaları deneyimlemek ve elbette bunların dışında, e-posta ile sosyal medya kullanımlarının ve telefon görüşmelerinin de dahil olduğu bir senaryo çizgisinde yol aldık. Bu anlamda sonuç gerçekten de takdire şayan.

Gece uyurken ise, telefonu iki farklı şekilde test ettik. Bir senaryoda Always-on modu aktifken, diğerinde ise bu modu devre dışı bıraktık. Always-on modu aktifken, gece boyunca yüzde 10 değer kaybeden S7 edge, bu özellik pasif durumdayken yalnızca pilinde yüzde 2 değer kaybetti. Bu da Always-on modunu kullanacaksanız bile, gece yatarken en azından Gece Saati uygulamasını kullanmanızın, pil ömrünü korumak adına iyi bir seçenek olacağını gösteriyor.

Elimize geçen hemen her popüler telefona uyguladığımız 90 dakikalık Full HD video testini, elbette S7 edge'e de uyguladık. Tam ekran parlaklığında ve Wi-Fi'ın açık olduğu senaryoda Full HD video oynattığımız telefon, 90 dakika sonunda yalnızca yüzde 14 değer kaybetti. Bu da kabaca bir hesapla, S7 edge ile bu senaryoda yaklaşık 11 saatlik Full HD video izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Eğer parlaklığı azaltır ve Wi-Fi'ı da kapatırsanız bu süre daha da uzayacaktır. Yani uçaktayken, uçuş modunda S7 edge'in neredeyse tam zamanlı yol arkadaşı olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Yine yaptığımız testlerde Galaxy S7 edge'in 10 saat 5 dakikalık konuşma süresi sunduğunu ve internet gezinti süresiyle de 9 saat 48 dakikayı gördüğümüzü söyleyelim. Telefonun pili bittikten sonra tam kapasiteye ulaşma süresini de 1 saat 44 dakika olarak ölçümledik. Bu da Samsung'un S7 edge için söylediği, 100 dakikalık şarj sözünü tuttuğunu gösteriyor.

Galaxy S7 edge'in pil ömrünü uzatmak için elbette Ayarlar menüsünden ulaşabileceğiniz Pil adımında güç tasarruf modlarını görebilirsiniz. Bunu da belirtelim ve batarya konusunu geride bırakıp kameraya geçmeden önce, Galaxy S7 edge'in hızlı şarj özelliğiyle 30 dakikada bataryasının yaklaşık yüzde 60'ını doldurduğunu da söyleyelim. Fakat bu süreye erişmek için telefonu kapalı konumda tutmanız gerekiyor. Aksi halde yarım saatte yüzde 35 ila 40'ını şarj edebiliyorsunuz. S7 edge ayrıca kablosuz şarj desteği de sunuyor.

Kamera

Geldik kameraya. Galaxy S7 edge'in kamerasında en çok tartışılan konulardan biri, kuşkusuz megapiksel seviyesiydi. Zira kameranın 16 MP'den 12 MP'e indirgenmesinin performans anlamında kayıp yaratıp yaratmayacağı kullanıcıları endişelendiriyordu. Açıkçası Galaxy S7 edge'de, kamerada megapikselin her şey olmadığına bir kez daha şahit oluyoruz. Olay sensör arkadaşlar ve sensörde sunulan teknoloji.

Galaxy S7'lerde iki farklı sensör kullanılıyor. Bunlardan biri Sony'nin IMX260 sensörü, bir diğeri ise Samsung'un elimizdeki modelde de bulunan S5K2L1 sensörü. Samsung'un telefonları iki farklı sensörle sunmasının ardındaki gizem halen çözülebilmiş değil, fakat yapılan testlerde arada farklık olmadığı göze çarpıyor.

Bunu bir kenara bırakacak olursak, Galaxy S7 edge'in kamerasının fazlasıyla başarılı çalıştığını açık ve net şekilde söyleyebiliriz. Özellikle detay ve renk doygunluğu seviyesinde gerek selef modellere gerekse de rakiplere karşı başarılı bir tutum sergileyen S7 edge, çift piksel sensörüyle hem hızlı odaklanıyor, hem neredeyse profesyonel seviyede fotoğraflar çekebiliyor. Telefon profesyonel mod seçenekleriyle zaten bunu destekliyor ve RAW fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor.

S7 edge'de kameraya ilişkin önemli bir ayrıntı, artık f/1.7 diyafram açıklığının yer alması. Hatırlayacak olursanız selef modelde bu değer f/1.9 seviyesindeydi. Bu da demek oluyor ki, S7 edge'de düşük ışık koşullarında lens daha başarılı sonuçlar alıyor. Az sonra zaten S7 edge ile çektiğimiz tüm fotoğrafları ve karşılaştırmaları sizlerle paylaşacağız; orada da detayları görmek mümkün olacak.

S7 edge'in ön kamerası ise 5MP sensörle, yine f/1.7 diyafram aralığını bize sunuyor. Yine HDR'nin kullanılabildiği ön kamera ile selfie ve görüntülü görüşmeler için net sonuçlar alabiliyorsunuz.

Şimdi sizlerle S7 edge ile çektiğimiz fotoğraf örneklerini bir arada paylaşalım...
Galaxy S7 edge / iPhone 6S / Galaxy S6 edge fotoğraf karşılaştırması


Kamera arayüzü

S7 edge'de kullanışlı ve geniş seçenekli bir kamera arayüzü sunuluyor. Samsung kullanıcılarının alışkın olduğu bir arabirimle karşımıza çıkan bu alan, çok sayıda seçeneği bizlere sunuyor. Bunlar arasında otomatik, pro modu, ağır çekim, sanal çekim ve hiper geçiş modlarını görüyoruz. Öte yandan canlı yayın seçeneği ile hızla YouTube üzerinden canlı yayın yapabiliyor ve Panoramik moddan ise panorama fotoğraf çekebildikten sonra bunu video olarak da izleyebiliyorsunuz isterseniz. Benzer uygulamayı daha önce Note 5'te de görmüştük. Videoya gelecek olursak, telefonun arka kamerasıyla UHD, ön kamerasıyla ise QHD video kaydı yapabildiğinizi söyleyelim.

Ön kamera arayüzden de bahsedecek olursak, burada sunulan modlar arasında selfie'nin yanı sıra geniş açılı selfie çekmek için geniş selfie ve yine canlı yayın modlarının dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Burada önemli bir ayrıntı da selfie flaşı. Bu önemli bir ayrıntı çünkü S7 edge'de ön kameranın yanında bir flaş bulunmuyor. Arayüzden üst kısımda flaşı açık hale getirirseniz, selfie çekerken tüm ekran beyaza bürünüyor ve bu sayede karanlık ortamlarda telefonda ön flaş varmışçasına aydınlık selfie'ler çekebiliyorsunuz.

Özetle

Evet, bu incelememizde sizlere Galaxy S7 edge'in tüm detaylarını aktarmaya çalıştık. Samsung, yeni kavisli amiraliyle çok iyi bir işe imza atmış. Artıları, eksilerinin çok çok üzerinde olan Galaxy S7 edge'in fiyat konusunu ise bir kenara koymak gerekiyor. Evet, telefonun 3299 TL'lik fiyatı ucuz değil, ancak sonuç olarak Galaxy S7 edge için, şu an daha iyisi gelene kadar, kavisleriyle özelleşen her alanda en başarılı akıllı telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kimler Almalı

Bir akıllı telefondan her anlamda üst düzey fayda sağlamak ve kavisleriyle de özel bir yapıya bürünen bir telefona sahip olmak isteyen tüm kullanıcılar, Samsung Galaxy S7 edge'i satın almayı düşünebilir.

Samsung Galaxy S7 edge Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy S7 edge
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 93
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
İşletim Sistemi Android 6.0
İşlemci Exynos 8890 Octa
Çekirdek (CPU) 8
Ekran Teknolojisi Super AMOLED
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 1440 × 2560 px
Grafik İşlemci Mali-T880 MP12
Bellek (RAM) 4 GB
Dahili Depolama 32 GB
Arttırılabilir Depolama 200 GB
Ön Kamera 5.0 MP
Arka Kamera 12 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Yok
Konuşma Süresi 10:05 saat
Boyutlar 72 × 150 × 7.7 mm
Ağırlık 157 gr.
Satın Al

Alternatifleri

Samsung Galaxy S7 edge'in gelmesi, kuşkusuz S6 edge'in fiyatını biraz daha aşağı çekmiş durumda. Eğer 3299 TL size de yüksek geliyorsa, şu an Galaxy S6 edge'i 1900 TL civarında bir fiyat etiketiyle alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 95 Yorum

S6 edge nin aynısı ne anladım ben bundan s5 de ki özellikleri s6 da kaldırıp s7 de tekrar koyup özellik koyduk diyorlar ısıtıp önümüze koyuyorlar 3 bin lira buna vermek emeğine yazık.

@15 Mart 2016 07:50 Bazı özelliklerin S6'da kaldırılması teknik sıkıntılar yüzündendi. S7 ile teknik sıkıntıları aştılar ve özellikleri geri koydular. Kimse eski modelde olan özelliği keyfinden yeni modelde kaldırmaz.

@27 Mart 2016 14:42 Mesela söyler misin ne gibi teknik sıkıntılar?

ayfon her alanda işe yaramaz bunlarda kanıtları oldu

@15 Mart 2016 09:25 kaç defa apple model telefon kullandın sen ? ıphone 5s çıkalı yaklaşık olarak 2 sene oluyor. halen daha kasma yok. hız dersen ki dersiniz canavar. evet ram yok telefonda. fakat ram e ihtiyaç mı var ? sen dağa çık çoban ol baba buralarda kalma

@18 Nisan 2016 15:19 afb ler samsung telefon altına yorum yapmasin

@18 Nisan 2016 15:19 zaten ram yok ne işe yaramaz.hem herkes jail break yapmak zorunda mı ki zincirleri kırmak için.android her türlü 1000 basar ama esir olmak istersen senin sorunun

@05 Temmuz 2016 01:48 bu android kullanıp buraya yazan arkadaşlar. sanki görende hepsini yazılım uzmanı sanırsın. ne özgürlükmüş bu android arkadaş

Bir nevi Porche. Her sey mukemmel , tabii fiyatta pahali. :D

gereksiz çok aşırı pahalı tamam şık güzel ama türkiye fiyatı alınacak gibi değil gear vr de yok... alabilene hayırlı olsun...

en fazla ederi 1.500TL ama gel gelelim bizim insanımız yüzünden fiyatı uçuk şekilde çıktı. Eminim bunu alan olacak, hem de övünecek. Plastik parçasına bu para verilmez, 2 ay sonra sistem kasacak, menü takılacak, telefon defterine girmek 10 saniye sürecek

@15 Mart 2016 12:16 uydurma bilader. Almanya fiyati bile normalinin 630€ yani edge de 700 € civari olur.

@15 Mart 2016 12:16 Cam Kaplama Ve Metal Ne Zamandir Plastik Parcasi Oluyor? Senin 2 Ay Sonra Kasacak Dedigin S6 Oncesiydi! Fanboylugu Yapmayi Birak.Yapmislar Helal Olsun Demeye Bak!Fiyatlar Senin Ülkenin Bindirdigi Vergilerle Yuksek Samsung Ne Yapsin Burda.(Telefonum Lg G2)Esime S6 Aldim Lanet Cihazimda Resim Cekmez Oldum.Cunku S6'Ya Gore Kepaze Kamerasi Mevcut!!

@16 Mart 2016 13:01 S6da kasıyor sallama note 5 de

@17 Mart 2016 07:32 Ben note 5 kullanıyorum ne kasmasından bahsediyorsun telefonu belki eline dahi almamışsındır ordan burdan duyduğunuz boş muhabbetleri yapıyorsunuz note 5 şuan fiyat performans olarak piyadaki en iyi cihaz

@18 Mart 2016 02:11 5 samsung ürünümüz garantisinin bittiği ay bozuldu ve kabul etmediler bide 500 tl istediler üstüne samsung'un en uzun kullanım süresi : 2 yıl hadi zorlasan 3 yıl

@17 Mart 2016 07:32 S6 aylardır kasmadı hiç

@17 Mart 2016 07:32 valla kusura bakma ama bende note 5 var 2.buçuk aydır tık yok harbiden kasma falan olayı eskilerde kaldı ya bence de iphonun tek artısı sade ve şık olması bence

@17 Mart 2016 07:32 Sallama çocuk. 2 yıla kullandığım note 4 bile kasmıyor.

Eksikleri daha fazla. Çift hoparlör yok, kızıl ötesi yok, usb typ-C yok, Hi-Fi ses dac'ı yok, ön kamera flashı yok, radyo yok vs vs bu fiyata bir sürü eskiği var

@15 Mart 2016 16:07 evet haklısın ama bir de şöyle düşün iphone da da yoklar sonuçta. Yani cihazı kendi içinde değerlendirirsek bu saydıkların eksi yön evet ama diğer cihazlarla karşılaştırırsak böyle değil

@16 Mart 2016 19:06 iphone daha kaliteli olduğu için gerek yok

@17 Mart 2016 08:53 standart iphone kullanıcısı

@17 Mart 2016 08:53 olmayan şeyler iPhone de nasıl kaliteli oluyor ne içtin sen.

@17 Mart 2016 08:53 bak arkadaş! iki telefon kullanıyorum; iphone 6s ve galaxy s4, ama nedense galaxy s4'ü daha çok kullanmayı tercih ediyorum, hele s7 olsa iphone 6s'i sadece gelen aramaları cevaplamak için elime alırım...

@17 Mart 2016 08:53 yine bir afb

Geçen sene s6 edge 3000 Lira şimdiyse 3300 Lira olmuş deniliyor ama ülkemizdeki % 10 luk enflasyon oranını ve dolayısıyla paramızın değer kaybını kimse düşünmüyor.Demek istediğim sadece Samsung telefonlarına zam yapmıyor,bütün markalar yapıyor..

Gereksiz bir telefon da samsungdan 50 cesit telefon cikariyo sadece sagi solu sistemiyle oynuyor al kullan diyo iste daha yeni cikan telefonlara.bile guncelleme veremiyoken bir daha almam note 5 kullanicisi olarak...

gear vr'ı vodafone yanında hediye veriyor

Kamerada s6 edge ezmiş :-)

s7 yurtdışındayım ve erken sipariş verene gear vr la gelecek burada.

Yapılan bütün açıklama ve anlatım yetersiz. Telefonun güneş ışığı testinde durum nedir.Önceki modelleri gibi kararıp kalıyor mu? Pil değiştirme imkanı var mı? Bunlardan hiç söz etmiyor.Ama önemli olan bunlar.

@20 Mart 2016 21:31 ya allah aşkına 3600 mah batarya var kaç kez pil değiştirilir anlamıyorum. Kapaklı saçma sapan bir tasarım olmaktansa varsın pili değişmesin

GÜN IŞIĞINDA TEST ETTİNİZ Mİ? HAYIR.FİRMANIN HOŞUNA GİTMEZ.

Bataryası (pili) nin değişip değişmediğinden hiç bahsetmemişsiniz?

@20 Mart 2016 21:40 her telefonun Bataryasi değiştirilir..

evet güzel cihaz ama 3 bin lira etmez.

Beğenseniz de beğenmeseniz de şuan da dünya üzerindeki en iyi akıllı telefon olduğu bir gerçek.

@23 Mart 2016 09:06 Neye göre tatlı kız eksiksiz olması lazım ama adamlar saymış bir sürü eksiği var

her şey çok iyi ama fiyat maalesef çok yüksek.ama gene de iphone göre düşük.ayrıca bence eskiden olduğu gibi radyoyu tekrar koymalarını isterim.bir de android sürümleri ios'la eşdeğer performans verirlerse iphone devri kapanır.belki de nokia durumuna düşmez ama bu kadar keyfi davranamaz apple.telefon gerçekten her şeyiyle çok üst düzey.

@27 Mart 2016 22:20 radyo apk olarak indiriliyor. Online olmayanı yani sadece milletimiz bilmiyor. Ben discovery telefonuma kurdum kullanıyorum. Sen de kur :)

Her açıdan tatmin edici ve uzun süre kullanım için Galaxy S5 çok ideal bir telefon. Boşa başka telefonlara para vermeyin

Samsung'un en iyi telefonu olmuş bence ipnone de 2 GB RAM olan telin fiyatı 3.500 falan olunca normal ama samsung da 4 GB RAM olunca çok mu oluyor ki şunu söylemek gerekirse ıphone 6'dan sonra bozdu seriyi ve o tele de o kadar para veriyorlar çok garip..

@07 Nisan 2016 17:11 ya bi bitmediniz iphone ile android cihazların donanımlarını karşılaştırmayın diye diye dilimizde tüy bitti ama hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz biri elma bir armut bunların işletim sistemleri farklı donanımları da haliyle farklı.

@07 Nisan 2016 17:11 İphone 5s in özelliklerine bi bak istersen bi de performansa bak önemli olan bol keseden donanım değil bunu kullanabilecek düzgün bir yazılım

s7 incelemesi ne zaman gelecek

yüzde 2 pil yiyiyor ....yüzde 20 değil

s5 aldım binpişmanım :) daha 6 ay oldu sesim karşıya gitmiyor varmı bilgisi olan üstatlar teşekkürler

ıphone kullanıcısı olarak sanki adam ıphone tanıtıyor. tek farkı samsung yazması kanımca:) yine beceremdin samsung. bir kez daha apple senin önüne geçti :)

@18 Nisan 2016 15:17 after iphonelarin altına yorum yapın

@18 Nisan 2016 15:17 Bu telefondan sonra iphone bu telefonu geçti diyorsan ya sanal bebek gibi iPhone 'un (ki iPhone 6s' ten geçtim) fanısın ya da akıllı telefonun a sından anlamıyorsun...

Slm bende s6 kullandım ve şuanda not 3 kulaniyom not 3 kasma hiç yaşanmıyor nerdeyse geçen arkadaşta iphone 6s plus vardı telefon ikide bi kasıyor du bakıp duruyodu arkadaş ne ne kapanıyor ne bataryasi cikiyo.. Son olarak her telefonun sıkıntısı oluyo ama samsung un basarsın ve yıllardır Avrupanin en iyi akılı telefon firması olduğu mühendisler soyluyo.. Eğer aynı özelliklerde iphone yapsa 5000 den aşağı satmazdi.. İphone nin güvenliği on planda sadece.. :)

S7 alali 3 hafta oldu. Adamlar yapmis aga.olumsuz yorum yapan varsa telefonu elde edemedigi içindir. Zira telefon tam bir canavar . Cok memnunum .

selam arkadaşlar, yurtdışından alınan samsung s7 edge modelin türkiyede çalışmama gibi bir durumu olur mu? ya da alırken neye dikkat etmek lazım?

@20 Nisan 2016 17:27 Evet var, avrupadan aldıysan, avrupaya kayıtlı bir sim kart ile en az 5 dakika görüşme yapman gerekiyor unlock edebilmek için.

Snapdragon lu olsaydı belki alabilirdim ama exynos lu olduğundan almayacağım tercihim artık kesinlikle htc 10

Arkadaslar hakikaten varya yorumlara bakıyorum hep işsizliktenmidir nedir :) yahu biri kamera diyo biri sesi diyo acaba alıp da oyun konuşma sms haricinde neyi kullanıyoruz?bizimki varya işsizlikten hep işinize bakın ya ben 4 sene önce S4 aldım 2250 ye hakketten kafa yokmuş hız istiosaniz git pc al oyun oyna ne istiyosan yap telefonlar amacını Korusa fiyatlarda ucuz olur ama işsiz insanlar yüzünden fiyatlar hep yüksek olur adam bgun AVM de çocuğa 1000 tl ye tel bakio napacan diyo kız oyun :)

s7nın ısınma sorunu bırkere kalkmıs hız bakımınndan super ınternete gırerken dıger cep tel. gore hızı dahada artmıs performansı arttıgını hıssedersınız bu oz tel. fıyat harıc haketıyor s5ıım vardı bunu alınca ferrarı almıs gıbı oldum camur atanlar kısının erısemedıgı cıger gıbı derım ıcınız gıdıyor ama calıs senınde olsun derler

Bu telefonu alali 5 gün oluyor ve cozemedigim bir sey var. On kamerasinda ekranin orta noktasina dogru kücülmemi var yoksa bu benim cihazimin bir sorunumu ?

Arkadaşlar kullanmadan yorum yapıyorlar.Ben üç aydır kullanıyorum.Bir keGünde 1 saat oyun rahat oynuyorum.Günlük en az 30 görüşmem var ve minumum üç dakika.4.5 g devamlı açık bu arada.Ertesi güne minumum %65 pil kalıyor.Telefonu dolu dolu kullananlar için mükemmel bir cihaz.Bu arada 6 ay s6 edge plus kkulandım.Pili akşamı zor ediyordu ve yedek şarz taşıyordum.Kamerası hele karanlık ve güneş olayan ortamlarda tek kelime ile mükemmel.16 mp olsa çok güzel olurdu.Bir kere bile donmadı ve takılmadı.

Bugüne kadar kullandığım açık ara en iyi telefon! Herkese tavsiye ederim.

Selamin Aleykum Azerbeycandan yaziyorum ben hem s7edge hem iphone 6s kullaniyorum.iki telefonda guzel.iphone kullanimi kolay ve guvenli s7 edge cok guzel gorunuyor sik duruyor ve ekrani olsun gear vr olsun uygulamalari olsun daha fazla artilari var.iphone bir marka olarak kullaniyorum s7edgeni sevdigim telefon oldugu icin kullaniyorum.

S7 Dehset Telefon Olumsuz Yorum Yapanlar Bosuna Ugrasmayin.Telefon guzel kamerasi falan cok iyi.Tavsiyemdir.

yalnız aletin en büyük sıkıntılarından biri kendi lisanslı coverları s view, clear view vs ile kullanıldığında always on display özelliği çöpe gidiyor. Koskoca samsung bunu düşünememiş fena çuvallamışlar ama telefon gayet güzel genel hatları ile.

21 dakikalik video da 7 adet reklam koymaniz cok acinasi

herkes 3000 5000 telefona bayılıyor birde fan lık yapıyorsunuz adam lar elleri yuvusluyor ohhh diye bunlarda kalkmış samsungculuk iphoneculuk oynuyor kullanın gitsin herkezin zevki faklı ama samsung kullanıcısı olaradak s ve note dısında kullanmayın ara modellede kesınlıkle ses sıkıntısı var bir muddet sonra kesın oluyor

Arkadaslar ben s7 edge le videolu arama yapamiyorum banana yardimci olurmusunuz

note 5 kullniyorum 6 plustan gectim apple bayar gecer her konuda millet bos bos konusmus apple artik bir curuk elma:) samsung candir

S5 mini kullanıyorum hiç kasma vs yok ama o kadar cok isiniyorki elim yancak diye korkuyorum.bide ses samsung larda dusuk diyenler var hiç aldirmayin s5 mini nin sesi televizyondan daha fazla cikiyor sesi bi aciyorum butun ev dinliyor televizyonda lg bosuna samsung u karalamayin s7 edge su ana kadarki en iyi telefon

S5 mini alcaksaniz asla almayin cunku cok isiniyor elinizi yakabilir, ses kalitesi ve ekrani super otesi

Atmayin samsung cok fazla guncelleme sunuyor eski note 2 kullanicisiyim samsung u kotu gostermeye calismayin

2 hafta kullandım ekran dokunmatiği arızalandı. dokunmatik kendi kendine basıyor. yeni cihaz verdiler bu da 1 haftada aynı sorunu verdi. kronik problemi var.

note 5 kullaniyorm 5 ay oldu on numara cihaz 6 plustan gectim bazilari yine sacmls kizilotesi falan filandan bahsetmis millet uzaya cikti wtsap ve bluetooth var arkdsim on flas apple de mi var ios istyosan onu kulln gorunntu siklik karirzmatik samsng son cikrdigi cihazlar uctu gidiyo bileee apple kamerisn da gorduk note3 kamersiyla ayni bos bos konusupta milletin aklini karostrmayin ksma yok donma yk ardslar istediniz kolaylik rahatlik var kalemi ve ekrani ikiye bolde apple film izle de gorlim:)

S7 edgede bildirim ve aramaları edge ekranına nasıl getireceğiz

S7 edge kadar özelliksiz bir telefon görmedim. çok pişmanım aldığıma 10 sene önceki telefonumun daha fazla özelliği vardı.

@04 Ağustos 2016 11:06 Ne bos adamsin lafa bak ya tamam hadi git surda konus

S7 edge kullanıcısıyım 6s le arasındaki farkı kullanınca anlarsınız kullanmadan eleştirmek görmeden kötülemeye benzer bir elinize alın deneyin sonra fikirlerinizi söyleyin ezbere konuşmayın yersiz

s7 edge almanızı tavsiye etmem ekran camı kalitesiz çiziliyor darbelere karşı dayanıksız çatlıyor kalınlığı 1 mm az gibi neymiş gorilla glass 4 bu son teknoloji amirali bu mu

27 saat denilen bekleme süresi güncellemeden sonra 12 saate kadar düştü yazlım sorunu var gibi ekran cam kaalitesizliği ve home tuşunun kalitesizliği dışında idare eder demek yanlış kullanışlı dayanıksız cihaz

Bu gün aldım s7 edge 2.600 kvk garantili valla iPhone filan bilmem usta Android işin sonu olmuş kötü yorum yapan arkadaşlar allah aşkına sıcak para verip bi s7 alıp ellerine bi kullanmıSmith burda bol keseden atıyor bazı yerlerde okuyorum düştü tel kırıldı diyor ulan bu beton değilki nadir bi cihaz düşurmiyceksin dikkat edilmesi gereken bir şey bir de bi tane elma için o para iPhone diye vermem 2 milyar vermişsin İnternet'e sevdiğin müziği programsız atamıyorum falan filan yerler iPhone yi

Bu telefon işi şans işi heralde adamın biri ben bu telefonu aldım hiç kasmıyor diyo. Bir tanesi kasıyo diyo. Biri 2 yıldan sonra bozuldu diyo biri sağlam diyo. Ben de s5 var 2 yılı geçti kasmadan gidiyo şükür. Bne bu telefonun sağlamlık testini izledim webteknonun yaptığı. Adam Telefonu bel yüksekliği civarından yere bıraktı telefon hasar gördü. telefona o kadar para verip de en ufak bir kazayla hasar görmesi gibi bir risk almam şahsen.

Kamerası anlatıldığı kadar güzel değil bir arkadaşım resim çekti telefon ekranında güzel görünen resim bilgisayarda çok berbat görünüyor. Sony resim konusunda daha üstün bu özelliklere göre telefonun fiyatı çok yüksek.

2 aydır s7 edge kullanıyorum. Bugüne kadar ki elime aldığım en iyi telefon. Telefonun sırtına binip uçmayı düşünmüyorsanız, emin olun s7 edgeden daha iyisi yok..

Vay be s6 ne çok desteklenmiş bu incelemede

Arkadaşlar size bir sorum olacak s7 edge 2 farklı işlemcili olarak piyasaya sürülmüş. 1)exynos 8 octa 8890 2)snapdragon 820 Ben snapdragon 820 işlemcili olanından almak istesem (bu işlemcinin en iyisi olduğu söyleniyor) nasıl alabilirim çünkü hiçbir sitede ve mağazada işlemcisi yazmiyor. Ben nerden anlayacağım hangi işlemci kullandığını. Yardımcı olursanız sevinirim.

Samsung artık tartışmasız cep telefonu sektöründe lider. (Note 7 de kullanıcılara yaşattığı fiyaskoya rağmen) 7 serisini eleştirebilecek 2 grup olur genelde. 1- Parası almaya yetmeyen fakirler ki genelde bu telefona bu kadar para verilir mi der. 2- Iphone'un yıllardır değişmeyen arayüzü ve stabilitesinin kölesi olmuş, sadece facebook, whatsup kullanmak ve oyun oynamak için servetlerini harcayan fanboylar.

@30 Ekim 2016 11:14 param var ama bu telefona bu kadar verilirmi ?? sen ne yapiyorsun telefonda render mi ??

Kamerada samsungun kendi sensörü varsa resimleri pc de bakınca karıncalıdır Avrupaya satamıyor sanırım kendi işlemci ve kamera sensörünü.

sırasıyla s2, note 3, s6, ve s7 edgekullandım. note 3 güzel bir telefondu fakat brz yavaştı. s6 bana göre çok iyiyidi. sadece parmak izi okuyucusu kötüydü. s7 edge de bu işlev mükemmel. parmak izi aoole yarışır duruma gelmş. nerdeyse hatasız ve hızlı şekilde çalışıyor.şarjı bana 4.5 g hep açık 1.5 gün gidiyor .( bluetooth açık online spotfy müzik dinlememe rağmen )şarjı kolay kolay bitmez .hızlı şarjı muazzam:) 3600mah i 90 dk da dolduruyor.tasarım olarak s6 gibi mükemmel.tavsiye ederim

Biraz geç olacak ama gerçekten s6'nın tıpa tıp aynısı.Bir telefona ne olursa olsun 3500 tl VE RİL MEZ!Sonuçta uçmuyor ya!Ne koydular s6'nın üstüne?1gb ram 300-500 Mhz hızlı ve yeni nesil işlemci ve GPU.Bunlar ne işe yarıyor?Hiç bir işe!Gerçekten şu fiyatlar acilen düşmeli..Bir telefonun değeri 500 dolardan fazla olmamalı, ki yanılmıyorsam bu s7 gibi en üst düzey teknik özelliklerin bulunduğu telefonun maliyetinin yaklaşık 2 katı.Firmaya baya bi kâr yaptırır.Nedir bu aç gözlülük?

çok keyifli, uzun uzadıya bir inceleme olmuş.Chip Online'a bu güzel yazıdan dolayı teşekkür ederim.

S7 edge bir haftadır kullanıyorum. Efsane olmuş. Isınma yok. Bu güzel.

Şimdiye kadar kullandığım en iyi telefon 6 aydır kullanıyorum eksigi yok Karanlikta foto mukemmel Samsung nx2000 mirrorles kamera mi sattirdi çünkü ihtiyacim kalmadı Sesi bağlantı özellikle leri performansı yazılım desteği super

Android telefonların amk kasmaktan başka işe yaramıyolar en guzel abi ıphone 7+al kullan ben bu cıhazı 3 sene kullanıp yeni ıphone alcam valla

Samsung s 7 edge de uzaktan kumanda özelliği var mı var ise öneriniz var mi

Sen de yorum yaz