Samsung ML-1640 incelemesi Küçük ve Hafif: Samsung ML-1640

Samsung 1640, 5,7 kg ağırlığıyla son derece hafif ve taşıması kolay bir yazıcı olmasının yanı sıra, neredeyse standart bir cetvelle tek seferde ölçülebilecek kadar küçük bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek baskı kalitesi
  • Hızlı ilk yazdırma
  • Küçük boyutlar
Sakın yazımızın girişindeki küçük ve hafif kelimelerine bakarak taşınabilir bir üründen bahsettiğimiz yanılgısına düşmeyin. Samsung 1640, 5,7 kg ağırlığıyla son derece hafif ve taşıması kolay bir yazıcı olmasının yanı sıra, neredeyse standart bir cetvelle tek seferde ölçülebilecek kadar küçük bir ürün. Bu da ürünün bir masaüstü yazıcısı için ideal bir konuma getiriyor. Ürünün üzerinde bir ethernet girişi olmaması tamamen kişisel kullanıma yönelik olduğunun bir başka göstergesi. 16 ppm baskı hızıyla rakiplerinin gerisinde kalan yazıcı, aslında tek bir iş yapıyor: Siyah- beyaz baskılama. Bu da ürünü tipik ofis işlerinde veya çocukların ödevini bastırma gibi renkli baskılama gerektirmeyen işler için ideal bir yazıcı haline getiriyor. Baskı kalitesinden memnun kaldığımız cihaz, 1.500 sayfa baskı kapasitesine sahip kartuşu ile uzun süre ihtiyacınızı karşılayabilir. İlk baskı hızını, ısınma süresi dâhil 10 saniye olarak saptadığımız yazıcı, ilk baskılama için oldukça hızlı.Baskılama sırasında ise ortalama 45 dBA gürültü oranına sahip. 150 sayfalık kâğıt çekmecesi bulunan yazıcının 8 MB belleği var. Ürün, yazma sırasında ise hemen hiç ısınmıyor. SONUÇ: Evde veya ofiste yalnızca siyahbeyaz baskılama için kullanabileceğiniz 1640, yer kaplamayan ve hızlı sonuç veren bir yazıcı.
Özetle

-

Samsung ML-1640 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung ML-1640
Ürün Türü Yazıcı
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Baskı teknolojisi Lazer
Baskı hızı 16 ppm
Baskı çözünürlüğü 1.200 x 600 dpi
Bağlantı USB 2.0
Çift taraflı baskı Manuel
Boyut 353 x 298 x 209 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Anlaşılan Samsung ML 1610 daki eksileri artıya dönüştürmüş,o cihaz hem ilk baskı hızı düşüktü hemde baskı sırasında aşırı ısınıyordu,yanlız ML 1610 2000 sayfa baskısı vardı ;)

boyutlarının küçük olması ve fazla ısınmaması güzel

Samsung ML 1610 daki gibi çhip yok ise bence iadeal bir yazıcı

bimeksten aldım 2 gün sonra bozuldu değiştirdim tekrar bozuldu yani sakın almayın gerçekten çok dandik bir makina yazarken acayip ısınıyor sonra kitleniyor ve bir daha çalışmıyor...

14.1.2009. 2 adet yeni ml 1640 bugün aldım birisi bozuk çıktı ayrıca chipli olduğunuda öğrendim aldığıma pişmanım

bende ml 1640 aldım enaz 700 baskı enfazla 5000 dediler 120 baskıda toner ışıgı yanıp sonuyor ve silik cıkmaya basladı

bende aldım çok memnunum

BEN ANTALYADA SERVİSİM BU MAKİNA YENİ ÇIKTIĞI HALDE ESKİ MAKİNALARDAN ÇABUK BOZULUYOR.YETKİLİ SERVİSİ YETERLİ DONANIM VE BİLGİYE SAHİP OLAMADIĞINDANMIDIR BİLMEM BİZE 6-7 TANE TAMİR İÇİN GELDİ.SAMSUNG BU MAKİNA İLE KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKTI.

slm bu yazıcıda chip olayı varmış onu nasıl çözebiliriz bi bilginiz varmı veya karşılaşan oldumu bu konu hakkında ilgilenirseniz

ya bu makınede kırmızı işık yanıp sönüyor neden acaba

almayın bir şeye yaramıyor çip yok ama modül var ha modül ha çip modüle 40 tl para istiyorlar ben mersindeyim iki gündür internetten modül arıyorum yok bilmem ana karta kaynatılacakmış bire bilmem ne bi sürü işte bana satarken çip yok demişlerdi seviniyordum ki şu an makine stop etti bekliyor öyle

wala çok güzel bi yazıcı gibi görünüyor ama öle diil, chip olayı işi bitiriyor, piyasa değeri 160,00 tl; yazıcıda chipli oluğundan beş para etmez bence...Ayrıca chip işlemini yapmayada 60,00 tl istiyorlar ben pişmanım şahsen almanızıda hiç tavsiye etmem sonuçta maliyeti belli onun yerine dolum yapılan başka bi yazıcı alır güzel güzel kafam rahat kullanırım.

merhabalar samsung 1640 printer chip mödül takıldıgı zaman sorunsuz çalışır chip modül anakart üzerine takılacagı için elekronikten anlayan birinin yapması gerekir nasıl takılacagı satılan sitelerde yer alıyor ödüyeceginiz parada bi defaya mahsus bu işlemden sonra toner üzerinde chip degiştirmeyeceginiz için mantıklı ( toner bittigi zaman her defasında dolum + chipe para verceginize bir defa anakart üzerine mödül takılır sadece dolum parası verirsiniz uzun vadede yine karlı siz olursunuz ok .

arkadaslar teknoloji bundan sonra bole pişman olacak bısı ok yazı kalıtesı guzel yok cıp var yok calısmıyor madem bunlarla ugrasmak istemıyorsun orjinal toneri alıp kullanırsın boyle sorun yasamassın ben samsung kullanıyorum problemde yasamıyorum e illede dolum kullancam dıyorsan takarsın bı modul kullanırsın bakarsın isine

arkadaşlar dün aldım bu modelden ama kapağı kapanmıyor kağıt koyulduğunda :( model mi böyle ya da benmi beceremedim ??

Ya ArkadaşLar Bn Toner Kapaqını Açtım TemizLemek İçin Kapatmaya ÇaLıştım Üst Kapaqı Sağ Taraf Tam oLarak Kapanmıyor Eğri Duruyor 1 Tafafı Da KırıLık DeqiL N yden KaynakLanıyor :???

Benim samsung ml-1660 kırmızı ışık yanıyor ve 1 çıkarıyor
ikinci için makineyi açıp kapatmak lazım neden acaba cevap yazarsanız sevinirim

uzak durun,uzak durunuzak durun

Sen de yorum yaz