Samsung UHD Curved TV incelemesi Samsung "kavisli" TV'yi canlı canlı inceledik

Samsung'un kavisli TV'sini canlı yayında Samsung ile detaylarıyla konuştuk, inceledik!

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
94
  • UHD görüntü kalitesi
  • Kavisli yapı
  • Şık görünüm
  • 3D desteği
  • UHD Upscaling özelliği
  • Quad Core Plus işlemci
  • Otomatik Derinlik Geliştirici
  • UHD video paketi ayrı olarak satılıyor

İletişim altyapısı Vodafone 3G ile sağlanan CHIP TechTalk canlı yayınının bu haftaki bölümünde Samsung'un yeni "kavisli" UHD Curved TV'sini tüm detaylarıyla inceleme fırsatı bulduk. Özellikle çok kısa bir süre sonra başlayacak olan Dünya Kupası'nın keyfini yepyeni bir televizyonda sürmek isteyen kullanıcılara çok özel bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Samsung UHD Curved TV; kavisli yapısıyla izleyenleri çevreleyen bir görüntü sunmasının yanı sıra, UHD çözünürlüğüyle de görüntüleri çok daha gerçekçi bir şekilde sunabiliyor.

Samsung UHD Curved TV'si şimdilik 55 ve 65 inçlik modelleriyle piyasada bulunabiliyor. Ayrıca televizyon, yakın zamanda daha farklı boyutlarda da karşımıza çıkacak. Samsung'un yeni "kavisli" televizyonun tüm detaylarını, Samsung Türkiye AV Ürün Müdürü Veysel KAYA ile etraflıca konuştuk.

Samsung UHD Curved TV incelemesini gerçekleştirdiğimiz ve akıllı TV'ler hakkında konuştuğumuz  CHIP TechTalk yayınına www.chip.com.tr/canli adresinden erişebilirsiniz.

Özetle

Samsung UHD Curved TV, özellikle "kavisli" tasarımı itibariyle diğer televizyonlardan ayrılıyor. UHD görüntü performansıyla gayet beğendiğimiz televizyon; UHD Upscaling, Otomatik Derinlik Geliştirici, PurColor ve UHD Dimming teknolojileriyle de dikkat çekiyor.

Kimler Almalı

Televizyon deneyimini "kavisli" yapıyla farklı bir seviyeye taşımak isteyenler için özel bir ürün olan Samsung UHD Curved TV; görüntü kalitesiyle, sunduğu akıllı fonksiyonlarıyla, 3D desteğiyle ve yenilikçi diğer özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanacaktır. Ayrıca Dünya Kupası heyecanını yaşamak için de iyi bir platform olarak tercih edilebilir.

Samsung UHD Curved TV Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung UHD Curved TV
Ürün Türü LED Televizyon
CHIP Online Notu 94
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Teknik Detaylar
Panel LED
Ekran Büyüklüğü 65 / 55 inç
Çözünürlük UHD (3840x2160)
3D Var
UHD Dimming Var
UHD Upscaling Var
Hoparlör 4 x 10W + 20W (subwoofer)
Bağlantılar HDMI (4 adet), USB (3 adet), Wi-Fi, Ethernet

Alternatifleri

Eğer kavisli değil, fakat UHD destekli bir televizyon satın almak istiyorsanız, yine Samsung'un bu alanda televizyonları mevcut. Örneğin Samsung UE-55HU7500, 55 inç boyutunda UHD destekli bir model. Bu modeli de inceleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Düz TVden hiç bi farkı yok ve tuhaf görünüyor

Halen çok pahalı ayrıca kavisli ekran olmasının UHD özelliği dışında seyretmede pek bir farkı yok çünkü yeni nesil akıllı tvler yeterli görüntü kalitesini veriyor zaten...

mundar oluyor galiba

1:44 de televizyona dikkat edince pek de mükemmel gelmedi. siz de bi bakın.

mall of istanbulda gördüm etkileyiciydi. daha once izlemiş oldum bir 3d filmi usb den oynattılar. çok güzeldi.

Tamam UHD TV Yaparsın anlarımda kavisli niye yapıyon sanki yamulmuş gibi

Sinema perdesinin kavisli oluşundan etkilendiklerini düşünüyorum. Tamamen saçma anlamsız bir girişim olmuş. Sinema perdesinin kavisli olmasi uzerine düşen ışığın yayılmasının önüne geçmek icindir. Tv de böyle bir durun söz konusu olmadığı gibi buyuklugine göre sahip olduğu kavis rahatsiz edicidir bence. Ama pahali ve yeni teknoloji olması bazı gerçeklerin konusulmasinin onune geciyor duye düşünüyorum. Tamamem ticarî pazar kaygisi , yenilik yapma ihtiyaihtiyacindancindan doğan ve fazla hayatta kalamayacagina inandigim bir yenilik.

samsung tv piyasasından çekildi bu video güzel reklam olmuş samsungun chip te bu adamı sevabına dinlemedi yaa

Modaya uyup, 1 hafta önce Bimeks'den 55'' bir Samsung curved tv'de ben aldım. Ertesi gün kurulumu yapıldı...Eyvah! bu nasıl bir ekran yansıması, adeta pencere camı. Düz ekranlardaki gibi yansımasızlık kaplaması yok. Odadaki tüm ışıklar olduğu gibi yansıyor, üstelik bu iç bükey yüzey, ışığı yatay olarak yayarak tüm ekranı kaplıyor. 2 gün sonra değiştirmek için başvurduk fakat kabul edilmedi. Tüketici yasasında yer alan, 8 gün içerisinde koşulsuz iade hakkı, bu tür ürünlerde geçerli değilmiş. Bu nasıl tüketiciyi koruma kanunu?? Bimeks de, müşteri memnuniyet odaklı davranmadığı için resmen aldandık. Bu curved tv'ler tam bir fiyasko.. Şimdi 2.el olarak satıp kurtulacağım.

@15 Şubat 2015 21:44 Kardeş bende aldım ama görüntü kalitesi harika yansımasının sebebi senin odanın yani televizyon olan odanın çok fazla ışık almasıdır bende aldım harika görüntü var bazı kanalllara gör değişiklik gösteriyor ama güzel

Ercan hocam sizden bir oneri almak istiyorum bu sizin daliniz ben yaklaşık1 aydir led tv almak istiyorum ve 2 tane kafamda kaldı biri 55pus9109 degeri 55ju7500 bu ikisinin arasinda kaldim benim icin onemli olan görüntü kalitesi bu konuda çok hasasim tavsiyeniz icin şimdiden teşekkürler.

kavisli olmasının şu özelliği var farkedemeyenler için söylüyorum. ışık yansıması inanılmaz azalıyor kavisli tv lerde. yansımasız ve daha berrak görüntü alıyorsunuz. düz ekranlarda bunu ancak camınızı perde ile kapatarak ve ışıkları kapatarak yakalarsınız.

Ben 55ju7500 almayı düşünüyom ama forumları okuyunca kararsız kaldım

bende Samsung hakketmiyor o kadar paraları mağazada mağaza moduna alınmış tvler cam gibi ve çok net ancak eve gelip kurulum gerçekleştiriliyor ve hüsran ju556570 var yen aldım ve kurdurdum mağazadaki gördüğüm görüntüyle bu görüntü arsında dağlar kadar fark var...Ve smar tv zımbırtısıda 5 para etmiyormuş onu anladım 4k'ya gerek bir yok bende adam akıllı teniz bir Ful HD iş görür ve çokta ucuz 1 gün olmasına rağmen pişman oldum .. az parada değik 4 bin küsürat lira... ama son pişmanlık neye yar

Arkadaşlar benim içinde subwofer önemli yeni led tvlerin çoğunda var.tatmin edicimi nasıl.yada çift subwofer li tvler var mı.ayrıca ses Sistemi almak istemiyorum.kablo felan yer kaplaması beni çok rahatsız ediyor. Fiyat önemli değil...var mı bu konuda yardım edecek bi arkadaş.

Kavisli Samsung Darbe aldi panel fiat yenisi ayni cok sacma TV 4000 tl.

düz bir fotoğraf alın sonra onu eğin... nasıl bakmak istediğinize karar verin

Sen de yorum yaz