Seasonic X-750 incelemesi Gold sertifikalı

Şimdiye kadar incelenen ilk Gold sertifikalı güç kaynağı

Oynat Seasonic X-750 Şimdiye kadar incelenen ilk Gold sertifikalı güç kaynağı
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Test Merkezimizde şimdiye kadar 80 Plus testinden Bronze ve Silver sertifika almaya hak kazanmış yüksek verimli güç kaynaklarını inceleme şansı bulmuştuk. Akortek bilişim tarafından ülkemizde yeni satışa sunulmaya başlanan Seasonic güç kaynaklarından X serisi 750 Watt ise şimdiye kadar incelediğimiz ilk Gold sertifikalı güç kaynağı. Gold sertifikası, 80 Plus verimlilik testinde %20 yükte %88, %50 yükte %92 ve son olarak %100 yük altında %88 ve üstü verimlilik sunabilen güç kaynaklarının aldığı bir sertifika. Seasonic X-750'nin de yüksek watt değerine sahip modüler çok çıkışlı ATX güç kaynakları arasında bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk güç kaynağı olduğunu belirtelim. Firmanın kendi geliştirdiği "Entegre VRM'li DC bağlantı modülü"nü kullanan X-750, mükemmele yakın doğrusal akım dönüştürme gerçekleştirirken verimlilikten de ödün vermiyor. Tüm bu özelliklerle birlikte 120mm'lik PWM Japon Sanyo Denki fan ile soğutulan X-750, eğer harcanan güç %50 ve altında ise sadece 16 dB gürültü ile sessizlik konusunda da çok başarılı. 150 Watt'ın altında güç tüketildiğinde Seasonic'in fanı komple kapatması ise harikulade bir özellik.
Özetle

Kaliteli bir güç kaynağından beklenecek bütün özellikleri barındıran Seasonic, mükemmel performansta dahi tasarrufu elden bırakmıyor.

Seasonic X-750 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Seasonic X-750
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 85
Üretici Seasonic
Teknik Detaylar
Forma faktör ATX 24 Pin
Maksimum güç 750 Watt
Fan 1 x 120mm
Verimlilik % 90'a kadar
Güç düzeltme Aktif, %99
Garanti 5 Yıl

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

artık önereceğim 1. marka bu olur... high power 2. marka olur artık...

bilgisayarlarda hep gözden kaçan bir unsurdur güç kaynağı, oysa ki cihazın kalbidir yeterli kan pompalamazsa diğer parçalar iflas eder bozulur. özellikle kendi toplayan ve marka pc alanlar kasayla gelen standart güç kaynağıyla yada markanın sunduğu verimsiz güç kaynağıyla idare ediyor. oysa ki bunlar üzerindeki gücü vermekten çok uzaklar ve yeni nesil parçalar çok fazla güç tüketiyor bu yüzden siz siz olun sağlam ve sessiz bir güç kaynağı kullanın ve parçalarınızın yok yere bozulmasını engelleyin.

bilgisayarımı toplarken UPS ve PSU un 1. kalite en seçkin marka olmasına bakarım.

çok sağlam bir psu verdiğim para kuruşu kuruşuna helal olsun

Sen de yorum yaz