Sony Vaio VGN-SR390PDB incelemesi Grafiksel üstünlük

13.3" boyutlarına rağmen sunduğu performans ile dikkat çeken bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Grafik performansı
  • HDMI çıkışı
  • Hafif
Sony'nin test merkezimize gelen ufak dizüstü bilgisayarı VGN-SR390PDB tasarım ve performansın aynı çatı altında toplanabileceğinin çok açık bir kanıtı niteliğinde. Büyük boyutlu dizüstü bilgisayarları performanslı ekran kartları ve işlemciler ile donatmak mümkün fakat bunu 13.3" boyutlarında bir dizüstü PC ile başarmak gerçekten zor bir iş. İşte Sony bu konuda öncülük yaparak 1.86 kg ağırlığında bir dizüstü bilgisayara ATI'ın orta sınıf ekran kartı Mobility Radeon HD3470'i, Intel'in yüksek performanslı 2.53 Ghz saat frekansında çalışan Core 2 Duo mobil işlemcisini ve 250 GB boyutlarında bir sabit diski sığdırmayı başarmış. Yine 2 GB belleği olan ürünün bellek frekansı ise 800 Mhz. Her ne kadar piyasadaki yeni nesil oyunları bile oynatabilse de ürün daha çok iş dünyasına hitap ediyor. Tasarım konusunda ise Vaio sersinin kaliteli tasarımından hiçbir eksiği olmayan cihaz ister Windows Vista Business isterseniz de Windows XP Professional işletim sistemi ile geliyor. HDMI, VGA ve FireWire gibi çıkışları olan cihazın tek eksiği bir eSata girişinin olmaması.
Özetle

Ufak boyutlarına rağmen içinde barındırdığı yüksek bileşenler ile dikkat çeken ürün hafifliği ile kalitesine son noktayı koyuyor.

Sony Vaio VGN-SR390PDB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Vaio VGN-SR390PDB
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Sony
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Mobile Core 2 Duo 2.53 GHz
RAM 2048 MB DDR2, 800 MHz
Sabit Disk 220 GB
Ekran 13.3 inç, ATI HD3470, 512 MB
Boyut 12.4″ x 9.2″ x 1.3″
Ağırlık 1.86 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu serinin eski bir modelini 5 yıldır kullanmaktayım. Şu ana kadar mükemmel hizmet verdi. Ekran bir harika. Donanım olarak zamanın arkasında kalmasına rağmen o tarihlerde ödediğim 3.650.000 TL (evet hala milyonlar vardı...) nın her kuruşuna değdi. Bu sebeple üzerine FW serisinden bir laptop daha aldım. Bence Vaio= memnuniyet.

bende yaklasik ayni fiyata almistim ama pek memnun kalmadim hoparlorleri ve dvd yazicisi bozuldu tamir icin 600 lira istediler yaptirmadim cok pahali cok

Sen de yorum yaz