Sony Vaio VPC-F21Z1E/BI incelemesi Sony Vaio VPC-F21Z1E/BI: Notebook

CHIP ONLINE Notu
68
  • Blu-ray yazıcı
  • Güçlü dört çekirdekli işlemci
  • Çok pahalı
  • Çok ağır ve kalın
Özetle

Dizüstü bilgisayar arıyor ve 3D gibi yeni teknolojileri de dizüstü bilgisayarınızda görmek istiyorsanız Sony'nin bu ürününü tercih edebilirsiniz. Ancak tüm bu özelliklerin cihazı ağırlaştırdığını da söylemeden geçmeyelim.

3 boyut şimdi de dizüstü bilgisayarlara geliyor. İşte 3D'li Sony dizüstü bilgisayar...

Sony'nin Vaio serisi yeni dizüstü bilgisayarlarından biri olan VPC-F21Z1E/BI model dizüstü bilgisayarı, 3 boyut teknolojisini desteklediğinden dolayı birçok rakibine göre bir adım önde olduğu söylenebilir.

Masaüstü sistemlerden sonra dizüstü bilgisayarlara da gelen ve 3D teknolojisinin gücünden faydalanan cihaz, ikinci nesil Intel Core i7 işlemci kullanıyor. 640 GB'lık depolama birimiyle gelen ve 8 GB'lık belleğiyle dikkat çeken (2 adet 4 GB'lık bellek mevcut) cihazın ekranı ise 16 inç.

Elbette ekranı büyüdükçe ağırlaşan cihazın ağırlığı 3 kilogramı da aşıyor. Ağırlığı dışında kalın bir tasarıma sahip olan cihaz, 1920x1080 Full HD ekran çözünürlüğünü de destekliyor. DVD yazıcı ve Blu-ray okuyucu ile birlikte gelen ve bu sayede yeni nesil bir medya olan Blu-ray diskleri de okuyabilen cihaz, Dolby Home Theater ses teknolojisini kullanıyor ve üzerinde bir adet mono dahili mikrofon da bulunuyor.

1.31 megapiksel kamerasıyla birlikte gelen ve 1280x1024 piksel görüntü alabilen ürünün ağırlığı ve kalın yapısı dışında bir diğer olumsuz yanı ise tahmin edebileceğiniz gibi kısa batarya ömrü. Ortalama 3 saat boyunca şarj edilmeden kullanılabilen Sony Vaio VPC-F21Z1E/BI, tüm bunlara rağmen şık görünümüyle de öne çıkmayı başarıyor.

Sony Vaio VPC-F21Z1E/BI Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Vaio VPC-F21Z1E/BI
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Sony
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i7 2630QM
Bellek 8 GB (4X4)
Hafıza 640 GB
Ekran 16 inç
Batarya ömrü 3 saat
Ağırlığı 3.17 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

urun pahalııı pekıı verılen bedelı tatmın edermı dusunulurr benceee etmezzz...

Eylül ayından bu yana kullanıyorum. Çok mükemmel bir cihaz. 2D den 3D ye geçiş yapabiliyor ama derinlik katarak. Fiyat olarak yüksek olabilir ama kalite ve kullanım bakımından değer diye düşünüyorum.

yaklaşık 3 aydır kullandığım bir cihaz 3d özelliğini bahsetmeye gerek yok olağan üstü onun dışında performans değerlendirmesi yapmak gerekirse şuana kadar bu kadar iyi performans sunan bir bilgisayar görmedim düşünmeden alabilirsiniz

Evt bende 1 haftadır Kullanıorum Bunun 1 alt modeli yani 3d olmayan modelini aldım çok memnunum kesinlikle verdiğim paraya değer bi kere ismi yeter :)

Sen de yorum yaz