Sony Vaio VPCEA3S1E/L incelemesi Taşıması kolay

CHIP ONLINE Notu
51
Özetle

Hem işlem hem de grafik performansıyla beğenimizi kazanan Vaio VPCEA3S1E/L'nin pil ömrü ve fiyatı daha iyi olabilirdi.

cCanlı renk seçenekleriyle kişiliğinizi ifade etmenizi sağlıyor.

Sony'nin 14" ekranlı dizüstü bilgisayarı VPCEA3S1E/L, ilk olarak 2.35 Kg ağırlığıyla dikkat çeken bir ürün. Özellikle taşınabilirliğe önem veren kullanıcılara hitap eden Vaio VPCEA3S1E/L, performans konusunda beklentileri karşılayan bir ürün. 35 Watt güç tüketen çift çekirdekli ve 4 katmanlı Core i3 370M işlemciye sahip olan dizüstü bilgisayarın grafik performansı da tatmin edici düzeyde. AMD'nin DirectX 11 destekli HD 5000 serisinden HD 5470 GPU'suna sahip olan Sony, çoğu oyunu düşük ve orta ayarlarda oynatabiliyor. Tasarım konusunda rakiplerinden ayrılan Vaio serisinin bir üyesi olan VPCEA3S1E/L, canlı renk seçenekleriyle de kişiliğinizi ifade etmenizi sağlıyor. Tüm bunlara karşın ürünün fiyatının rakiplerine göre nispeten yüksek olduğunu belirtmemizde fayda var. Yine ürünün 3 saat olan pil ömrü de daha iyi olabilirdi. Son olarak üründe Google Chrome yüklü gelmesi ise beğenimizi kazandı.

Sony Vaio VPCEA3S1E/L Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Vaio VPCEA3S1E/L
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 51
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Ekran 14" LED 1366 x 768
İşlemci Intel Core i3 370M 2.4 GHz
Bellek 4 GB DDR3 1066 MHz
Sabit Disk 500 GB SATA
Kablosuz erişim 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1
İşletim sistemi Windows 7 Home Pre. 64 Bit

Alternatifleri

Acer'ın TimelineX serisine ait 4820T modeli özellikle çift ekran kartıyla hem pil hem taşınabilirlik konusunda çok başarılı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bir vaio kullanıcısı olarak vaioların sağlam ve performanslı makineler olduğunu söyleyebilirim, herkese tavsiye ederim :)

Zaten sony vaio ları satmayayım diye yapmamış.
Diğer laptop markaları milyonlar satarken ben birkaç kullanıcıyı kandırıp onları kazıklayabilirsem benim için bu kardır düşüncesinde satıyor herhalde laptoplarını.
CHIP in değerlendirmesini çok doğru buluyorum.Zaten o fiyata o özelliğe sahip bir laptop u tavsiye edenin aklından şüphe duyarım.O fiyata 2 katı özelliğe sahip 2 adet laptop almak varken neden kazıklanayım ki?

Vaiolar saglam makinelerdir; acer, hp, exper, casper gibi ucuz ve kalitesiz degillerdir. Fiyatinin hakkini tamamen verir vaiolar

Sen de yorum yaz