Spigen Essential F308W İnceleme

Kablosuz şarj arayanlara özel: Spigen Essential F308W ile Samsung Galaxy Note 10+'ı şarj ettik!

CHIP Online Notu 85
  • Tasarım
  • Kaymaz yüzey
  • Performans
  • Güvenlik önlemleri
  • Adaptör yok

Kablosuz şarj, eskisine nazaran artık pek çok akıllı telefonda yaygın olarak kullanılıyor. Üst seviye modeller bir yana orta segment akıllı telefonlarda da görmeye başladığımız kablosuz şarj teknolojisi, kendi içinde de elbette önceki yıllara göre hız kazandı ve artık daha hızlı şarj imkanı tanıyor. Spigen'in bugün yakından bakacağımız Essential F308W cihazı da bunlardan biri oluyor.

Evrensel uyumluluk gösteren Spigen Essential F308W, tüm Qi sertifikalı kablosuz şarj özelliği gösteren cihazlarla çalışıyor. Bu önemli bir detay, zira ister iPhone sahibi olun, ister Samsung; bu cihazı sorunsuz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Spigen Essential F308W, tasarımıyla da bu kategoride güzel modellerden biri oluyor. Deri kaplama yüzeyi sayesinde üzerine telefonunuzu bıraktığınızda kaymasını engelleyen cihaz, pedin alt kımında da bir şerit halinde mavi LED ışık bulunduruyor. Bu arada bu ışık sürekli yanmıyor, 1 dakika süre içinde sönüyor. Zira genelde telefonu gece şarj ettiğinizi düşünürsek, sürekli yanması hoş olmazdı.

Spigen Essential F308W, Qualcomm Hızlı Şarj 3.0 teknolojisine sahip bir cihaz. Böylece 10W hızında kablosuz şarj desteği gösteren cihaz, iPhone'ları ise maksimum 7.5W hızında şarj ediyor. O nedenle bu cihazdan tam performans alabilmek adına kablosuz şarj testini Samsung Galaxy Note 10+ ile yaptık.

Galaxy Note 10+'ın şarjını tamamen tükettikten sonra pedin üzerine bıraktık ve belli periyotlarda kontrol ettik. Telefonu ilk 10 dakika içinde yüzde 8 kadar şarj eden Spigen Essential F308W, ilk yarım saat içinde ise yüzde 20 oranında şarj edebildi. Samsung Galaxy Note 10+'ın tam kapasiteye ulaşması ise 2,5 saat kadar zaman aldı. Elbette Galaxy Note 10+'ın bataryasının 4300 mAh gibi dev bir kapasitede olduğunu da hesaba katmak gerek. Zira Note 10+, batarya kapasitesi en geniş telefonlardan biri.

Şarj performansıyla başarılı bulduğumuz Essential F308W'nun tüm numarası sadece bununla sınırlı değil. CoolHeat teknolojisi, akıllı güç teknolojisi ve akıllı yonga koruması gibi özellikleri de bulunduran cihaz, böylece telefonun şarj olurken ısınmasını engelliyor, herhangi bir voltaj dalgalanması durumunda ise telefonu gerilimden koruyor. Bu anlamda da telefonunuzu rahatlıkla uzun süreler emanet edebileceğiniz bir model oluyor Essential F308W.

Özetle

Sonuç olarak Qi kablosuz şarj desteği gösteren bir telefonu olanların sevecekleri bir ürün olmuş Spigen Essential F308W. Kablosuz hızlı şarj desteği göstermesi, kaymaz yüzeyi ve elbette güvenlik önlemleriyle beraber rahatlıkla tercih edilebilir. Bu arada kutusunda 1.5 metre gibi uzun bir kablo bulundurması sevindirici, ancak adaptör bulunmuyor, onu da söyleyelim.

Peki, fiyat ne kadar? Cihazı şu an piyasada 119 TL fiyatla bulabiliyorsunuz. Fiyat olarak ondan daha pahalı modeller olduğu gibi, daha uygun seçenekler de var. O nedenle satın alım aşamasında yine bir kontrol etmenizi öneririz.

Kimler Almalı

Kablosuz şarj pedi seçerken hem 10W kablosuz hızlı şarj özelliği hem güvenlik önlemleri bulundursun hem de şık bir tasarıma sahip olsun isteyenler Spigen Essential F308W modelini tercih edebilirler.

Alternatifleri

Alternatif olarak Xiaomi 10W Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı da değerlendirilebilir.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Spigen Essential F308W
Ürün Markası Spigen
CHIP Online Notu
85
Giriş 9V 1.67A / QC 2.0 / QC 3.0 (18W)
Çıkış 7.5W / 10W
ControlLight Teknolojisi Var
ControlHeat Teknolojisi Var
Bağlantı microUSB
Ağırlık 95 gr.
Okuyucu Yorumları