Toshiba Portege A605-P200 incelemesi Toshiba Portege A605-P200: Küçük ve Şık

Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar sınıfından olan Toshiba Portègè fiyatıyla göz dolduruyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • Hafif ve küçük
  • Şık tasarım
  • Zayıf hoparlör performansı
Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar sınıfından olan Toshiba Portègè, kolayca taşınabiliyor. Buna karşın özellikle üst kısmı dış darbelere karşı çok dayanıklı değil. Fakat Toshiba'nın sabit disk koruma teknolojisi sayesinde, en ufak bir sarsıntı da sabit diskin kafası disk yüzeyinden uzaklaştırıldığı için verilerinizin güvenliği açısından bir problem oluşturmuyor. Üzerinde 3 adet USB ve bir adet E-SATA yuvası bulunan ürün aynı zamanda express ve çoklu kart yuvalarına sahip. 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip ürünün sol tarafında bir adet VGA çıkışı var. Geniş klavyesi sayesinde kolayca çalışabileceğiniz dizüstü bilgisayarın touchpad'i de ergonomik bir tasarıma sahip. Üründe parmak izi okuyucusu var ve böylece verileriniz güvenlik altına alınmış. Ürünün ses performansı oldukça zayıf. Sol tarafındaki tek bir hoparlörden ses alabiliyorsunuz. Fakat bu hoparlör müzik dinlemek için bile çok yeterli değil. Toshiba'nın bu ürünü kolaylıkla taşınabilmesine karşın bazı özelliklerden feda edilerek uygun bir fiyata indirgenen fakat her şeye rağmen Toshiba'nın üstün teknolojilerini üzerinde barındıran bir ürün olarak ön plana çıkıyor.
Özetle

İş adamlarına yönelik olan Toshiba, taşıması kolay ve şık bir ürün olmasının yanı sıra uygun bir fiyat avantajına da sahip.

Toshiba Portege A605-P200 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Toshiba Portege A605-P200
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 51
Üretici Toshiba
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Mobile Core 2 Duo U9400 1,4 GHz
RAM 3 GB DDR2
Sabit disk 250 GB
Ekran 12,1 inç, Mobile Intel 4 Serisi. GM45, 128 MB RAM
Boyut 285 x 220 x 25 cm
Ağırlık 1542 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

aslında işlemciyi 1.8 Ghz olarak kullansaydılar, enerji kayıpları olmadan daha iyi bir performans alırlardı. ama sanırım u9400 1.8 serisinden sonra çıkmıştı. onun için komut seti ve register sayısınıgöz önüne alarak birşey diyemiyorum. ancak fiyatını göremedim. eğer fiyat 1000$ civarındaysa süper bir makine

Ürünün özellikleri boyutlarına göre iyi görünmekte.Ama üründe bluetooth özelliğinin olmaması eksiklik.Bu nedenle bir üst modeli olan P210 modelinin tercih edilmesi daha iyi olur.

benim bi tane var minibook hp asus 550 tl almıştım nasıl

Sen de yorum yaz