TP-Link RE305 incelemesi TP-Link RE305 İncelemesi

CHIP ONLINE Notu
84 Satın Al
  • Kolay kurulum
  • Güçlü bağlantı
  • Akıllı sinyal ışığı
  • Şık tasarım
  • Daha uygun fiyatlı modeller var
Özetle

TP-Link RE305 benzeri çok sayıda ürün bulunuyor. TP-Link içinde olduğu gibi, diğer markalarda da benzer modeller görüyoruz. Elimizdeki RE305 ise işini gayet iyi yapıyor.

Ürünün fiyatı 265 TL civarında. Benzer özellikler ve hızlar sunan modellere göre bir miktar daha pahalı bulduğumuz TP-Link RE305, bu haliyle selef modellerden olan RE350'den daha pahalı duruyor. Bunu da cihazın henüz piyasaya sunulmuş olmasına bağlıyoruz. O nedenle en yeni modellerden birini arıyorsanız bu cihazı tercih edebilir veya diğer modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Kimler Almalı

Evinde veya ofisinde Wi-Fi kapsama problemi yaşayan kullanıcılar TP-Link RE305'i rahatlıkla tercih edebilirler.

Wi-Fi ağında ölü noktaları hayata döndüren TP-Link RE305'e yakından bakıyoruz.

Wi-Fi ağında ölü noktalar, ev veya ofiste ağı eşit şekilde dağıtmak isteyenlerin kabusu olabiliyor. Hemen hemen her kullanıcının canını sıkan bu tip durumlarla karşılaşıldığında ise, sorunu aşmak oldukça basit çözümlerle mümkün. Ölü noktaları ortadan kaldırmak ve kablosuz ağdan her odada faydalanabilmek için powerline, yani interneti elektrik yoluyla dağıtabilen sistemler olduğu gibi, elimizdeki gibi cihazlarla da kullanılabiliyor.

TP-Link RE305, sinyalin düşme eğilimi gösterdiği noktalarda, tazeleyerek menzili genişletmeyi sağlayan cihazlardan biri. Bu alanda çok sayıda ürün var. Her biri farklı frekans bantlarında ve bağlantı hızlarında görev yapıyor. TP-Link RE305 ise, çift frekans bandında çalışıyor ve toplamda 1.2 Gbps bağlantı hızı sağlıyor.

2.4 / 5 GHz frekans

2.4 GHz frekans bandında 300 Mbps'e kadar, 5 GHz frekans bandında ise 867 Mbps'e kadar bağlantı hızı sunan TP-Link RE305, üzerinde çift anten bulunduruyor. Harici antenleriyle güçlü bir iletim ağı kurabilen cihaz, gerektiğinde kablolu bağlantı kurabilmeniz için 1 adet de Ethernet portu getiriyor.

Kolay bir kuruluma sahip olan TP-Link RE305, üzerinde yer alan WPS butonuyla herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan sıkıntısız bir kurulum gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Üst kısmında bildirim LED'lerini bulunduran cihaz, burada akıllı sinyal ışığı ile bağlantının ne kadar sağlıklı olduğunu gösterebiliyor. Eğer bu ışık kırmızı ise, cihazınız yönlendiriciden uzakta duruyor. Bu ışık mavi ise, cihazınız iyi bir bağlantı kurabildiğini anlık olarak size bildirebiliyor.

iOS ve Android için uygulama desteği

Bu tip ürünlerde kontrolün sürekli sizde olabilmesi için genellikle mobil uygulamaları da görüyoruz. TP-Link de RE305 cihazı için bir uygulama sunuyor bizlere. iOS ve Android için indirilebilir durumda olan Tether uygulaması yoluyla ağ yönetimini rahat bir şekilde telefonunuz veya tabletiniz içinde sağlayabiliyorsunuz.

Wi-Fi 802.11 ac standardı sayesinde yeni nesil akıllı telefon, bilgisayar ve tabletler için 5 GHz frekans bandını kullanılabilir kılan TP-Link RE305, yine 802.11 a/b/g/n standardını benimsemesiyle diğer cihazlarınızı da kapsayabiliyor. Böylece eski veya yeni fark etmez, tüm kablosuz cihazlarınızı TP-Link RE305'e rahatlıkla bağlayabiliyorsunuz.

TP-Link RE305 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link RE305
Ürün Türü
CHIP Online Notu 84
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Standart IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bağlantı Hızı 867Mbps (5GHz) / 300Mpbs (2.4GHz)
Arabirim 10/100M Ethernet Port (RJ45)
Anten 2 adet (harici)
Buton WPS Butonu, Reset Butonu
Frekans 2.4GHz & 5GHz(11ac)
Boyutlar 80 x 78 x 77 mm
Satın Al

Alternatifleri

TP-Link RE305'e alternatif olarak Zyxel WRE6505 AC750 modeli de rahatlıkla tercih edilebilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost