TP-Link TD-W8151N incelemesi TP-Link TD-W8151N: Uygun fiyata N standardı

802.11n teknolojisi ve geniş kapsama alanını uygun fiyata sunuyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun Fiyat
Daha önce birçok modelini incelediğimiz ve kaliteli ürünleriyle beğenimizi kazana TP-Link bu ay Test Merkezi'mize yeni kablosuz ADSL modemi TD-W8151N ile konuk oldu. İlk bakışta en son kablosuz ağ standardı olan 802.11n desteğiyle dikkat çeken TD-W8151N, 150 Mbit kablosuz ağ bağlantısı sunuyor. Tabii ki internete bağlanma hızınız, ADSL abonelik hızınıza bağlı fakat söz konusu evinizdeki aynı ağa bağlı bilgisayarlar arasında veri aktarımı olduğunda 150 Mbit'in faydasını fazlasıyla görüyorsunuz.

54 Mbit ile saniyede en fazla 6 MB veri aktarımı yapabilirken 150 Bbit ile bu hızı pratikte 15 MB'a kadar çıkarabiliyorsunuz. Bu hem bilgisayarlar arası dosya paylaşımında hem de ağa bağlı çoklu ortam cihazları arasındaki veri aktarımında performans artışı sağlıyor. Piyasadaki çoğu modemin aksine 2 dBi anten yerine 5 dBi anten ile gelen TD-W8151N'nin çekim alanı da yaklaşık iki kat daha fazla artıyor. Bu sayede çift katlı bir eviniz varsa üst katta da gayet iyi bir sinyal seviyesi elde edebiliyorsunuz. Tüm bunların yanında kolay kurulum yazılımı ve cihazlar arası kolay bağlantı için QSS tuşu da yeni modeminize geçişi kolaylaştırıyor.
Özetle

70 TL'ye 802.11n teknolojisi ve geniş kapsama alanı sunan TD-W8151N, sorun olduğunda birebir değişim garantisiyle de beğenimizi kazanıyor.

TP-Link TD-W8151N Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TD-W8151N
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
DSL Standartları ADSL/2/2+
Kablosuz IEEE 802.11b/g/n
Güvenlik WEP/WPA/WPA2
Anten Çok yönlü, Sabit , 5 dBi
Boyutlar 1 65×108×28mm
1 65×108×28mm 1 65×108×28mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bn Bunu kUlLANIYOrum harıka:]

Bende Tp Link marka modem kullanıyorum ve çokta memnumum öyle Airties gibi pahalı modemlere para vermeye değmez Tp Link hem kaliteli bir ürün hemde ucuz herkese tavsiye ederim...

Bir ürünü kulanıyoruz ve işimizi görüyor diye harika olmak zorunda değil.Ürünleri günümüz standartlarına göre değerlendirmek lazım.Orta sınıf bir modem fiyat ve performans açısndan güzel.N serisi kablosuz ağa için kablosuz bağlantı yapıcak olan cihazların bunu desteklemesi gerekli.1 port eternet çıkışı mevcut 1 den fazla masa üstü bilgisyarınız varsa ürününü önermiyorum.Tek anten çıkışıyla kablosuz ağada mesafe sıkıntısı yaşasada 1 ev içinde gerkeli güçü sağlamakta.Eski model diz üstü bilgisyarların kablosuz ağa şebekesine dhail edilmesinde sıkıntı yaşanabiliyor.Bu durmda kablosuz ağa şifresi devre dışı brakılmalı veya eski standartlara dönülmeli.Kulanıcı arayüzü türkçe fakat yetersiz daha derin ve kapsamlı ayarlamalriçin yetersiz.Üzerinde usb girşi yok ağa üzerinde usb hddsini paylşamak isteyenler almasın.Windows arayünden modemile ilgili bilgi veren herhangibi bir aracı programı yok.

1 masa üstü bilgisyarı ve 2-3 adet diz üstü olan küçük ölçekli kulanıcı için fiyat performansta ideğal.

İnternet kafe , büyük ve orta ölcekli iş yerleri için özelikleri eksik bir ürün.

bende sanaldan yenı sipariş verdim araştırmalarıma göre fiyat-performans olarak çok iyi. umarım sorunsuz çalışır

10 üzerinden 8 verdim

Airties'in açma kapatuşundaki probleminden dolayı gittim bugün aldım, gayet başarılı bir ürün hiçbir problem görmedim. İnşallah Airties gibi buda 2 gün sonra açma kapama tuşundan sorun çıkarmaz.

inca nin 10 db çift antenli 300mbs modemi nasıl bundan düşük puanlı oluyor.

Arkadaşlar, son bir haftadır modem sadece cep telefonlarına wifi ile bağlanmıyor. Cep Telefonlarında arıza olduğunu düşündüm fakat, başka bir yerde denedim ve bağlandı. Wifi ile bağlantı yapıyor iki üç saniye sonra düşüyor. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Sen de yorum yaz