TP-Link TL-WA730RE incelemesi Kablosuz ağınızı zahmetsizce genişletin.

CHIP ONLINE Notu
91
  • Ekonomik fiyat
  • Kolay kurulum
Özetle

TP-Link TL-WA730RE, yeterli kapasitede bir ürün. 150 Mbps hız desteklemesini önemsememek gerekiyor çünkü ürünün asıl geliştiriliş amacı kablosuz ağınızın menzilini genişletmek ve zayıf sinyal alan yerlerde kesintisiz bir kullanım sağlamak. 300 Mbps'lik ürünler de piyasada var ancak fiyatın yükseleceğini unutmayın. Kablosuz ağda HD video aktarımı yapmıyorsanız gerekli olmayabilir.

Evinizin arka odasında bağlantı kopması yaşıyorsanız, basit bir müdahale ile tüm sorunları çözün.

Kablosuz ağlar kısa zamanda hayatımızın değişmezleri arasına yerleşti. Eğer vakti zamanında standart bir kablosuz ağ kurduysanız, evinizin özellikle arka odalarında sinyal alamama veya bağlantı kopmaları gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Güçlü sinyaller için yayın yapan cihazların birden fazla antene, hatta antenlerin de standartların üzerinde bir güç çıkışına sahip olmaları gerekiyor. Siz de arka odanızda sıkıntı çekiyorsanız TP-Link'in geliştirmiş olduğu ve uygun fiyatıyla öne çıkan TL-WA730RE ile dertlerin üstesinden gelebilirsiniz.

TP-Link TL-WA730RE'nin görevi kablosuz bir sinyal uzatıcı olmak. Ürünü bir erişim noktası olarak da kullanabilmek mümkün. Üründeki Advanced Signal Booster özelliği sayesinde kablosuz ağ sinyalleri güçlendiriliyor ve özellikle sinyal sorunu çeken odalara çözüm sağlanıyor. 802.11n teknolojisi ile yayın yapan üründe 150 Mbps teorik hız desteği var ancak asıl dikkat çekici olan yönlerden biri mevcut olan antenin 4 dBi gücünde olması. İsteğe bağlı antenin sökülebilmesi ve daha güçlü modellerle değiştirilebilmesi mümkün ancak tek kattaki bir üç odalı ev için bile TP-Link TL-WA730RE'nin fazlasıyla yeterli geleceğini düşünmekteyiz.

Lacivert ve gri renklerde tasarlanan ürünün gövdesi oldukça parlak. Ayrıca üzerindeki desenlerin oldukça etkileyici olduklarını söylemeliyiz. Desenlerin içinde ayrıca ızgaralar da var. Böylece ürünün kolay bir şekilde serinlemesi sağlanıyor ve performanstan ödün vermesinin önüne geçiliyor. Menzilin genişletilmesi için yapmanız gereken tek şey ürünün arka tarafında bulunan Range Extender tuşuna basmak. Geriye uyumluluk da desteklendiği için TP-Link TL-WA730RE'i 802.11b ve 802.11g uyumlu ağ cihazları ile de kullanabilmeniz mümkün. Profesyonel bir kullanıcı olmasanız bile cihazınızın tüm kurulumunu ve ayarlarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

TP-Link TL-WA730RE Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WA730RE
Ürün Türü Menzil Genişletici
CHIP Online Notu 91
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Teknoloji 802.11n
Hız 150 Mbps
Anten Gücü 4 dBi
Bağlantı Ethernet

Alternatifleri

Eğer uygun fiyat, kolay kurulum, yüksek performans ve çekici tasarımın hepsini tek bir üründe istiyorsanız TP-Link TL-WA730RE tek tercihiniz olmalı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ben kullanmayı beceremedim. Bu devreye girince (alan arttıcı modunda) normal modemi de kullanamıyorum. İkisi de iş görmez oluyor. Birşeyleri yanlış yapıyor olabilirim tabi ama kurulum yardımcısı rehberliğinde kuruyorum. Olmuyor...

Ben kullanmayı beceremedim. Bu devreye girince (alan arttıcı modunda) normal modemi de kullanamıyorum. İkisi de iş görmez oluyor. Birşeyleri yanlış yapıyor olabilirim tabi ama kurulum yardımcısı rehberliğinde kuruyorum. Olmuyor. tplinkten yardım almaya calışacağım

Tp link in birçok modelini kullandım fakat. Bu cihaz çok kötü...bağlantı sürekli kopuyor.cihaza bağlanıyorum internete ulaşamıyoruz..sorunun ne olduğunu çözemedim.denemediği yöntem kalmadı. TP Link 501, 601, 701N, 701ND modelleri yıllardır kullanıyorum. Böyle sorun yaşamadım.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost