TP-Link TL-WDN3800 incelemesi 300 Mbps Dual Band teknolojili.

CHIP ONLINE Notu
78
  • Dual Band teknolojisi
  • Kablosuz bağlantı hızı
  • Üst modellerin gölgesinde kalıyor
Özetle

2.5 ve 5 GHz'lik Dual Band teknolojisine sahip olması ve 300 Mbps'e kadar kablosuz bağlantı desteği sunmasıyla masaüstü kullanıcıları tarafından beğenilecek olan TL-WDN3800, kolay bir kuruluma da sahip.

300 Mbps Dual Band teknolojisi ve çift frekans desteğiyle kaliteli kablosuz bağlantı imkanı.

Masaüstü kullanıcıları için sunulan TP-Link TL-WDN3800, Dual Band teknolojisiyle dikkat çekiyor. Kolay bir kuruluma sahip olan kart, PCI Express arayüzünü kullanıyor ve beraberinde iki adet anten getiriyor. Kartı entegre ettikten sonra antenlerini kolaylıkla bağlayabiliyor ve ardından da yine kutu içeriğinde bulunan yazılım CD'si vasıtasıyla kurulumu kolaylıkla tamamlayabiliyorsunuz. 300 Mbps'e kadar kablosuz bağlantı desteği sunan TP-Link TL-WDN3800, IEEE 802.11 n/g/b/a kablosuz standartlarını destekliyor.

Üzerinde 2 adet harici anten bulunduran TL-WDN3800, bu sayede kablosuz sinyal gücünü ve sürekliğini üst düzeyde tutmayı başarıyor. Ancak TP-Link'in 3 adet harici antenli modelleri de bulunuyor. O sebeple TL-WDN3800'ün bir basamak geride kaldığını söyleyebiliriz. Ancak Dual Band teknolojisiyle her iki frekansı da destekleyebilen TL-WDN3800, bu sayede temiz ve etkili sinyal performansı sağlıyor. Böylece kesintisiz bir şekilde internet bağlantısı sunabiliyor. Bildiğiniz gibi çevremizde 2.4 GHz frekansını kullanan pek çok cihaz bulunuyor ve tüm bunların hepsinin aynı frekansta buluşmasından ötürü pek çok sinyal çakışması meydana gelebiliyor. Elbette bu sinyal çakışmalarından en çok da kablosuz adaptörler etkileniyor. Fakat TL-WDN3800'ün de desteklediği 5 GHz frekans sayesinde bu çakışmalardan rahatlıkla kurtulabiliyorsunuz. Yüksek hızda bağlantıya ihtiyaç duyulduğu noktalarda 5 GHz'e geçen TL-WDN3800, olası çakışmalardan dolayı bağlantı kaybı yaşamanızı engelliyor. TL-WDN3800'ün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 119 TL.

TP-Link TL-WDN3800 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WDN3800
Ürün Türü Ağ Kartı
CHIP Online Notu 78
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Arayüz PCI Express
Frekans 2.4 GHz, 5 GHz
Kablosuz Standardı IEEE 802.11 n/g/b/a
Kablosuz Mod Ad-Hoc / altyapı modları
Güvenlik WEP, WPA, WPA2

Alternatifleri

Eğer daha güçlü sinyal için daha fazla anten ve daha yüksek hız arıyorsanız Tp-Link'in diğer modellerine göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

"Üst modellerin gölgesinde kalıyor." Laf mı bu şimcik, Chip!

Sayın editör;incelediğiniz bu ürün nerede satılıyor acaba?türkiyede satılmayan ürünü incelemenin bize ne faydası var

Merhaba, TP-Link'in distribütörlüğünü Datastar yapıyor. Datastar'ın internet sitesi üzerinde ürünü bulabilir, sipariş verebilirsiniz.

@Ercan Uğurlu online sipariş verebileceğimiz şu internet sitenizin adını www. gibi yazarsanız sevineceğiz

Buradan edinebilirsiniz; http://www.datastar.com.tr/b2c/product.asp?ProID=152741

@Ercan Uğurlu teşekkürler şimdi oldu,adamlar ürün incelemelerinin içine saklamışlar,orada satış olacağını tahmin edemedim.selamlar.

Sen de yorum yaz

Turhost