TP-Link TL-WN422G incelemesi TP-Link TL-WN422G: Mükemmel fiyat

CHIP ONLINE Notu
85
  • Kapsama alanı
  • Sökülebilir anten
  • Uygun fiyat
Özetle

Sökülebilir anteni, performanslı Atheros yongası ve uygun fiyatı ile dikkat çeken TP-Link kablolarla olan bağınıza son veriyor.

64 Bit sürücüleri de beraberinde gelen CD'nin içinde mevcut.

Uygun fiyata yüksek kapsama alanı sunuyor.

DataStar tarafından test merkezimize gönderilen TP-Link'in TL-WN422G model kablosuz USB adaptörü ilk olarak üzerindeki anten ile dikkat çekiyor. Yaptığımız denemelerde dizüstü bilgisayarımıza dâhil olan ağ kartına göre çok daha iyi sonuçlar elde ettiğimiz ürünün anteni gayet başarılı. RP-SMA arabirimi ile bağlı olan bu anteni isterseniz çıkartıp daha yüksek bir dB değerine sahip anten ile değiştirebilirsiniz fakat buna ihtiyacınız olacağını pek sanmıyoruz. TL-WN422G sunduğu bu yüksek performansa karşın uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. 16 dolara satılan ürün ile ister masaüstü, isterseniz de kablosuz bağlantısı olmayan eksi dizüstü bilgisayarınızı kablolardan kurtarabilirisiniz. Windows XP, Vista ve hatta 22 Ekim'de piyasaya çıkacak olan yeni işletim sistemi Windows 7 ile yaptığımız denmede dahi sorunsuz çalışan ürünün 64 Bit sürücüleri de beraberinde gelen CD'nin içinde mevcut. Bir USB bellekten biraz daha geniş ve uzun olan ürünün antenini söktüğünüzde veya indirdiğinizde pek yer kaplamadığını da söyleyebiliriz. 802.11g/b standartlarında çalışan ürün en fazla 54 Mbps hız sunabiliyor. Son olarak ürünle beraber gelen antenin 4 dB'lik bir güce sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

TP-Link TL-WN422G Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WN422G
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kablosuz standardı IEEE 802.11b/g 11/54 Mbps
Frekans aralığı 2.4-2.4835GHz
Çalışma modları Ad-Hoc, Altyapı, Soft AP
Güvenlik 64/128/256 bit WEP, WPA/WPA2
İşletim Sistemi 98SE/ME/2000/XP/Vista

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İntel'in laptoplara özel ürettiğinden iyi bir kapsama alanı mevcut ise çok mantıklı olabilir ve bunun anteni istediğin şekilde büyük alınabilir.

4965AGN serisine göre menzili geniş bir adaptör , tavsiye ederim...

Anteninin değiştirilebiliyor olması en büyük artısı.

ben denedim airties 302 acces point in hiç sinyal amdağı yerden bağlanıp iternete girdim . kapsama alanı gerçekten mükemmel.sinyal yok dediği yerden bile bağlantıyı kurarsa siteleri açabiliyor.
bi de arkasına bi yansıtıcı yaptım 1kademe ve 18mbs ye çıktı.

BEN ANTENİ ÇIKARTIP 17 DESİBEL PANEL ANTEN TAKTIM 5 METRE KABLO UZNLUĞU VAR GENEDE SORUNSUZ ÇALIŞIYOR İŞLETİM SİSTEMİ WİNDOWS 7 64 BİT TAVSİYE EDERİM BU PARAYA BUNDAN İYİSİ YOK PİYASADA

ben bağlanıyorum bağlantı hemen kopuyor 2 3 kademe cekiyor aslında giremiyorum internete yani

arkdslr benım notebook var.arkımden kablosuz ağa baglanacam ama evin arası 50-60 metre kadar.acaba bu antenı alsama işimi gorurmu kullanan arkadaslar varsa yorumları beklırum tskkrler

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost