Victorinox Altmont 3.0 Rolltop İnceleme

Dizüstü bilgisayarı sırtında gezenler için Victorinox Altmont 3 Rolltop sırt çantasını inceledik.

CHIP Online Notu 88
  • Şık tasarım
  • Rolltop çözümü
  • Çok sayıda bölme
  • Ergonomik
  • Geniş kullanım seçeneği
  • Sıcak havalarda terletebiliyor
  • Pahalı

Bu sayfalarda her ne kadar ağırlıklı olarak teknolojik cihazların incelemelerine yer versek de bazen kullanışlı çevre ürünleri ve aksesuarlarını da değerlendiriyoruz. Bunlardan biri de bugün yakından bakacağımız Victorinox Altmont 3 Rolltop sırt çantası oluyor. Bu ürünün tanıtımı gerçekleşeli yaklaşık 3 ay kadar oluyor. Bu zamana kadar çantayı kullandık, ancak düşüncelerimizi paylaşmamız için bir türlü diğer ürünlerden fırsat bulamadık desek yeridir. Neyse ki çok geç olmadan bu kullanışlı çantayı da sonunda sırtımızdan çıkarıp masamıza bırakabildik. Şimdi bakalım Victorinox Altmont 3.0 Rolltop bizlere neler sunuyor?

Yenilikçi laptop çantası

Yenilikçi laptop çantası

Distribütörlüğünü Eyüboğlu'nun yaptığı Victorinox, pek çok ürünüyle olduğu gibi -ki aralarında daha önce incelediğimiz hayatta kalma ürünlerinden olan İsviçre Çakısı da bulunuyor- çantalarıyla da dikkat çeken bir marka. Bunlar arasında seyahatler için valizler de bulunduran şirket, sırt çantalarıyla da çokça seçenek sunuyor.

Victorinox'un Altmont 3 Rolltop sırt çantası, geleneksel sırt çantalarından farklılık gösteren bir ürün. Elbette bizim bu ürünü incelememizin sebebi, Victorinox Altmont 3 Rolltop'ın laptop için bir sırt çantası olması kuşkusuz. Ancak içeriğinde oldukça ilginç çözümler de bulunduruyor.

Bir kere hemen şunu söyleyelim: Bu çanta maksimum 15.4 inç boyutundaki dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış. Laptop alanını ise geleneksel olarak ana bölmenin içinde değil de, Rolltop alannda sunan çanta, burasını fermuar yerine tokalarla kapatıyor. Rolltop'ın bir esprisi ise, bu alanı özellikle yağmurlu havalarda laptop için ek koruma haline dönüştürebilmeniz. Rolltop'ı katlamayıp arkaya doğru döndürerek kenarlardan klipslerseniz yoğun yağmurlara karşı direnç kazanabilirsiniz.

Yükü sırta değil, omuzlara veriyor

Yükü sırta değil, omuzlara veriyor

Bizim gibi, genellikle dizüstü bilgisayarı sırtında dolaşanlar için oldukça ergonomik tasarlanan Altmont 3 Rolltop, yüksek profilli. Bu sayede yükü sırta değil, omuzlara paylaştıran Altmont 3 Rolltop'ın böylece ortopedik bir çözüm olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Elbette yalnızca dizüstü bilgisayar taşıyanlara değil, sık seyahat eden kompakt gezginlere de hitap ediyor. Dişli halkaları, papatya şeklinde zincileri ve kordon sistemi sayesinde, kask, ayakkabı, tırmanma dişlisi, yoga paspasları gibi farklı ekipmanlar için de uygun olabiliyor. Çanta etrafında çok sayıda bölme mevcut. Ön yüzünde su termosunu koyabileceğiniz alan da dahil. Bunların hepsini etkin şekilde kullanabiliyorsunuz. Bunlara bir örnek de çantanın omuz kayışı ucunda bulunan şişe açacağı oluyor.

Ön tarafında göğüs kemiği kayışı da bulunduran Altmont 3 Rolltop, toplamda 20 litrelik hacme sahip. Sırt kısmında elmas desenli kaplama bulundurması daha iyi hava dolaşımı için düşünülmüş. Ancak yaz aylarında kullandığımız çanta, bu açıdan pek yeterli olmuyor kanaatindeyiz; zira biraz terletebiliyor.

Özetle

Victorinox Altmont 3 Rolltop, dizüstü bilgisayarı için şık ve ortopedik bir çanta arayanların rahatlıkla beğeneceği bir ürün. Aşınmaya karşı dayanıklı ve hafif malzemeden üretilmesi bir yana, oldukça da şık görünen Altmont 3 Rolltop'ın farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Özellikle dizüstü bilgisayarı sırtında gezenler için iyi bir seçenek gibi duran Altmont 3 Rolltop, ek olarak farklı aksiyonlar için kullanılabilir olmasıyla da dikkat çekiyor.

Altmont 3.0 Rolltop'un fiyatı ise 799 TL.

Kimler Almalı

Özellikle yoğun olarak sırtında dizüstü bilgisayarıyla dolaşanlar için uygun olan Altmont 3.0 Rolltop, rahat bir çözüm arayanlara önerilir.

Alternatifleri

Altmont 3.0 Rolltop'a alternatif olarak Victorinox'ın çok sayıda seçeneği bulunuyor. http://www.eyb.com.tr üzerinde hepsini bulabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Victorinox Altmont 3.0 Rolltop
Ürün Markası Victorinox
CHIP Online Notu
88
Kapasite 20 litre
Tekerlek Yok
Kilit Yok
Genişlik 29 cm
Yükseklik 47 cm
Derinlik 17 cm
Ağırlık 0.7 kg
Okuyucu Yorumları