VIZO Xena II VZ-NLC-110 incelemesi Isınma derdi yok

Eğer dizüstü bilgisayarınızın çok ısınmasından şikâyet ediyorsanız Xena II ile sisteminizi rahatlatabilirsiniz.

Oynat VIZO Xena II VZ-NLC-110 Eğer dizüstü bilgisayarınızın çok ısınmasından şikâyet ediyorsanız Xena II ile sisteminizi rahatlatabilirsiniz.
70 mm'lik fanıyla nispeten sessiz çalışıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kolay kullanım
  • Nispeten sessiz çalışma
  • Kaliteli malzeme
Hiç dizüstü bilgisayarınızla çalışırken ne kadar ısındığını fark ettiniz mi? Özellikle de yaz aylarında şortla çalışırken bacaklarınızın üzerine koyduğunuz bilgisayarınız canınızı acıtacak derecede ısınabilir. Bizim de testlerimizde yer yer karşılaştığımız bu sorun, sisteminizin ömrünü kısaltacaktır. Her sistemin içerisinde bulunan küçük fanlar sisteminizi soğutmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda bir dış destek sisteminizi rahatlatacaktır. İşte bunun için geliştirilen bir ürün olan Xena II, 70 mm'lik fanıyla nispeten sessiz çalışıyor. Ürün bilgisayarınızı gerçekten de etkili bir biçimde soğutuyor. Fanın boyutu büyük olduğundan bilgisayarınızın arka kısmını tamamen soğutuyor. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarınızın ekranını göz hizanıza çekerek doğru açıyla çalışmanızı sağlayan ürün, bu sayede sırt ve boyun ağrılarınıza da derman olabilir. Çalışırken bilgisayarınızın bir USB yuvasını işgal eden sistem, bunun karşılığını size fazlasıyla veriyor. 585 g ağırlığında olan ürünün USB kablosu da üstünde bulunuyor. Ürün masaüstünde kullanmak için düşünülmüş. Çalışma amaçlı kullanılan tüm dizüstü bilgisayar ölçülerine uygun olan cihaz pratik bir kullanıma sahip.
Özetle

eğer dizüstü bilgisayarınızın çok ısınmasından şikâyet ediyorsanız Xena II ile sisteminizi rahatlatabilirsiniz.

VIZO Xena II VZ-NLC-110 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli VIZO Xena II VZ-NLC-110
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Vizo
Teknik Detaylar
Uygunluk 12 ve 15,4 inç modeller
Bağlantı tipi USB
Boyut 320 x 300 x 25 mm
Fan büyüklüğü 70 x 70 x 15 mm
Fan hızı 2.300 rpm
Gürültü oranı < 20 dBA

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ben kullanıyorum. çok güzel soğutuyo.

mantıklı.....

bende aynı modelin trust markasnını kullanıyorum anca stand olarak işe yariyo fazla soğutmuyo ama ekran kartını soğutuyo :D onun sıcaklığı 2 derece düştü.

Gidin zalman alın derim dolar yüzünden biraz fiyatı tırmandı ama bunu cebine sokup sokup çıkarır.en azından çıkıntısı yok.alinimyum dış yüzey hafif ve soğuk.Saatlerce oyun oynayabiliyorum yaz sıcaklarında.+ fan devir ayarı da var.+ usb ile çalışıo(usbnizden yemio exstra 2 çıkışı var).+Eğimli.+Sadece belli bir yeri değil laptopun altını tamamen soğutuyo.+Sessiz...
Fiyatlar;(Kdv Dahil)
Zalman- ~115 YTL Model Zm-Nc1000
Xena - ~ 50 YTL
Ama ben "ucuz mal alacak kadar da zengin değilim." diyorum...
Saygılar.

Cihazın çıkıntısı yoktur. Görünen kısım ayarlanabilir yükseklik ayağıdır.

Benim Acer' ın aşırı ısınma problemi yok ama adaptörünün üstünde rahat barkekü yapılabilir. Adaptör soğutucusunu da bekleriz bu sütunlarda...!!!

Cihazın çıkıntısı yoktur. Görünen kısım ayarlanabilir yükseklik ayağıdır.
11 Ocak 2009 Pazar, 01:16

Ama tanıtım videosunda bu çıkıntılardan özellikle bahsediliyor,hem de rahat çalışmayı engelleyebilir diyerek.

Ürünün çıkıntıları dik kullanılmadığı zamanlar kapatılabiliyor.

Ürünün çıkıntıları dik kullanılmadığı zamanlar kapatılabiliyor.
12 Ocak 2009 Pazartesi, 15:51

o zaman eğimin ne anlamı kaldı altına fan koy aynı şey.Önemli olan bi özellik de o ürünün laptopa eğim verip klavyedeki ergonomiyi arttırmasıdır, sayın recep baltaş bey.bu ürünü kullandığınız için bence bole olumlu düşünüyorsunuz...

Sen de yorum yaz