3COM VTX Radeon HD 4730 incelemesi Orta sınıfa yeni kan

Uygun fiyata tatmin edici performans.

Oynat VTX Radeon HD 4730 PowerColor'ın üreticisi Tul tarafından üretilen VTX Radeon HD 4730 ekonomik fiyata oyun performansı arayan kullanıcılara hitap ediyor.
Kendi fiyat seviyesinde GDDR5 bellek kullanan tek seçenek.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Düşük güç tüketimi
  • GDDR5 Bellekler
  • Zayıf kutu içeriği
Radeon HD 4730 temelli ekran kartı hazırlayan firmalar arasında yerini alan VTX yeni modeli VX4730 ile gün ışığına çıktı. 100$ altı ekran kartı kategorisinde en yüksek oyun deneyimini sunmak üzere üretilen ekran kartı, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770 LE GPU'ya sahip. 128-bit bellek veri yolu desteğine, 640x paralel işlem birimine ve DirectX 10.1 desteğine sahip olan ekran kartının en dikkat çekici özelliği ise kullandığı bellek teknolojisinde gizli. Grafik işlem birimi 700MHz'de çalışan ekran kartı 3600MHz'de çalışan GDDR5 bellekle geliyor. VTX'in kendi fiyat seviyesinde GDDR5 bellek teknolojisini kullanan tek seçenek olarak öne çıkan Radeon HD 4730 temelli yeni ekran kartı destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumuna da olanak tanıyor. Standart soğutucu yerine özel bir soğutucu ile gelen üründe buna karşın bütün RAM yongaları soğutmadan nasibini alamıyor. İki adet DVI bağlantısı olan ürünle beraber HDMI adaptörü gelmezken kutu içeriğinden sadece sürücü CD'si, kullanma kılvauzu ve VGA dönüştürücünün çıkması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Son olarak yaptığımız performans testlerinde fiyatına göre gayet güzel performans veren kartın bunu GDDR5 belleklerine borçlu olduğunu da söylemeden geçmeyelim.
Özetle

PowerColor'ın üreticisi Tul tarafından üretilen VTX Radeon HD 4730 ekonomik fiyata oyun performansı arayan kullanıcılara hitap ediyor.

3COM VTX Radeon HD 4730 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM VTX Radeon HD 4730
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Grafik işlemci RV770 LE
Bellek tipi GDDR 5
Bellek arayüzü 128 Bit
Güç girişi 1 X 6 Pin
Soğutma Aktif
Giriş çıkışlar 2 X DVI, Video

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu kadar çok elektrik yakarmı ya çamaşır makinesini bile geçiyor güç tüketiminde

"tamin edici" :) :)

fiyatı ne bunun

gigatekten sistem topladım 11.987$ çıktı aldım ekran kartı bu değil kendiminkini tavsiye ederim AMD/ATI HD 5870 süper bi şey uçuyor PES 10 oynarken oyun stattan maç izler gibi görünüyor

Sen de yorum yaz