Western Digital WD TV Live 2011 incelemesi Medya Oynatıcı

CHIP ONLINE Notu
85
  • Kullanıcı dostu arabirimi
  • Türkçe dil desteği
Özetle

Bir önceki modeline göre daha küçük ebatlara sahip olan WD TV Live 2011, medya oynatıcısı arayan kullanıcıların göz ardı etmemesi gereken bir ürün.

Western Digital'in yeni medya oynatıcısı WD TV Live 2011'i inceledik.

WD TV medya oynatıcı serisinin en yeni üyesi olan WD TV Live 2011, medya oynatıcı arayan kullanıcıların işini fazlasıyla görebilecek bir ürün. Bir önceki modele göre daha ince bir tasarıma sahip olan ürün, 802.11n WiFi ağıyla birlikte geliyor.

512 MB RAM'i olmasının yanında kullanıcı arabirimi bir hayli kullanıcı dostu olan cihazın kumandasını ilk kez elinize aldığınız anda bile cihaza yabancılık çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. 2 adet USB çıkışına sahip olmasının dışında HDMI portuna üzerinde yer veren cihazda Türkçe arayüz de bulunuyor.

.avi, .mov, .wmv9, .mts, .MPEG-1, .MPEG-2, .MPEG-4 gibi birçok video formatını desteklemesinin yanında PNG, BMP, TIF, GIF ve JPEG resim formatlarıyla uyumlu çalışabilen WD TV Live 2011'de Google Picasa servisi de kullanılabiliyor.

Cihazda YouTube'a erişmek için iki yolunuz bulunuyor. YouTube'un kendisi dışında ikinci bir uygulama da YouTube videolarına Western Digital'in kendi arayüzü üzerinden ulaşılabilmesine olanak veriyor. Elbette cihaz sadece YouTube ile yetinmiyor. Bunun dışında diğer popüler video portalları olan Dailymotion, Flingo ve Mediafly da elinizin altında bulunuyor.

Western Digital WD TV Live 2011 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD TV Live 2011
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Desteklenen resim formatları PNG, BMP, TIF, GIF ve JPEG
Desteklenen video formatları .avi, .mov, .wmv9, .mts, .MPEG-1, .MPEG-2, .MPEG-4
HDMI portu Var

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

mkv yoksa yalan

File Formats Supported

Video - AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9, FLV (h.264)

Photo - JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

Audio - MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS

Playlist - PLS, M3U, WPL

Diyor sitesinde.

Subtitle - SRT, ASS, SSA, SUB, SMI

Var işte MKV.

Önceki modeli o kadar iyi ve kaliteli ve başarılı ki bunu almak için neden çok az, sadece yeni menü düzeni ve filmlerde içerik göstermesi ilgimi çekse de USB girişlerinden birinin önde olması kadar itici bi şey olamaz. Her zaman 2 HDD bağlıyorum ve önden kablo geçmesi son derece çirkin ve kalabalık bir görüntüye sebep oluyor. Sırf bu özelliği bile eski modelini kullanmama en büyük etken.

Sen de yorum yaz

Turhost