Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 incelemesi Her yüzeye uygun

CHIP ONLINE Notu
85
  • Ergonomik yapısı
  • BlueTrack teknolojisi
  • Tak&Çalıştır
Özetle

Wireless Mobile Mouse 4000, özellikle dizüstü veya netbook'ları için fare arayanların göz önünde bulundurması gereken ergonomik bir ürün.

BlueTrack teknolojisi ve mini USB alıcısı ile çok başarılı.

Sadece yazılım alanında varlığını sürdürmeyen Microsoft, çeşitli donanım ürünleriyle de kullanıcılarına geniş yelpazede ürünler sunuyor. Bu ürünlerden bir tanesi de Microsoft'un yeni bilgisayar faresi Wireless Mobile Mouse 4000. Ergonomik tasarımı sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sunan ve her iki elle de sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlanan Wireless Mobile Mouse 4000, lazer fare ile optik fare teknolojisini bir araya getiren Bluetrack sistemiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hemen hemen her zeminde kullanılabilen ve alıcısından 30 adım uzaklıktan bilgisayarının kontrolünü sağlayabilen Wireless Mobile Mouse 4000, 1 adet AA pille çalışıyor ve 10 ay süresince yeni bir pile gereksinim duyulmuyor. Batarya göstergesi de o an kullanılmakta olan pilin ömrünü ekrana yansıtıyor ve kullanıcılar pilin ne zaman biteceğini önceden görebiliyorlar. Bunun yanı sıra kişiselleştirilebilir butonları sayesinde kullanıcılar, medya programları ve dosyalara da kolayca ulaşabiliyor. Ufak ve hafif yapısı nedeniyle netbook kullanıcılarının fare satın alırken mutlaka göz önünde bulundurması gereken farelerden biri olan Wireless Mobile Mouse 4000, USB girişinden dışarı 1 santimetreden az çıkan küçük bir nano alıcı-vericiyle bilgisayarlara bağlanır.

Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 85
Üretici Microsoft
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0 Alıcı
Algılayıcı Lazer BlueTrack
Enerji ihtiyacı 1 AA alkaline
İşletim sistemi Windows XP / Vista / 7
Boyutlar 60.8 x 102.5 mm
Tuş sayısı 4

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

4000 ,5000 ,6000 serisi ,aralarında ne fark var anlayamadım :(

teknik özelliklerde kaç dpı lık mouse onuda yazmamış :((( logitech başkasını tanımam

çekim mesafesi çok dar

güzel sessiz bir mouse kullanımı çok rahat fakat belirtildiği gibi pil ömrü 10 ay değil maalesef çok kısa 10 hafta bile değil ...

Sen de yorum yaz

Turhost