ZyXEL NWD-270N incelemesi Her yerde N

Oynat ZyXEL NWD-270N Masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızı hızlı bir kablosuz ağ yeteneğiyle donatmak istiyorsanız ZyXEL NWD-270N'i tercih edebilirsiniz.
Windows 7 64 Bit sürücüsü otomatik yükleniyor.
CHIP ONLINE Notu
68
  • 802.11n desteği
  • Ufak boyutlar
  • Düşük kapsama alanı
Özetle

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızı hızlı bir kablosuz ağ yeteneğiyle donatmak istiyorsanız ZyXEL NWD-270N'i tercih edebilirsiniz.

Ufak boyutları ve şık tasarımına karşın çekim gücü düşük.

ZyXEL'in ADSL modemlerdeki başarısına geçen ay test merkezimizde incelediğimiz P-660HW-T1 v3 modeli ile şahit olmuştuk. Bu ay da test merkezimize NWD-270N kablosuz USB adaptörü ile konuk olan firmanın bu ürünü yakından inceliyoruz. İlk olarak ürünün teknik özelliklerine baktığımızda 802.11b/g/n standartlarını desteklediğiniz görüyoruz. Her ne kadar günümüzde satılan birçok dizüstü bilgisayarda N standardına uygun kablosuz ağ adaptörleri yer alsa da özellikle eski dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda hem kablosuz ağ hem de N standardı için USB adaptörler kullanılabilir. Yaptığımız denemede Windows 7 64 Bit yüklü sistemimizde, sistemin otomatik sürücü bulma özelliği sayesinde, beraberinde gelen CD'ye gerek olmadan ürünü anında kullanmaya başlayabildik. NWD-270N'nin çekim gücüne baktığımızda ufak boyutlarına ve dâhili antenine göre iyi bir performans sergilediğini fakat dizüstü bilgisayarımızın dâhili kablosuz ağ adaptörü kadar iyi bir performans sunamadığını gözlemledik. Öte yandan ürünün kutu içeriğinde yer alan şık bir taşıma kılıfı ve bir de USB uzatma kablosu beğenimizi kazanıyor.

ZyXEL NWD-270N Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ZyXEL NWD-270N
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 68
Üretici ZyXEL
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kablosuz standardı IEEE 802.11b/g/n 11/54/150 Mbps
İşletim Sistemi Windows XP, Vista, 7 - 64 Bit
Bouytlar ve ağırlık 2.32"x 0.94"x 0.51", 12 g
Güvenlik WEP, WPA/WPA2, WPS
Diğer Wi-Fi Multimedia (WMM) desteği

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yaklaşık 6 aydır ürünü kullanıyorum tıkır tıkır çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

bende kullanıyorum ama çekim gücü düşük

bende bugün aldım kendi netbookundan daha iyi ama kendi segmentindekiler icin bi karsılastırma yapamıycam

Arkadaşlar Bu Adaptör Malesef ki AirTies RT 205 İle Bir Uyuşmazlık Yaşıyor :s Wirelees Bağlantısında RT 205'i Bütün Çabalarıma Rağmen Bir Türlü NWD-270N'ye Gösteremedim.
Not: İlgili Arkadaşlarda Bir Test Yaparlarsa Bu Problemi Onaylayabilirler Sanırım. SAYGILAR, İYİ ÇALIŞMALAR.

Sen de yorum yaz

Turhost