ZyXEL P-661HW-D1 incelemesi ZyXEL P-661HW-D1

ZyXEL P-661HW-D1, güvenlik konusunda dört başı mamur bir tablo çiziyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Medya bant genişliği yönetimi
  • Gelişmiş güvenlik
  • Yüksek hız
ZyXEL'in ADSL erişiminden öte ADSL üzerinden ses ,video gibi aktarılması nı sağlayan uygulamalar düşünülerek, ev ve ofis kullanıcıları için tasarlanmış gelişmiş bir yönlendirici olan ZyXEL P-661HW-D1, piyasadaki en hızlı kablosuz iletişim modeli olan g+ teknolojisi ve 2dbi anten ile donatılmış. Cihazdaki dahili medya bant genişliği yönetimi özelliği sayesinde video streaming'de yüksek performans sağlanmış.G+ destekleyen herhangi bir marka istemci kartla veya ZyXEL'in g+ ZyAIR G170S (PCMCIA), G360(PCI), G260 (USB) wireless kartları ile kullanıldığında 125 Mbps süper hızlı kablosuz ağ iletişimi sunan üründe, geriye dönük 802.11g ve 802.11b standartları da mükemmel bir şekilde destekleniyor.
Özetle

4 Port auto MDI-X 10/100 ethernet Portu sayesinde kablolu bağlantıya da olanak sağlayan P-661HW-D1, güvenlik konusunda dört başı mağrur bir tablo çiziyor.

ZyXEL P-661HW-D1 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ZyXEL P-661HW-D1
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 68
Üretici ZyXEL
Teknik Detaylar
Data Hızı (Maksimum) IEEE 802.11b/802.11g 54 Mbps
Mimari RJ-45
Harici konnektör 4 port RJ-45 10/100 Mbps, 3 dBi Anten
Güvenlik İçerik Filtreleme, WPA, WPA-PSK/TKIP, PAP (Password Authentication Protocol), CHAP (Challenge Handshake Authentication Protocol), DoS- DDoS Atak Önleyici
Firewall SPI Firewall
Router desteği DHCP Server, DHCP Client, DHCP Relay, Dinamik DNS
14/04/2008 tarihli fiyatı 169 YTL (KDV dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Her şey tamam da bu yazıyı kaleme alana bildirseniz lütfen. Dört başı mağrur denmez... ''dört başı mamur'' doğru olanıdır.Eğer Türkçeye yeni bir deyim kazandırmaksa gayesi, o başka...Saygılar. T.U.

2 yıldır kullanıyorum haber biraz eski olmus ama hala bu sekilde yorumlarla tanıtılıyorsa bosa bu kadar para vermemişiz demek zamanında :)

Ben kullanıyorum ..yaklaşık 1.5 senedir. Fena sayılmaz ama..Artık eski teknoloji.Kendi arabirimleri dışında klasik 54 Mbps lik bir modem.. Draft N çıktıktan sonra 300 MB iletişim hızlı modellere yönelmek yerinde olacaktır.

'dört başı mağrur' değil 'dört başı mamur' olucak biraz daha özen gösterin lüten.

piyasada 2 yildir 802.11n modemler var 300mbps destekliyor bu modemin kablosuz hizi 125Mbps, bu modemin neresi en hizli modem, teknolojiyi takip edelim lutfen, fiyatlarida su ara epey dustu gibi,

ben de kullanıyorum hiç memnun değilim reset attığımda zaman zaman geri bağlanması 10 dk yı buluyor :S

Arakadaşlar ZYXEL marka modem ile ilgili bi problem aşadım daha yaklaşık 3 hafta önce bir arkadaşım yeni notebook almış vista yüklü daha önceden bu marka modemi kullanıyomuş modemin kablosuz özelliği var bana dediki ben yeni aldığım notebook ile kablosuz olarak bağlanamıyorum dedi denedim tüm ayarlarını yeniden yaptım fakat nafile TTNET'i aradım acaba yanlışlık mı yaptık dedim onlar bana yardımcı olamadılar ben ZYXEL'in istanbuldaki temsilciliği ile görüştüm hatta modemin ayarlarını telefon ile beraber yaptık ama nafile bana yaptığı yprum şu k.bakmayın ZYXEL vista için yeni bir yazılım çıkarana kadar bekleyeceksiniz :)))))))

arada bir sapıttığını yazmamışsınız sinyali kestiğini insanı fıtık ettiğini

Modemden bir şikayetim olmadı.ancak getirdiğimiz yeni laptoplarla uzaktan erişim sağlayamadık. Sinyal var.Bağlantı yok. ZYXEL yetkilileri biliyorlardır herhalde.Bigilerinize.

660 serisini kullanıyorum. kablosuz desteği bana göre çok zayıf. alt komşunun ait ties sinyali bile alt kattan yüksek gelirken ben yan odadan alt kattan gelen air ties'in sinyalinden daha az sinyal alıyorum... kablosuz yönünden memnun değilim.

Ben burda söz konusu olan modemi kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamıyorum güvenlik konusunda gerçekten iyi. Mesela ağını başkasına çektin diğelim nerelere girdiğini görebiliyor aynı zamanda yasaklaya biliyorsun. Bence muhteşem bir şey iyiki almışım :)

modem gayet gğzel bir ürün fakat teknik kızımda türkçe makaleler eksik özneğin iki nokta arasında vpn nasıl olur modemin böle bi r özelliği var ya da bir nokta vpn diper noka netten bi vpn sonlandırıcısı ile ağa nasıl ulaşıp bağlanılabilir

Kesinlikle harika bir ürün yazılımsal desteği hiç hafife alınamayacak kadar gelişmiş.Aklınıza gelecek neredeyse herşeyi yapma kapasitesine sahip. Network ile ilgilenen birinin eline geçsin yeter.Tüm özelliklerini kullanabiliyorum diyene farklı gözle bakarsınız ;)

Bu arada sinyal kesmesi ve bağlantı kopması (adsl line) Ups ve doğru ayarlar la kesinlikle giderilebiliyor..

Modem çok güzel. US Robotics kullanıyordum devamlı internette düşüyordum bu modemi aldıktan sonra internetten kopma problemi yaşamadım. Modem alacak arkadaşlarıma da artık Zyxel tavsiye ediyorum.

sayın arkadaşlar ben zyxel modem ile kablosuz bağlanıyorum ama kablo ile bağlantımı kabul etmiyor... Teknik servisteki arkadaşlara durumu anlattım onlarda biz böyle bir hatayı ilk defa duyuyoruz dediler... Kullanmakta olduğum model Zyxel p-600 serisi işletim sistemim vista....

Berbat bir modem...
600 metre mesafedeki ofisimizle VPN bağlantı yaptık.
Sürekli iç network'ü kesiyor, tamire gitti geldi yine aynı, modemi bile ping'leyemiyoruz. Dışarıdan VPN yapamıyor, OWA'ya bile bağlanamıyoruz. Kesinlikle tavsiye etmiyorum...

vallaha çok güzeldir

Bende 661 serisi var ve gercekten memnunum. Beton duvar, her kattan kablosuz FULL cekiyor. W7 kullanıyorum ve inanılmaz hızlıdır!!!

aslında marka iyi genelde taktım unutum hala çalışıyor diyeceğiniz bir alet değil hiç unutturmaz kendini gün içinde ben burdayım deyim 3 veya 4 kere kopar bekle gelsin geri çook beklersin bunu alacağına 40 tly modem al bu kadar problem çıkarmaz

arkadaşlar bu bağlantı kopması yüzünden kafayı yemek üzereyim . yarım saaatte bir rutin kopma oluyor

-torrenti kapatınca direct kopuyor .
-2.bilgisayar internetden cıkınca direct kopuyor

bilgisi olan yardım edebilecek olan lütfen yardım etsin
sylar-1@hotmail.com

Sen de yorum yaz