Bilgisayarınızın sesi kendi kendine kısılıyor

Windows bazen arka planda çalan müziğin sesini kendiliğinden kısıyor. Siz de sesi sürekli eski haline getiriyorsunuz. Nedenini bulmak ve kalıcı bir çözüm getirmek istiyorsunuz.

Bilgisayarınızın sesi kendi kendine kısılıyor
CHIP Online

Windows, Skype gibi bir araçla herhangi bir iletişim kurup kurmadığınızı sürekli olarak denetliyor. Tıpkı telefonda konuşurken radyonun sesini kısmanız gibi Windows da kendi kendine karar vermeye çalışıyor. Eğer yeni bir iletişim kurulduğunu fark ederse önceki çalışan öğenin sesini kısıyor. Konuşmanız sonlandıktan sonra bile ses bu düzeyde kalmaya devam ediyor. Bu otomatik işlemden kurtulmanın yolu basit: Öncelikle Denetim Masası'nı açın. " Donanım ve Ses / Ses / Sistem seslerini değiştir"e tıklayın. Açılan pencereden "İletişim" sekmesine geçin ve aşağıda yer alan seçeneklerden "Hiçbir şey yapma"yı işaretleyip "Tamam"a basın. Artık Windows ses seviyesine müdahale etmeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

ediyo hala mudahale ediyo

evt bendede ole hayla kendı kendıne seslerı kapatıyor

hiç bir faydası olmadı gene kendi kendine kapanıyor

benim sorunumun %100 çözümü buymuş. çok teşekkürler. yaptım, oldu.

hala aynı sorun devam etmekte

hala devam ediyor neden ?

Sinir bozucu durum. Sanırım virüs ile bunu yapıyorlar. Bir defasında onarıcı program indirip uyguladım, kısa bir süre (3-5 gün) rahat ettim, şimdi yine aynı durum.

hala duzelmedı......

windows ses hizmeti kendiğinden duruyor sebebi ne olabilir ?

teşekkürler.. bende aynı sıkıntı vardı halloldu

Maalesef sorun devam ediyor.. yok mu bir çözümü bunun ?

arkadaşlar bir şey sorcam yeni bilgisayar aldık şarkı veya bir video açtıktan sorna ses 10 saniye sonra kısılıyor ve bayağı azlayor ses kaçta diye bakıyorum %100 diyo ama gelen ses çok az

degisen hicbisey olmadi

teşekkürler çözüldü problem

teşekkürler sorun çözüldü.

harikasın kardeşim tamda aradığım çözüm

%100 denendi ve onaylandı :D

Allah razı olsun dostum admin. Sağol varol..

eyvallah işime yaradı <3

ediyo hala mudahele ediyo

burada söylenenleri yaptığınız halde düzelmediyse tesadüfen keşfettiğim ve bende iki kez işe yarayan çözümü söylüyorum: kablosuz klavyenin usb alıcısını çıkartıp yeniden takın.

@04 Şubat 2020 10:28 tesekkürler dediğini yaptım düzeldi

@04 Şubat 2020 10:28 düzeldi teşekkürler

@29 Eylül 2020 08:31 Sana helal olsun ya :D düzeldi.

yanlış bu sebep başka ve bu işe yaramıyor. ama arama yapınca ilk bu çıkıyor.

Bu açıklama benim sorunumu çözmedi maalesef fakat ben sorunun pc yi güncelledikten sonra ortaya çıkığını fark ettiğim için eski sürüme geri döndüm. Sorun böylelikle çözüldü. Bu yolu da deneyebilirsiniz.

bende de deüien birşey yok

olmadı hala ses kendi kendine kapanıyor!

@03 Kasım 2020 23:41 Virüs bulaşmış olabilir. Bende de böyle bir problem vardı diski temizleyince çözüldü.

adamsınız adam adam yemin ederim 5 gündür arıyordum sayenizde yaptım

çok saol hocam bende oldu olmayan arkadaşlarada format atmalarını tercih ederim

sorun cok basit arkadaşlar 1. Lütfen Win+E tuşlarına basarak Dosya Gezgini'ni açınız. 2. C sürücüsünde Windows, ardından Medya klasörlerine tıklayarak Windows Background.wav isimli dosyayı bulup çift tıklayarak açınız. 3. Ses seviyesini buradan arttırınız.

Hiçbir şey işe yaramıyor, spotify ya da youtube açık müzik dinlerken discord konuşması felan açtığımda müzik otomatik olarak kısılıyor sessizlik olunca da önceki halinden çok daha fazlaya yükseliyor.

Sorunu sadece discord açıkken yapıyordu. Çözüm olarak haberdeki haricinde aşağıdaki yolu takip etttim. -kullanıcı ayarları *ses ve görüntü kısma %0 sizde başka uygulama açıkken bu durumu yaşıyorsanız uygulamaların arka plan sesini azaltma ayarlarından çözümünü bulabilirsiniz.

@23 Haziran 2021 21:38 Sana nasıl teşekkür etsem bilmiyorum dostum. Akıl sağlığımı kaybetmek üzereydim cinnet eşiğindeydim bu şekilde çözüldü sorunum çok teşekkür ederim be

Sen de yorum yaz