Konsolunuzu yeni yazılımla güncel tutun

PlayStation 4 USB diskle güncellemeye izin veriyor.

Konsolunuzu yeni yazılımla güncel tutun
CHIP Online

PlayStation 4 USB diskle güncellemeye izin veriyor. Bu durum özellikle güvenli bir internet bağlantısı olmayan kullanıcılar ve stand-by modunda çıkabilen sorunları bertaraf etmek için önemli. Size adım adım bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Yapmanız gereken ilk işlem yeni PS4 yazılımını edinip USB diskinize kopyalamak. En son versiyonu http://chip.tk/1jZ8cME linkinden edinebilirsiniz. USB diskinizde, PS4" adlı bir dosya oluşturup, bu dosya içinde „UPDATE" adlı bir dosya daha oluşturun. İndirdiğiniz güncellemeyi bu klasöre kopyalayıp,buraya unzipleyin.

PS4'ün »Safe-Mode« (güvenli mod) özelliği sadece bazı temel özelliklere ulaşım sağlayan, bir ayar menüsü sunuyor. Burada yapabileceklerinizden bir tanesi de USB diskten güncelleme yapmak. Bu moda ulaşmak için, cihazı tamamen kapatın. USB diski cihaza bağladıktan sonra, cihazın açma kapama düğmesine yaklaşık 7 saniye boyunca basılı tutun.

Bunu yaparsanız, cihazın açılırken ve 7 saniye sonra bir bip sesi çıkardığını duyacaksınız. Artık cihaz güvenli modda açılmış demektir. PS4 kolunu cihazınıza USB kablo ile bağlayın. Açılan menüde 3. sırada bulunan »Update System Software« seçeneğini seçin ve talimatları takip edin.

Eğer PlayStation 4'ünüzün hard diskini değiştirdiyseniz veya konsolunuzun ciddi bir sistem hatası verdiğine şahit olduysanız, bu durumda menüde 7. sırada bulunan »Initialize PS4 (Reinstall System Software) « seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçenekte de ekrandaki talimatları takip etmelisiniz. Bu seçenekte cihazdaki tüm bilgilerin (kullanıcı dosyaları da dahil) silineceğini hatırlatmamızda fayda var. Sistem adeta kutusundan ilk çıktığı ana geri dönüyor.

Eğer PlayStation 4 update dosyalarını görmüyorsa, USB diskinizi kontrol edin. Tüm dosya isimlerinin büyük harfle yazılmış olması gerekiyor. Buna update dosyası „PS4UPDATE. PUP" da dahil. Hala sorun yaşıyorsanız, USB diskinizi FAT-32 formatına getirip, yukarıda anlatıldığı gibi diske yeniden kopyalayın ve işleme baştan başlayın.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir