Öneri listesinden tüm tabloda yararlanma

Değerinden yararlanmak istediğiniz hücreyle o anda değişiklik yaptığınız arasında boşluk varsa, hücreler aynı sütunda olsa bile bu özellikten yararlanamıyorsunuz.

Öneri listesinden tüm tabloda yararlanma
CHIP Online

Küçük bir hileyle Excel'in aynı sütunda yer alan boşlukla üzerinde değişiklik yaptığınızdan ayrılan hücrelerdeki değerleri de dikkate almasını sağlayabilirsiniz. Çözüm bu boş alanın dolu gibi görünmesini sağlamaktan geçiyor. Bunun için her hücreye tek bir boşluk karakteri girmeniz yeterli.

Her hücrede [Space]'e tıklamak uzun zaman alacağından farklı bir yol izlemek gerekiyor: A1 hücresini seçtikten sonra [Space]'e tıklayın. Daha sonra yeniden A1'i işaretleyin ve hücre içeriğini panoya kopyalamak için [Ctrl]+[C] tuş bileşimini kullanın. Daha sonra [Shift] ile ok tuşlarından yardım alarak üzerinde çalışacağınız alanı işaretleyin ve [Ctrl]+[V] tuş bileşimi ile panodaki veriyi tüm seçili hücrelere aktarın. Gereken süre seçtiğiniz alanın büyüklüğüne bağlı olarak uzayabilir. Bu durumda, durum çubuğu üzerinden işlemin ne kadarının tamamlandığını görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir