Oynat Android'li G1 böyle çalışıyor! Android destekli ilk telefon G1, basın konferansı ile tanıtıldı. Çok özel bir video burada...

Android'li G1 böyle çalışıyor!

Android destekli ilk telefon G1, basın konferansı ile tanıtıldı. Çok özel bir video burada...

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

tek kelımeyle mukemmel

multi touch özelliği yoksa çok şey kaybedecek bence. apple iphone çıkaralı kaç sene oldu. google ve nokia çok yavaş adımlarla geliyor. asıl windows mobile 7 yi görün. apple in tahtını sallayacak tek sistem şuan windows gibi görünüyor. wm6 ya göre çok köklü değişiklikler var. şubatı bekleyin :)

"tek kelımeyle mukemmel"

aptal bir videoya bakarak mı söylüyorsun bunları?

ne ucuz şakşakçılarla doldu ortalık böyle!...

inanılmaz güzel olur kullanması
bide internet ucuz olsa.

multi-tuch..

mükemmel falan değil abartma adam dokunduğu menüye basılı tutuyo.çok ağır işliyor...

abi ne olacak bu işin sonu yavvvvv

Android işletim sistemi hakkında yorum yaparsak. Linux tabanlı ve java vm kullanarak geliştirilmiş bir işletim sistemi. ayrıca açık kaynak. bu özellikleri bir de üzerine kurulduğu kasanın donanımını eklersek yüzlerce program olucaktır. iphone gibi bir kasa üzerine yüklenirse işletim sistemi olarak süper.

Bence aptal bir video ya bakarak yorum yapıyorsunuz diye kızan arkadaşlar programlamadan anlıyorlasa şu adrese bir göz atsınlar :)

http://code.google.com/android/

"tek kelımeyle mukemmel"

aptal bir videoya bakarak mı söylüyorsun bunları?

ne ucuz şakşakçılarla doldu ortalık böyle!...

niye şakşak olsun birader sanki yazımı okuyoruz, gözümüzle görüyoruz işte video u adamlar yapmış helal olsun :)

iyide arkadaşlar burada anlatılanlar bizim ülkemize enyakın 5 yıl sonra gelir biz daha 5yıl waaw adamlar yapmış be diye sızlanır dururuz sonra niye hep yabancılar yapıyoda biz bakıyoruz bunu anlamak zor
Haaaaaa bizde yapmıyolarmı yapıyolarda yapanları birileri bigüzel ortadan kaldırıyo yada başka ülkeler kapıyp

Aşmış bir işletim sistemi, apaçık bir rekabet, teşekkürler google

:Drobotlar dünyayı ele geçirecek yakında!:Dmükemmel bi teknoloji!Her yönlü dokunmatik ekran ve klawye düzeni muhtesem!hayran kalmayan yaksın kendını:D

iPhone bu cihazın yaptığının kralını yapıyor. Özellikle de facebook da. Cihaz oldukça yavaş ve iPhone yanında gayet çirkin ve sevimsiz.

bence güzel olmuş çünkü bende iphone var ve artık hiç sevmiyorum bu çok daha güzel

Gençler bu işletim sistemi sadece T-mobile cihaz bunun için hazırlanmadı zaten, yakında bu sistemin gelişmiş versiyonuyla çalışan telefonlar çıkar diye ümit ediyoruz, i-phone meraklıları için önemli deil zaten Apple google işletim sistemini kullansa skandal olur sanırım =) saygılar..

Açık kaynak kodlu olması bence desteklemek için yeterli. Ne yaptığı, nasıl geliştirilebiliceği ortada. Bırakın artık şu windows ve mac enayiliğini. Linux, Pardus ve dolayısıyla açık kaynaklı, halkın malı olan, sizden hiçbir ücret talep edilemeyecek olan ve tamamen güvenilir sistemler varken halen windows kullanıp microsoftun çıkaracağı wm7 reklamı komik oluyor bu devirde. Özgürlük için özgür yazılımları seçin...

kesinlikle iphone ile kıyaslanılacak bir ürün değil tasarımı iğrenç tuşları ilk çıkan ericssonlar gibi ekran hassasiyetide hiç iyi görünmüyo ayrıca web browserı hiç kullanışlı değil..(video dan görülen)

Sadece videoya bakarak nasıl Böyle kesin karalar yorumlar eleştiriler yahut sahiplenmeler aşırı koruma gibi durumlar yapılır bilemiyorum... Parası olan alsın olmayan da hayalini kurmasın alabileceğiyle yetinsin bence...

bir ziyaretçi şunu yazmış:
"kesinlikle iphone ile kıyaslanılacak bir ürün değil tasarımı iğrenç tuşları ilk çıkan ericssonlar gibi ekran hassasiyetide hiç iyi görünmüyo ayrıca web browserı hiç kullanışlı değil..(video dan görülen)"

Kardeş sen ve ben aynı videoya mı baktık , yoksa farklı şeylerden mi söz ediyoruz? ya aletin 4 tane tuşu var zaten, ericson nireee bu nire :)... bu videodan yukarıdaki yorumları nasıl çıkardın bize de anlat da kazık yemeyelim..zira ben Türkiye'ye gelirse almayı düşünüyorum..
(hem de sırf i-phone ve i-phone'nun microsoftu melek gösteren tekelciliği ve saçma uygulamalarına inat olsun diye..iphone görsel olarak güzel ama ya kısıtlamaları ve uygulamalarındaki büyük eksiklik ve boşluklar? İphone %80 reklam ama google'in anlayışı ortada....)

bi ziyaretçi şöyle yazmış;
"kesinlikle iphone ile kıyaslanılacak bir ürün değil "
neye göre iphone ile karşılaştırılmayacak bir ürün acaba?
iphone ile her ürünü karşılaştırırım hele ki bunu google yapmışsa...bence google kesin apple'in uykusunu kaçırıyordur ve Apple'in en büyük rakibi microsoft değil google olur..zira iphone'da da gördüğümüz üzere, apple müşterileri pek kaale almıyor galiba..ve tabii ki tekelcinin önde gideni....

Bildiğim kadarı ile G1 özellikle yazılım geliştiricileri için görücüye çıkmış bir ürün..daha deneme aşamasında ve ucuz olsun, herkes ulaşabilsin diye malzeme kalitesi düşük tutulmuş..sonuçta amaç yazılımı görücüye çıkarmak. Yoksa HTC gibi bir firmadan neden böyle bir ürün çıksın...Hem malzeme kalitesini bir kenara koyarsak bence tasarım o kadar da kötü değil (gerçi qwerty klavyesi ergonomide ne iyi ne kötü ortalarda kalıyormuş)..Bir çok firma -sonyericson da dahil- telefonlarına G1'i almayı düşünüyor..
Tekrar ediyorum burada videoda gösterilen telefon değil telefonun yazılımı görücüye çıkıyor...Bence eleşritiri ve beğeniler de o gözle yapılmalı, çoğu kişi telefonu eleştirmiş demek ki yazılımı güzel bulşmuşlar :) (gerçi bir videodan yazılım zor değerlendirilir)
Özellikle iphone karşılaştıran arkadaşlar bu gözle de baksınlar :) sizce iphone google gibi açık kaynağı kendine ilke edinmiş bir yazılımla baş edebilir mi :).
iphone'a birileri bedava yazılım yükliycek diye uykuları kaçıyor adamların, herşeyinden para kazanma derdindeler :). (son duyduğuma göre iphone telefonlara firefox ve opera browserlerin kullanımına izin verilmemiş, hatta iphone yazılım storee'a konulması red edilmiş firma tarafından, gerekçeleri ise kendi browserlerinin gözden düşme riskiymiş..kim tekelci sizce mikrosoft mu apple mi? :) )

bence gayet hoş bir telefon ..

video ya göre işletim sistemi çok hızlı ve güzel.

Akşamları mesaj yazmak mümkün olmuyor. G1 alacaksanız yanında 1 tane de masa lambası alın ki qwerty klavyeyi görebilesiniz :D
Adamlar tuş takımına ışık koymamışlar. Google'dan beklenmiyecek bir hareket!! :))
iPhone ve G1'i inceleme fırsatım oldu. 3.0 OS ile birlikte Apple google'ı geride bıraktı... ;)

bende de g1 var ve elbette ki tus takiminin isigi var. gece de mesaj yazilabilir yani. bunu diyen arkadas nerden uydurmus anlamadim

iphone yi donanım acısından butun rakıplerı gecıyor. ama tasırım ve yazılım konusunda ilerde olabılır.buda herkesın kendı zevkıne kalmıs bısey oluyuor tabı.ama donanım olarak ovemezssınız o makıneyı bunu kabullenın artık.

g1 telefon aldım ama turkcell kartla calısmıyor n yapıcam?

Sen de yorum yaz