Oynat Eğitimde yeni bir ufuk! Sinema ve dizi sektöründe yıllardır kullanılan Green Box sistemi, SEV Amerikan Koleji (SAC) tarafından farklı derslerde üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyecek şekilde kullanılıyor.

Eğitimde yeni bir ufuk!

Sinema ve dizi sektöründe yıllardır kullanılan Green Box sistemi, SEV Amerikan Koleji (SAC) tarafından farklı derslerde üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyecek şekilde kullanılıyor.

Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (SEV) bağlı olarak hizmet veren SEV Amerikan Koleji (SAC), beyaz perdede kullanılan Green Box sistemini sınıflara getirdi! Öğrencilerine teknolojiyi etkili ve verimli kullanma ilkesini kazandırmayı hedefleyen SAC'de,  öğrenciler, Green Box desteğiyle  'dijital hikâye anlatıcılığı' aktiviteleri gerçekleştiriyor. Özellikle beyaz perdede arkaya görüntü eklemeyi sağlayan Green Box sistemi artık eğitimin de hizmetinde! İki farklı görüntüyü birbirinin üstüne oturtmaya yarayan, sinema ve dizi sektöründe yıllardır kullanılan Green Box sistemi, SEV Amerikan Koleji (SAC) tarafından farklı derslerde üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyecek şekilde yapılandırılmış ders tasarımlarıyla kullanılmaya başlandı. Bu haftaki Canlı Yayınımızda hep beraber bu derslerden birine girdik, hem projenin nasıl ortaya çıktığını öğrendik, hem de derslerin nasıl işlendiğine canlı canlı şahit olduk.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Harika bir uygulama olmuş

Öğrenmeyi, gerçeğe dokunarak, gerçeği anlamaya ezberci yöntemle değil, bilimle hayat arasındaki bağlantıyı kurarak sağlamaya çalışmak, gerçeği dönüştürmeye başlamanın ilk şartı ... Tebrik ederin SAC yöneticilerini ve öğrencilerini... MAHMUT CUMBUL

Egitim sisteminin de alışılmişin cok dısında oldugunu söyleyebilirim. Oglum hazırlık sınıfında olmasına ragmen bakış acısındaki farklar hissedilir düzeyde değişti.

Sen de yorum yaz