Oynat En "ıslak" Nokia N97 testi #2 İddia ediyoruz: Şimdiye kadar okuduğunuz Nokia N97 testlerinden hiçbiri bu test kadar etkileyici değildi! (2)

En "ıslak" Nokia N97 testi #2

İddia ediyoruz: Şimdiye kadar okuduğunuz Nokia N97 testlerinden hiçbiri bu test kadar etkileyici değildi! (2)

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bayaa büyükmüş sanki bu ya...

islak olunca hemen bozulmaski:S
o sonra yuzunu gosterir.....

Dışı ne olursa olsun,içerisndeki parçalar rezalet neye yarar bu gösteriler..

öyle ucunu biraz süte değdirince noluyoki üstünde bi bardak daha süt dök te gör çalışıyomu :D

o kadar sürede zaten süt içine damla girmemiştir :)
tecrübe ile sabit :D

bu birşey sayılmaz şortun cebinde unutup havuza atlayınca ne gibi sonuçlar doğuruyor?

Zaten cihaz sıvı geçirmez değil ama belli bir orandada dayanması lazım.

Kim telefonunu bir sıvının içine atınca dur biraz yumuşasın kiri çözülsün sonra çıkarayım diyor? xHellknightx kardeşim önemli olan kısa süreli sıvı temaslarında sorun olmaması zaten uzun süreli sıvı teması olursa o kullanıcının kazaran değil bilinçli tedbir almadan yaptığı bir hatadır ceremesinide kendisi çeker

tamamen soksun bakalım noluyo 10snde sil ztn hemen yalann hepsiiiiii

abi onu bunu bilmem böyle bir durumda :)) hangi telefon olursa olsun ilk yapacagınız iş telefoınun elektiriğini kesmektir hemen kapagı acın bataryayı cıkarın :D:D benim başımada geldi 5310 kullanıyorum üstteki kulakluk ve usb girişinden su akıyıyordu :D:D ama temizledim kurttum 4 saat bataryayı takmadım calıstı :D ama ilk yaptıgımn şeydi bataryayı sökmek fena su döküldü üstüne :))

Bir Elektrik elektronik müh. olarak tavsiyem şudur. telefon sıvı ile temas edince ilk olarak bataryasını çıkarıp bataryayı kurulayın. Batarya ıslanırsa temas ettiği sıvıya göre, bataryanın içine sıvı sızdırıp sızdırmamasına göre batarya patlayabilir. Ardından telefonu kurulayın ancak saç kurutma makinesi... vs kullanmayın. kendi kendine kurusun. açtığınızda sorun olamdan çalışacaktır. En son tavsiyem de telefonu satın. Çünkü ıslanan telefonun içindeki devre kartı (PCB) sıvı emince şişecektir bu da 1 ay içerisinde yolların çatlamasına sebep olacak telefon elinizde bozulacaktır.

YA KARDEŞİM MADEM BOZULACAK NEDEN SATTIRIYON ADAMA BIRAK DÜŞÜRDÜĞÜ GİBİ ELİNDE BOZULSUN ALAN ADAMIN NE GÜNAHI VAR

çabuk kuruması için telefon parçalarını pirince gömülü şekilde bir kapta tutun

ıslanınca eğer bulabilirseniz saf alkolun içine koyun öle dursun biras alkol elektiripi iletmediği için suyla arasındaki özkütle farkından dolayı su telin içinden cıkıcaktır yerıne alkol gırıcektır .bizzat denedim:D

Telefon suya düşünce ilk batarya çıkartılır sonra tuzluklardaki tuzun nemini nasıl pirinçle alıyorsak telefonun neminide pirinç dolu bir kaba koyarak alırnır.
Önemli bir düzeltme: PCBler Polyester veya epoksiden yapılır bu malzemeler doğada en geç çözünen zımbırtılardır. epoksi polyesterin daha kalitelisi olup yat imalatında kullanılmaktadır. kuruyana kadar su ve nem olumsuz etki eder ama kuruduktan sonra su kesinlikle hiççççç birrrrr şeyyyyy yapamaz

arkadaşlar benimde elimde suya düşen n97 var.2 ay kadar oldu düşeli ve şuan açılmıo tamire götürüorum yüzüne bakmıolar olmaz parçaları yanmış diolar değişmezmi bunun parçalrı yaww?

Sen de yorum yaz