Oynat Mac PC'ye sert vuruyor - II Apple, ardı ardına yayınladığı 4 reklam filmiyle Windows'u zayıf noktalarından çok kötü vurdu... (2/4)

Mac PC'ye sert vuruyor - II

Apple, ardı ardına yayınladığı 4 reklam filmiyle Windows'u zayıf noktalarından çok kötü vurdu... (2/4)

Apple'ın yeni Get a Mac reklam filmi Biohazard Suit Windows'un virüs sorunları ile ilgili.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Videolara birde alt yazı eklesenizde ne dediklerini anlasak :E

şu mac fanatiklerinin anlayamadıklar veya anlamak istemedikleri bir şey var. mac lere virüs bulaşmıyor veya çok az bulaşıyorsa bu onun güvenli olduğundan değil. sadece şimdilik hackerlerin yeterince ilgi alanına girmediklerinden dolayıdır. olayı şöylede düşünebiliriz. virüs yazanlar birer balıkçı olsunlar. iki farklı göl olsun. pc gölü ve mac gölü. pc gölünde 90 balık mac de 10 balık olsun( sanırım dünyadaki pazar payları buna yakın bir durumda pc %90 ve mac %10). doğal olarak oltayı (virüsleri) pclere yönelik atarlar. nasıl olsa orada 9 kat daha fazla av var.

23:03 virüs konusunda doğru diyorsun ama MAC sevdası sadece virus bulaşmadığından değil. grafik arayüzü ve performans açısından stabiliteliği açısından daha popüler.

Şu virüs konusunu anlayamayan anti-mac ler çok ilginçler.
Öncelikle, son kullanıcıyı çok virüs olmamasının donmanın nedeni filan etkilemez, virüs yok mu, yok, banane sebebinden.
İkinci olarak Mac OS X e isteselerde virüs yazamazlar, çünkü kapalı bir sistem, UNIX tabanlı. Mac OS X in virüsünün olmamasının nedeni yaygın olmaması değil. Çünkü Mac OS X e bir virus yazasanız bir UNIX virüsü yazmış olursunuz, ve CIA'in sistemlerini bile etkileyebilirsiniz.

bırakında %10luk kesim MAC kullansın. Mühendisler, tasarımcılar, yazılım geliştiriciler için güvenli bir ortam ve kullanışlı bir ortam kalsın :) hata pencereleriyle değil işleriyle uğraşsın ^^

MacOsX kapalı kutuda windows open source sanki alakaya bak, macOs yaygınlaşmasıyla virüs yazılması bir olur, neticede virüs yazılacak ki bazıları para kazansın bu iş böyle

MAC sistemlerin grafik arayüzüne bir şey diyemem cidden iyiler ama aynı paraya bir pc toplasan aynı özelliklerde ve üstünede herhangi bir windows kursan stabil çalışır.Yanı Stabilite falan hikaye geçin o işi. Virüs konusuna gelince yazılamaz demiş bir arkadaş en basitinden http://www.chip.com.tr/konu/Mac-kullanicilarina-kotu-virus-surprizi_12200.html Bu sayfaya bir bak istersen.Ki Bunun bir kaç örneğini daha sadece Bu sitede aratırsan bulursun.

Videolara birde alt yazı eklesenizde ne dediklerini anlasak :E

"İkinci olarak Mac OS X e isteselerde virüs yazamazlar"
Arkadaşım haberleri takip ediyorsan çok yakın bir zamanda (sanırım bu hafta içerisindeydi) Mac lere özel bir virüs tespit edildi, yani istenirse gayet de Mac e de virüs yazılabilir.

Yolladığınız MAC virüsü bulundu haberlerini kendiniz okudunuz mu?
Bahsedilen MAC virüsü internetten siz farkında olmadan bulaşan birşey değil. Bir yazılım kurduğunuzda bulaşan birşey, korsan yazılımın içinde olan ve siz çalıştırınca çalıştıran birşey.
Siz 'virüsü çalıştır' dediğinizde çalıştırmayan bir bilgisayar olması imkansız birşey.Kendi kendine yayılmıyor korsan yazılımı çalıştırmadan çalışmıyor. Bunun sistemin güvenliğiyle hiç ilgisi yok

Günde 20.000 PC virüsü çıkıyor, kendiniz çalıştırmadan çalışmayan (yani kendiliğinden yayılmayan) BİR tane Mac virüsünden bahsediyorsunuz. Şaka yapıyorsunuz heralde..

ya arkadaşım windows virüslerine bakarsanız onlarında korsan ve ya sahte yazılımlarla yayıldığını görürsün. Yani windows için yeni bir virüs çıkmış diye alay edeceğinize önce o virüsün yayılma şekline bakın.

Ayrıca Microsoft'a o kadar laf yapıyorsunuz ama apple office'i microsoft'a yazdırıyor. Buna da anlam veremiyorum.Ha bu arada Antivirüs firmaları çıkarttıklar paketlerin yanına "For Mac" Yazıyor artık hayırlı olsun yeni programlarınız.

Al bak ben adreside veriyim size pc tools iyi şirkettir ;)

http://www.iantivirus.com/

http://www.symantec.com/norton/macintosh/antivirus

Windows programlarının hepsinde siz göremeseniz bile kesin %95 virus var başıma geldide biliyorum mac os bence bu işin ve teknolojinin kralı mac os antivirus'e bile gerek duymadan çalışıyor.

Muc Mac OS X kullanıcılarını benim kafam almıyor. çok dar pencereden bakıyorlar işe. 400 TL lik bir bilgisayara bile windows XP yüklersin. Mac de bu var mı? yokkkkkkkkkk !!!!!
Birde Mac ile windows u karşılaştırmak istemiyorum ama mac ciler acayiplik yapıyorlar. 2 adam düşünün biri gidiyor terzide üstüne takım elbise dikditiyor. Digeride hazır dikili olanından üstüne seçip alıyor. Burada terzide diktiren kişinin takım elbisesinin üstüne oturması kadar doğal birşey yoktur. Ama hazır alanında Para, bol çeşit, daha farklı tasarımlar gibi çok fazla avantajı vardır.

İşte
Mac : Terzide dikilen takım elbise;
PC : Hazır alınan bir takım elbise;

Mac kullanıcıları en son oynadıkları oyunu söyleyebilirler mi?
bu arada "Mac : Terzide dikilen takım elbise;" Türkiye'deki gelir ortalaması ile 10-15 kişi ortaklaşa alır.
PC sayesinde "Bilgisayar" kullanıyoruz.

şık 1 PERSONAL computer = kişisel, ki bunu ucuz olmasıyla PC sağlar
şık 2 MAC = Zengin arkadaşların bilgisayarlarıyla övünüşlerini seyretmek

bugün istanbulda her lisede herkes iyi kötü bir bilgisayara kavuşmuştur. bunu sağlayan burnu büyük MAC artistleri deildir.

Ben bu mesajı pc den yazıyorum ama mackin ucuzuda var. enayilik edip pc almayın ayrıca en son mac kullandığımda the sims 2 ve call of duty 4 oynadım

Ben mac kullanıyorum Mc e neden virüs yazmıyoar çünkü dünyada çok adamlar haklı ama Mac istediği gibi yazıyo ayrıca oyun yok demeyin her gün oturuyrum Fifa,Age of oynuyorum bence gidin satıldığı yerde bi deyin sizde memnun kalıcaksınız.

Windows programlarının hepsinde siz göremeseniz bile kesin %95 virus var başıma geldide biliyorum mac os bence bu işin ve teknolojinin kralı mac os antivirus'e bile gerek duymadan çalışıyor.

--------

Bu nasıl bir bakış açısı anlamaz zor. Yıllardır Windows server ve desktop ailelerini kullanırım zorluklarıyla karşılaştım tabiki ama herşeyin zorluğu var zor olmasa sistem mühendisleri ne iş yapacaktı, ben .net yazılımcısıyım ve MAC unix tabanlı bir sistem, şimdi .net, sql server, IIS vs vs kurmak için mono vari platformlarmı kullanayım mantıklımı?

Yukarıdaki yazıyı yazan arkadaşa ise şunu söyleyeyim yıllardır bilgisayarıma saldırılır ama bir kere hacklenmedim, gunde GB' lerce download yaparım arşivim geniştir benim kullanımımdayken pc de virüs sorunu olması 10 yılda 1 dir, demekki donanım ya da yazılımsal değil kullanıcı odaklı birşeymiş bu güvenlik.

İyi çalışmalar.

Sen de yorum yaz