Oynat Microsoft'tan Tablet PC Microsoft, gelecekte önem kazanacağını düşündüğü Tablet PC prototipini tanıttı. Video burada!

Microsoft'tan Tablet PC

Microsoft, gelecekte önem kazanacağını düşündüğü Tablet PC prototipini tanıttı. Video burada!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ben hala dokunmatik özelliğin ekranlara değilde günümüz pc donanımlarına uygun olarak kullandığımız klavyelere entegre edilmesinin daha mantıklı bir yöntem olacağı kanısındayım.

Max_Real Qnx

alsında buna çok yeni bir teknolojiymiş görüntüsü verilmemeli
şuan hp tx2500 tabletpc i ni kullanıyorum butun bunları zaten ordada yapabiliyorum

"Ben hala dokunmatik özelliğin ekranlara değilde günümüz pc donanımlarına uygun olarak kullandığımız klavyelere entegre edilmesinin daha mantıklı bir yöntem olacağı kanısındayım.

Max_Real Qnx"

1- Neye dayanarak?

2- Bahsettiğiniz şey dokunmatik bir pad ise klavyeye entegre edilmesi ya da edilmemesi çok da önemli olur mu?

3- Fare alternatifi herhangi bir teknoloji olabilir ama dokunmatik ekran fareye alternatif olabilir mi ki? Elbette olamaz. Dokunmatik ekran teknolojisi ne kadar gelişmiş olursa olsun kaç programcı bir yandan klavyeye bir yandan monitöre yapışmış vaziyette kod yazar?

4- Bu gibi dezavantajlar var diye dokunmatik ekran teknolojisi gelişmesin mi? ATM'lerde, ayaküstü internete girilebilecek istasyonlarda, (tablet pcleri, pda vs. hiç saymıyorum.) Umumi işlemler için kullanılan elektronik cihazlarda, misal masalarına dokunmatik ekran koyarak sipariş alan bir restoranlarda...

..Ne kadar büyük gelişmeler yaratacağını, ne gibi kolaylıklar sağlayacağını ya da insan ufkunu nasıl genişleteceğini...

...düşünemiyor musunuz?

bencede Max_Real Qnx klavyede olması daha iyi olur

"bencede Max_Real Qnx klavyede olması daha iyi olur"

zaten mouse padler gibi mouse işlevi gören dokunmatik padler var... İlla klavyeye yapışık olsa ne çıkar bantla siz yapıştırın çok heyecan verici bir teknolojik gelişme mi şimdi oturup bu hayalini kurduğunuz :D

Sizin söylediğiniz bence de ampül tavanda olsa iyi olurdu gibi birşey :)

Sen de yorum yaz