Oynat Siz sordunuz, Nokia yanıtladı! Nokia, Lumia'lar, Nokia X ve fazlası hakkında tüm sorularınızı canlı yayında Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener cevapladı!

Siz sordunuz, Nokia yanıtladı!

Nokia, Lumia'lar, Nokia X ve fazlası hakkında tüm sorularınızı canlı yayında Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener cevapladı!

Nokia ve Microsoft, son dönemin yükselen, aynı zamanda çok konuşulan teknoloji firmalarının başlarında geliyor. Bugünkü CHIP TechTalks canlı yayınımızın konuğu ise Nokia'nın geçtiğimiz ay dümenine geçen yeni Genel Müdürü Sertaç Şener'di.

İlgiyle karşılanan yayınımızda Şener, Nokia'nın Türkiye'de satışa sunulacak ceplerinden Android'li Nokia X'e, Microsoft - Nokia birleşiminden Windows Phone 8.1'e birçok konuda bizleri aydınlattı ve izleyicilerimizin sorularını cevapladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bir arkadaş çok iyi soru sormuş neden ürünler geç geliyor diye, sertaç hanımda cevaplamış en fazla 2 hafta gecikiyor diye, sonrada üstüne bölge odaklı çıkıyor demiş, o konuda haklı ilk amerikada çıkıyor nokia ürünü sonra ülkemize en erken 2 ay ile 5 ay arasında geliyor, tüm dünyada aynı anda satılması lazım bence, bölge odaklı satışı yüzünden hatırı sayılır bir müsteri kesimini başka firmalara kaptırıyor,nokia ya sadık müsteri kesimi ise yeni telefon almaya aklına koyduğunda yeni ürünü bekliyor, o ürün ülkemize gelene kadar nokia bir üst modelini çıkarmış oluyor, bu sefer alıcı yine bekleme moduna geçiyor, nokia dahada büyümek istiyosa amerikada ürün satma çabasını diğer ülkeler içinde göstermesi gerek, kaldıki amerikada ne yaparsa yapsın çok iyi satış rakamlarına ulaşamıyor, kısaca şuanki vizyonu devam ettirirse bizde bir laf vardır dimyata prince giderken evdeki bulgurdan olmak diye , avrupa ve asya bölgesini amerika kadar özen göstermezse sonu bizim ata sözünden farklı olmayacaktır,birde her zaman rakibinden sonra yeni model çıkarma alışkanlığı var orasıda ayrı bir dava, bu sorunları çözüme kavuşturmazsa ani bir büyüme olasılığı hayal gibi bence her sene en fazla %1-2 büyüme payına ulaşırsa büyük bir başarı demektir.

Sen de yorum yaz