Diskette Boş Yer Var mı?

Dosya kopyalamadan önce, disketinizdeki boş alanı kontrol edin.

Bir dosyayı diskete kopyalamaya karar verdiniz... Peki ama diskette yeteri kadar boş alan olduğundan emin misiniz? İşte bu sorunun cevabını verebilmek için bilmeniz gerekenler...

1- Bilgisayarım

Yapılacak ilk işlem, disketi disket sürücüye yerleştirmektir. Ardından masaüstündeki "Bilgisayarım" simgesine çift tıklayın. Karşınıza çıkacak pencerede, diğer simgelerin yanında disket sürücünün simgesini de göreceksiniz.

Özellikler

2- Özellikler

Disket simgesini farenin sol tuşu ile bir kez tıklayarak seçin. Ardından "Dosya" menusunu açın ve "Özellikler" satırını seçin. Buna alternatif olarak, simge üzerine farenizin sağ tuşu ile tıklayabilir açılan menüden "Özellikler"i seçebilirsiniz.

Özellikler Penceresi

3- Özellikler Penceresi

"Özellikler" penceresi açıldıktan sonra "Genel" sekmesine göz atmalısınız. Burada disketin kapasitesi ve daha önceden diskete kopyalanan belgelerin kapladığı (yani kullanılan) alan görüntülenecektir. Ne kadar boş alan bulunduğunu anlamak için, disketteki alan kullanımını gösteren küçük grafikten yardım almanız da mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bilinmesi faydalı bir konu.

disket mi o da ne?:))))

Disket mi kaldı artık Bence boş bilgi

disketi vercekler .. üzerine para vercekler gene almam..

Eskiden disketlerin üzerindeki etiketlerde açıklamaları yazıyordu ve her türlü programı sabit sürücüde barındırmak zorunda kalınmıyordu. Tekrar disketler satışa çıksın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir